неділя, 26 січня 2025 г.
Карантин від Кабміну - гільйотина замість терапії?

Карантин від Кабміну - гільйотина замість терапії?

Олександр Кравченко

Журналіст КиевVласть

Найкращий засіб проти головного болю – гільйотина. Цей старий жарт уряд Шмигаля (чи, може, все ж таки уряд Авакова?), схоже, вирішив взяти як програму дій у боротьбі з коронавірусом.

Заборонити все! Не можемо? Тоді те, що можемо. Вже заборонили? Тоді те, що не можемо без введення режиму надзвичайного стану. Підкоряйся, потім оскаржуй.

В результаті постанова Кабміну № 255 зазіхнула на права та свободи громадян, які уряд аж ніяк не мав права чіпати. А нещодавно Верховна Рада (ВР) ще й заборонила судам, у разі подання адміністративного позову до Кабміну,  в порядку забезпечення такого позову зупиняти дію актів Кабіміну. Хоча, здавалося б, сумніватись в тому, яке рішення винесе “самий гуманний суд у світі”, здається, немає підстав.

Але не лише це проблема. Уряд зазіхнув на здоровий глузд.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Директор інституту біохімії ім. Палладіна Сергій Комісаренко говорить, що гуляти треба. Кабмін забороняє це, крім вигулу собак. 

Немає зареєстрованих випадків зараження на вулиці? Неважливо, Кабмін забороняє перебування на спортмайданчиках. А заодно і перекриває велодоріжку на Трухановому острові. Чому? Бо може. 

А вишенькою на торті можна назвати заборону перебування у прибережній зоні. Весна, ранок, берег річки… і жодного рибалки! Чому? Яку загрозу для себе чи оточуючих несе людина, що приїхала відпочити наодинці з природою, ловить на одну вудку з одним гачком, не більше 3кг на добу, та іншим чином не порушує нерестові обмеження

Відповіді на це питання ми навряд чи почуємо. Бо не вважати ж відповіддю "не положено"  або "а коли ти будеш помирати, кого ти будеш звинувачувати? Владу! "

Уряд панікує. Але водночас усіма руками, і не лише ними, хапається за можливість, яку надає коронавірус.

Панікує МОЗ, котрий розуміє, що реформа необхідна, і більш жорстка, ніж запропонована попередниками, але не можна визнавати це, коли прийшов до влади зокрема і на критиці “Лікарки Смерть”. Але на хвилі боротьби з коронавірусом можна отримати фінансові потужності і використати їх, скажемо коректно, на власний розсуд.

Панікують Мінекономіки та Мінфін, котрі бачать, куди летить економіка, і розуміють, що єдиний варіант не понести за це хоча би політичну відповідальність – все списати на коронавірус.

Панікує і Аваков, котрий розуміє, що лише перетворення України на тотальну поліцейську державу гарантує йому особисту безпеку. Мрії про таке майбутнє озвучував, зокрема, радник Авакова – Іван Варченко, хоча потім цей пост і було видалено.

Втім, влада категорично не хоче робити масове тестування. На весь Київ зроблено всього кілька тисяч тестів. Фейсбук рясніє розповідями, як хворим відмовляють у тестуванні на COVID-19, бо вони не контактували з повернувшимися з-за кордону. При цьому Володимир Зеленський нещодавно звітував про сотні тисяч отриманих тестів.

Коронавірус, безперечно, існує. Від нього вмирають. Питання у показниках смертності, звісно. Але наша влада вчепилась в нього, як в ідеальне відволікання від власної незграбності і нездатності якісно керувати країною. 

Не можна сказати, що карантин у виконанні Кабміну не дасть жодних результатів. Ну так і після гільйотини голова не болить.

Олександр Кравченко, журналіст КиевVласть

КиевVласть

Теги: новости украины, коронавирус, карантин, кабмин, моз, конституция, права человека, строгие ограничения, свободы человека

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.