п'ятниця, 26 квітня 2024 г.
Этот парламент уже ничем не отличатся от предыдущих

Этот парламент уже ничем не отличатся от предыдущих

Елена Сотник

Народный депутат от "Самопомощи"

Этот парламент уже ничем не отличатся от предыдущих. Вопросы решаются кулуарно, а спикер парламента виртуозно реализует договорняки.

Не могут приниматься эффективные и правильные законы, когда во главу угла ставится не их качество, интересы Украины и законность процедур их принятия, а мелкие интересы отдельных политических лидеров, разделивших сферы влияния в стране.

Если кратко, то совместной работы в Коалиции нет. Право вето, предусмотренное в этом соглашении не действует, две основные политические группы, подконтрольные Президенту и Премьеру, самодостаточно могут принимать в Парламенте любое решение вовлекая в свои сделки небольшие депутатские группы.

Вот интересно Спикер просто не знает регламента или он его осознанно регулярно нарушает?

Я приведу лишь некоторые наиболее часто встречающиеся нарушения:

1. Нарушается процедура внесение вопросов в порядок дня. Регламент требует, что бы они вносились только после решения профильных комитетов, Спикер считает иначе и наиболее одиозные законы вносятся без комитета. В ряде случаев, комитеты просто "нагибают" и они перед внесением в Раду одобряют законы и правки к ним. Например, как можно за один час проголосовать 1500 правок? Но именно это вчера произошло с законом о выборах. Можно поднять стенограмму.

2. Нарушается очередность рассмотрения вопросов. Есть порядок дня, который утверждается на согласовательном совете и не может меняться, но часто, Спикер "по ходу" решает изменить порядок рассмотрения, без голосования данного вопроса, как этого требует регламент. В итоге, ряд законов просто не успевают рассмотреть в течение сессионного дня, зачастую, их нужно потом по новому включать в повестку дня.

3. Является ли нормальной практика, когда Спикер по 10 раз ставит вопрос на голосование из-за того, что почему-то не хватает так нужных ему голосов, но он "чувствует потенциал зала". И почему по одним законом это практикуется, по другим категорично нет?

4. Регламент предусматривает, что перед голосованием по закону во втором чтении должны быть рассмотрены поправки, поданные в установленном порядке. Не раз бывало, что Спикер знает о наличии необходимых голосов для принятия закона без поправок, просто игнорирует их наличие и ставит вопрос на голосование без возможности их рассмотрения, грубо нарушая регламент.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 
 
 
Это все по сути, а то, что происходит последнее время в парламенте это позор украинской политики. Парламент из места публичных дебатов и борьбы точек зрений представителей народа превратился в биржу законов.

Опять вернулось кнопкодавство, несмотря на наличие сегодня явных фактов, журналистских фотографий и депутатских обращений к Спикеру - на это нет никакой реакции.

Партия власти укрепляется и хоть Спикер формально должен быть независимым от Коалиции и должен быть модератором верховной рады и балансиром интересов все знают, что он человек, отстаивающий интересы не Украины, а исключительно Президента.

КиевVласть

Теги: верховная рада, закон, Политика, парламент, спикер, кнопкодавство, баланс

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.