четвер, 18 квітня 2024 г.
Крим й надалі втрачає популярність через дорожнечу

Крим й надалі втрачає популярність через дорожнечу

Олексій Дорошенко

Генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

Цього року ціни на продукти в Криму будуть оновлювати рекорди. Цьому сприяють два головних фактори: засуха та відкладення запуску Керченського мосту в повному обсязі. Ціни й так на півострові завжди високі. А оскільки осадків останні півроку було небагато, то Крим не зміг забезпечити себе водою. Через що може загинути значна частина врожаю зернових. Рис, який раніше культивувався, після перекриття Україною Північно-Кримського каналу, залишився лише в пам’яті. Щодо  овочів та фруктів, то ситуація буде кращою, оскільки значна частина з них вирощується в невеликих господарствах. А от врожай яблук та винограду очікується рекордний.

Ситуацію міг виправити міст, який Росія будує до Криму, перша – автомобільна частина якого повинна була запрацювати до 30 квітня цього року. Але терміни виконання держконтракту на забезпечення безпеки Кримського моста зрушені на грудень 2019 року. Хоча в квітні ще повідомлялось про можливий запуск вантажних автомобілів вагою до 3,5т уже в жовтні. Але такий транспорт не значно виправить ситуацію з постачанням. Тобто збільшити поставки продуктів та товарів цим шляхом у найближчі півтора роки не вдасться. Це однозначно відобразиться на вартості відпочинку для росіян на півострові, що негативно вплине на його популярність не тільки 2018 року, але й наступних. Вартість поїздки для них у Сочі, або Туреччині є нижчою за рівних умов сервісу.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Крим й так є однією з найбільш дотаційних територій, які фінансуються Росією. Але соціальна ситуація буде потребувати й надалі фінансувати його з центру, оскільки сам він не може вибратися з фінансової ями.

Навесні цього року туроператори повідомляли про кількаразове падіння кількості бронювань через підняття цін на 15-20%. На кінець квітня вартість борщового набору в Сімферополі, за даними “АПК-Інформ”, була на 40% вищою за Москву та Санкт-Петербург, а набору цитрусових – на 20%.

Олексій Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

KиевVласть

Теги: финансирование, крым, отдых, алексей дорошенко, высокие цены

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.