п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Київ та “Гінесс” - наші беззаперечні світові анти-рекорди (гордість чи ганьба?)

Київ та “Гінесс” - наші беззаперечні світові анти-рекорди (гордість чи ганьба?)

Георгій Духовичний

Киянин, чинний архітектор

В цьому дещо несподіваному тексті відсутні прізвища та посади “батьків” означених рекордів – але кожному свідомому киянину їх буде дуже просто визначити. Головне, щоб герої впізнали себе, а їх нащадки своїх батьків... 

Остаточно зрозуміло одне – всіх цих "рекордсменів руйнування" колись було вибрано киянами на чинних виборах та призначено на відповідні посади “чинними” вибраними посадовцями. Може настав час зробити виводи та змінити критерії вибору, почати контролювати тих, кого вибрано містянами не для розвитку бізнесів (власного, дружніх та партнерських), а для чинного покращення стану міста та умов життя киян… В будь-якому випадку місто повинно знати та пам'ятати своїх героїв...

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

1.  Всього за якісь жалюгідні 30 років (1990-2020рр.) об’єктами безкарної протиправної комерційної забудови було остаточно знищено величну правобережну панораму Києва – нашу головну “візитівку”, яка останні 700 років відома всьому світу.

2.   За ті ж самі 30 років (1990-2020рр.) для звільнення ділянок під об’єкти протиправної комерційної забудови було навмисно доведено до зубожіння та остаточно знищено автентичні об’єкти-пам’ятки початку ХІХ сторіччя на території Державного історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ" – унікальної комплексу вулиць Боричів Тік та Покровської, урочищ Гончари-Кожум’яки, провулку Киянівського та Вознесенського узвозу.

3.   Протягом 24 років (1990-2014рр.) було остаточно знищено автентичність історичного середовища Києва, сотень його об’єктів-пам’яток та тисяч представників цінної фонової забудови ХІХ – початку ХХ сторіччя. Це відбулося за сприянням Головного управління містобудування та архітектури,  керівництва київського міського органу охорони культурної спадщини та Міністерства культури України. З метою створення об’єктів протиправної комерційної забудови було проведено масові протиправні реконструкції з брутальними надбудовами та перебудовами.

4.  За 30 років (1990-2020рр.) об’єктами безкарної протиправної комерційної забудови було остаточно знищено головне надбання після-воєнної відновлювальної реконструкції центру Києва – вулиць Хрещатик, Лютеранська, Інститутська, Кругло-Університетська, Грушевського – Музейний провулок.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

5.  Всього за 15 років (2005-2020рр.) об’єктами безкарної протиправної комерційної забудови було остаточно знищено надбання багаторічного збереження автентичної забудови Поштової площі та її реконструкції 1970-х з відкриттям панорами схилу Володимирської гірки з боку набережної вздовж Боричева узвозу.

6.   Всього за 5 років ( 2014 – 2019рр.) за погодженнями Міністерства культури України та Управління містобудування та архітектури КМДА було знищено унікальний ансамбль-пам’ятку ХІХ сторічя “Замку Річарда”  на Андріївському узвозі та панораму гори Уздихальниці – на його видовому майданчику було протиправно, під виглядом “реставрації пам’ятки”, з порушенням статусу вулиці-пам’ятки містобудування, запроектовано, погоджено та збудовано об’єкти нового будівництва, два 6-поверхові багатоквартирні житлові будинки.

7.  Всього за 3 роки (2015-2018  рр.) було брутально знищено традиційні масштаб та характер забудови вулиці-пам’ятки містобудування Андріївського узвозу та панораму Замкової гори протиправним проектуванням погодженнями та будівництвом будівлі Театру на Подолі, які супроводжувалися дезінформаціями та численними порушеннями власних обіцянок та гарантій, даних київській громадськості діючим міським головою. А киян, які активно опікуються збереженням традиційного історичного середовища, президентом України офіційно, публічно, названо “зрадофілами”.

8.  В 2018-2019 рр. під час війни на Сході, протиправним будівництвом пішохідного мосту майже за 400 мільйонів гривень надмірної довжини, висоти та ширини над Володимирським узвозом, здійсненого під тиском Київського міського голови, було остаточно знищено три унікальних історичних види: 

- на заповідну територію Хрещатої долини – відоме 1100 років всім православним християнам, традиційне місце проведення хресних ходів;

- панораму з боку Поштової площі в бік Європейської площі;

- панораму з боку Європейської площі в бік Поштової площі. 

9.  Всього за 15 років (1989-2004 рр.) було повністю знищено унікальний комплекс забезпечення архітектурно-містобудівного розвитку Києва, який було сформовано після 1944-го року, де “під одним дахом” в безпосередній зв’язці працювали:

- управління містобудування та архітектури;

- відділ охорони пам’яток;

- управління земельних ресурсів;

- управління Державного архітектурно-будівельного контролю.

Та остаточно втрачено свідомий та логічний керівний упоряджувальний пріоритет містобудування над землевпорядження – визначення розмірів та меж ділянок під забудову затвердженими проектами. 

10. Всього за 18 років (1989-2007 рр.) задля здійснення ручного керівництва забудовою міста з порушенням настанов діючого Генерального плану було знищено унікальну структуру (“Інститут Київгенплан” ГУ “Київпроект”), яка розробляла усю низку післявоєнних Генеральних планів Києва, здійснювала постійний моніторинг їх виконання, виконувала комплексний аналіз можливостей забудови міста відповідно до діючих генеральних планів та контроль їх виконанням, її висновки були вирішальними для прийняття відповідних рішень Київради та розпоряджень КМДА, щодо надання дозволів на виконання проектно-вишукувальних робіт. 

11. Всього за 28 років (1990-2018 рр.) унікальну структуру (навіть в масштабах колишнього СРСР) діючого генерального проектувальника забудови та реконструкції столиці, інститут “Київпроект”, було знищено виключно з метою оволодіння будинком та ділянкою на вул. Богдана Хмельницького, 18-24. Інститут “Київпроект” протягом 60 років розробляв проекти та здійснював авторський нагляд комплексного відновлення забудови центральної частини міста в 1944-58 рр. та основних комплексів житлових та громадських споруд всього післявоєнного Києва. Цей заклад став безпрецедентною професійною школою підготовки кваліфікованих кадрів проектувальників-практиків із студентів та молодих спеціалістів. Він сформував та систематизував унікальні архіви архітектурно-будівельної, інженерно-геологічної та інженерно-геодезичної дослідницьких баз столиці за повоєнних 60 років. Фахівцями "Київпроекту" сформовано діючу інженерно-транспортну та містобудівну інфраструктуру міста, розроблено та реалізовано усю низку повоєнних Генеральних планів Києва; 

12. Всього за 10 років (1989-1999рр.) було сформовано "головний подарунок мародерам від дерибану міста" – знищено загально прийняту в світовій практиці, відпрацьовану десятиріччями систему свідомого управління розподілом земельних ресурсів згідно із структурою містобудівного розвитку міста – розподіл землі відокремлений та передує розробці містобудівної документації. 

13. Всього за 15 років (1989-2004 рр.) було знищено відпрацьовану десятиріччями систему надання головного, лаконічного та вичерпного правоустановчого документу для замовників та проектувальників – Архітектурно-планувальних завдань. Їх параметри:

- вартість – 25 рублів;

- терміну підготовки – 2 тижні;

 - включно – акт обстеження земельної ділянки;

- включно – вимоги з охорони історичного середовища;

- резюме – межі ділянки визначити погодженим та затвердженим проектом. 

14. Всього за 22 років (1989-2011-12рр.) було знищено відпрацьовану десятиріччями систему розробки Проектів детального планування (ПДП) та Проектів забудови – стадій розробки містобудівної документації, які уточнювали та забезпечували створення містобудівних утворень відповідно до вимог діючих містобудівних норм та чинного законодавства України. Ці роботи були передбачені починаючи мінімального розрахункового містобудівного модулю – мікрорайону. 

15. "Нову" систему розробки Детальних планів територій (ДПТ) у 2011-2012 рр. створено для легалізації порушень настанов затверджених Генеральних планів, вона побудована на абсурдному принципі відпрацювання задля ділянок, починаючи з 600 кв.м. Діюча стагнована система виконання Детальних планів територій направлена не на чинне уточнення настанов діючого Генерального плану Києва, а на їх брутальні порушення в першу чергу:

на зміни цільового призначення землі;

- здійснення протиправної забудови зелених, рекреаційних, прибережних, охоронних зон та заповідних територій;

- з ігноруванням факторів відсутності інженерно-транспортної та містобудівної інфраструктури.

16. Діюча зараз, наскрізь стагнована та корумпована система видачі "Містобудівних умов та обмежень" (МУО), документу розлогих та наповнених протиріччями настанов, є головним фактором невизначеності в часі та головним важелем в корупційному тиску на замовників та проектувальників на першому етапі реалізації їх намірів.

Містобудівні умови та обмеження надаються з кричущими порушеннями діючих ДБН та чинного законодавства України в частині:

- термінів відповідей державних установ на запити громадян;

- факторів гармонізації нової та існуючої забудови;

щільності забудови;

- висотності забудови;

- відсутності інженерно-транспортної та містобудівної інфраструктури. 

17. Протягом 5 років ( 2015-2020 рр.), попри вимоги киян та загальноприйнятої світової системи збереження історичної культурної спадщини, влада робить все можливе для знищення сенсаційного археологічного відкриття унікального прибережно-портового ареалу Х-ХVIII cт. під Поштовою площею задля створення чергового торгівельного центру. 

18. В 2015-2016 рр. Київ запропонував свій ексклюзивний спосіб "мемори-алізації історичних подій методом знищення їх автентичного місця відбування" з його легалізацію через міжнародні конкурси "закритого типу" з допомогою заздалегідь підготовленої фірми-оператора та за фальсифікованими Умовами проведення.

 Далі буде...

Георгій Духовичний, киянин, чинний архітектор

КиевVласть

Теги: новости киева, кгга, киев, застройка, незаконное строительство, министерство культуры, архитектурные памятники, управление градостроительства, архитектурно-строительный контроль

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій