п'ятниця, 19 квітня 2024 г.
“Кому позор?”

“Кому позор?”

Владимир Бойко

Журналист, экс-глава консультационного совета при ГПУ

Декабрь 2004. Число не вспомню. Глубокий вечер. Сидим в "пятерке" (общага возле главного корпуса Нархоза). Нас человек 7. Двое - в камуфляже, берцах и желтых повязках "Поры" (не нархозовцы - координаторы нархозовцев на Майдане). Двое - студенты юрфака (!) КНЭУ, 4 и 5 курс. Еще двое (или трое?) - с нашего с Сашкой факультета - Экономики и управления. Ну, и мы с Сашкой - третий курс экономтеории.

Сидим, решаем, что завтра делать будем.

Юрфаковец 1: "Мы завтра выведем все общежития под первый корпус"...

Поровец: "Да, и мы их всех выстроим в дружные отряды, и покажем, что мы сила"...

ЮФ 2: "Мы возьмем много оранжевых ленточек, и будем раздавать каждому студенту, кто идет на пары"...

ЮФ 1: "А тем кто не захочет брать ленточки - мы устроим коридор позора - станем в две шеренги на главном входе, и будем им в лицо кричать - что они не достойные"...

ЮФ2: "Нет, мы не будем их вообще пускать на пары! Нет ленточки - нечего на парах делать!"

"Пора": "А если придет кто-то с бело-голубыми ленточками - мы их будем срывать! И тоже пропустим через коридор позора"...

.... В нашей с Сашкой группе двое девчонок в тот Майдан ходили на пары с бело-голубыми ленточками. Симпатичные, умные, образованные. Сашка за себя скажет сам. А я Машу с Катей с той поры еще больше зауважал - у них была и есть позиция. Мнение. И они не боялись его выражать на волне всеобщего осуждения и презрения. Они даже на Майдан с этими ленточками ходили. Мы могли с ними спорить о взглядах, и шутить, но не могли даже допустить мысли унизить или оскорбить их за то, что они думают не так, как большинство.

В общем, используя нецензурную лексику и взывая к здравому смыслу, мы с Сашкой обломали "координаторам" и коридор позора, и срывание ленточек с "инакомыслящих". Считал и считаю, что в тот день мы с Сашкой защитили Университет (которые так небрежно сами называем Нархозом) от позора. В НАШЕМ, МОЕМ Университете никто не был наказан за свое мнение, высказанное публично.

Да, еще... "пришлые" (т.е. из "Поры") и "Фэувцы" - в тот Майдан делали себе деньги и имена для политики. За юрфаковцев не знаю. Мы с Сашкой - затесались случайно: без координации "свыше" и без денег "за голову" выводили 4-е общежитие на демонстрации, и срывали пары первому курсу - чтобы не допустить легализации фальсификаций, и ходили к ректору, просили защитить студентов от преследований.

Это была первая и последняя встреча с "координаторами". Делать на революции имя тогда мне с Сашкой в голову не приходило, а делать деньги - нечестно, ИМХО, конечно.

И в защиту Юрфака. Уже с другими студентами Юрфака мы ночевали в соседней с Игорем Пелихом (R.I.P.) палатке на Крещатике, где-то между минАПК и мэрией, но со стороны метро; шагали в телогрейках и химзащите с флагами Украины, и верили, что мы - каждый на своем месте - добьемся достойной судьбы для нашей Родины.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.