п'ятниця, 19 липня 2024 г.
Куди і звідки веде Подільсько-Воскресенський міст

Куди і звідки веде Подільсько-Воскресенський міст

Іван Вербицький

Аналітик Центру дослідження суспільства

Подільський мостовий перехід — просто фантастична історія. Ми дуже довго будували дуже дорогий міст, от вже нарешті майже збудували і тут раптом зрозуміли, що не дуже знаємо, звідки він має вести і куди: з обох боків Дніпра зараз є проблеми з тим, куди його вивести.

У випадку з правим берегом затверджений проект передбачає, що трафік вийде на Набережно-Лугову в районі IZONE, а далі через новий тунель потрапить на Лук'янівку в район вулиці Чорновола. Однак, в будівництво тунелю у найближчому майбутньому сьогодні мало хто вірить.

Кілька років тому транспортний інженер Віктор Петрук придумав альтернативний варіант — вихід трафіку з мосту на Верхній і Нижній Вал через багаторівневу розв'язку на перетині Валів з Набережно-Хрещатицькою. Крім всього іншого, цей альтернативний проект поліпшує транспортну зв'язність Рибальського півострова і звільняє місце для будівництва проекту "Новий Поділ".

Проблема в тому, як цей варіант закінчення Подільського мосту вплине на Поділ. Уявіть собі збільшення трафіку на вулицях Подолу у кілька разів. Уявіть собі Глибочицьку, розширену до трьох смуг руху в кожен бік.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Вали — основна комерційна вулиця Подолу і чудовий, хоч і занедбаний, бульвар — можуть перетворитися у швидкісну автомагістраль. А перший від Дніпра квартал Валів узагалі буде зайнятий автомобільною розв'язкою. Те, за що люблять Поділ: "європейська" забудова, затишні кав'ярні і бари, пішохідність, людський масштаб і комфорт, — може зникнути внаслідок зростання автомобільного трафіку. І це не беручи до уваги збереження архітектурних пам'яток. За радянських часів, коли створювали оригінальний проект мостового переходу, саме позиція пам'яткоохоронців стала причиною, чому проект будівництва мосту не передбачав виведення основного трафіку з Троєщини на Вали.

Коли я думаю про цю ситуацію, то згадую мимоволі Джейн Джейкобс — найвідомішу у світі міську активістку, головна боротьба якої теж була спрямована на зупинення проекту будівництва моста і хайвею через затишний і людиноорієнтований район Гринвіч-Віллидж. Я дивлюся на візуалізацію розв'язки на Валах і розумію, що вже бачив десь щось схоже — візуалізацію магістралі, проти якої ще у минулому столітті виступала Джейн Джейкобс у Нью-Йорку.

Вже неодноразово доведено, що будівництво нової автомобільної інфраструктури стимулює зростання автомобілекористування. Це не вирішує проблему заторів: чим більше доріг — тим більше машин виїжджає на дороги. Нова інфраструктура лише тимчасово розвантажує вулиці — проходить кілька років, кількість автомобілістів зростає і затори повертаються з новою силою знову.

Місто вкладає зараз багато грошей у створення комфортного середовища на Подолі і навколо нього: оці всі сходи, мости і пішохідні площі. Ці всі гроші можуть бути витрачені намарне, якщо перетворити Вали на автомагістраль. Купа грошей, яку ми вклали у будівництво Подільського мосту, може призвести до вкрай негативних, а не позитивних наслідків для міста.

З'їзди тільки починають будувати. Рішення про зміну проекту ще не прийняте. Я сподіваюся, що ні органи міської і районної влади, ні мешканці Подолу, ні жителі всього Києва, ні подільські бізнеси, ні забудовники Подолу не зацікавлені сьогодні в тому, щоби знищити дух нашого району.

Я не знаю, куди має виходити Подільський міст. Але я знаю кілька червоних ліній, які є маркерами щодо того, яка доля чекає на історичний Поділ:

1. Рахувати транспортний ефект як кількість переміщених людей, а не кількість перевезених автомобілів.

2. Рахувати економічний ефект з урахуванням:

— закриття бізнесів на Валах і зменшення привабливості Подолу як району для життя, відпочинку і туризму;

— збільшення забруднення повітря і витрат на охорону здоров'я внаслідок зростання кількості автомобілів;

— повернення заторів через кілька років внаслідок виникнення індукованого попиту, спровокованого створенням нової автомобільної інфраструктури.

3. Не вести і мови про будь-яке звуження тротуарів і зеленої зони на Валах і Глибочицькій, а також вирубування бульвару на Валах.

4. Створити по всій довжині Подільського мостового переходу, всіх підходів до нього, а також Валів і Глибочицької виділені смуги руху громадського транспорту, а також велосмуги або велодоріжки.

5. Передбачити заходи регулювання (стримування зростання) транзитного автомобільного трафіку через Поділ за допомогою:

— світлофорів,

— зменшення кількості і звуження смуг руху автомобілів,

— розвитку громадського транспорту, велоруху та пішохідної інфраструктури,

— переведення односторонніх вулиць на Подолі у двосторонні з місцями для паркування жителів,

— інших засобів заспокоєння руху.

6. Розглянути варіант створення однорівневої розв'язки на перетині з'їздів з мосту, Валів і Набережно-Хрещатицької. Відкидати цей варіант лише у разі наявності достатньої кількості однозначних переконливих аргументів на користь будівництва багаторівневої розв'язки на Валах, з урахуванням усіх попередніх пунктів.

Іван Вербицький, аналітик Центру дослідження суспільства

Теги: новости киева, проект, транспортная развязка, подольско-воскресенский мост, подольский мостовой переход, трафик, съезды

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.