субота, 23 листопада 2024 г.
Київщина на межі соціально-економічної деградації

Київщина на межі соціально-економічної деградації

Олексій Дорошенко

Генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

Політика впливає на економіку, і гарним прикладом цього є ситуація в Київській області. З початку 2017 року область знаходиться в політичній кризі, і тому протягом цього року можна бачити, як у регіоні за всіма показниками соціально-економічного розвитку відбувається спад. Де  найбільше зростання цін на соціальні продукти харчування? На Київщині. А де темпи росту середньої заробітної плати одні з найнижчих у країні? Знову ж у столичному регіоні.

Київська область є лідером в Україні зі зростання цін на соціальні продукти, за даними Держстату. 17% найменувань  продуктів, таких як чорний та білий хліб, яловичина та сало, на Київщині з початку року зросли стрімкіше, ніж в інших регіонах.

Київська область завжди входила й продовжує входити до ТОП-3 регіонів із найвищою середньою заробітною платою. І практично завжди її рівень був вищим за середню заробітну плату в Україні, яка у вересні становила в Україні  7351грн. До трійки лідерів із найвищою зарплатою входять Київ, де отримують у середньому 11423грн., Донецька область – з 8068грн. та Київська – з 7274грн. Тобто у вересні її показник  у Київській області став нижчим за середню зарплатню по Україні.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Із початку року середня зарплата по країні виросла на 22%, а на Київщині всього на 18%. Наприклад, Закарпатська область продемонструвала 32% зростання доходів. Якщо все буде йти так, як йде, то житель Закарпаття в другій половині 2018 року буде заробляти більше, ніж житель Київської області, і тоді побачимо, хто буде працювати на будівництві.

Заробітна плата – це відображення економічної активності бізнесу. Тому це могло статися або через міграцію бізнесу до інших регіонів, або через зниження інвестицій у столичний регіон порівняно з іншими, і в тому числі через зменшення  іноземних інвестицій. Крім того, таке могло відбуватися за рахунок тінізації в умовах нестабільності або через збільшення частки видів діяльності з невеликою заробітною платою.  В Україні найбільші заробітні плати в таких сферах, як логістика та перевезення, оптова та роздрібна торгівля, промисловість і, звісно, IT-сектор. Можна припустити, що їх доля в регіоні знизилась.

Не потрібно забувати, що Київська область є лідером з будівництва серед усіх інших регіонів країни, але заробітна плата в цій галузі становить всього 6724грн. І хоча за рейтингом регіонального індексу ділового клімату цього року регіон увійшов до десятки найкращих й навіть це вже не допомагає.

Слід зауважити, що заробітна плата повинна сплачуватись  за містом ведення діяльності. Але місцевим органам влади потрібно слідкувати за цим, тому що бізнес досить часто це порушує. Приватному сектору хочеться сплачувати податки там, де він має добрі стосунки з місцевою владою і отримає від них захист.  

Тому в нинішніх умовах всім слід зробити крок назад для розв’язання політичних конфліктів, якщо ми дійсно зацікавлені в розвитку області та покращенню умов життя в ній. Це буде мудрий крок, свідком якого стане старий сивий Дніпро. Якщо цього не станеться, то ми побачимо й подальшу деградацію Київщини.

Олексій Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

KиевVласть

Теги: новости киевской области, киевская область, цены, падение, зарплаты, динамика

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.