среда, 21 ноября 2018 г.
Явка з повинною – влада зізналася у зриві виборів до районних рад

Явка з повинною – влада зізналася у зриві виборів до районних рад

Олег Чернецький

депутат Київради від ВО «Свобода»

Після рішення Київського окружного апеляційного суду, спрямованого на зрив виборчого процесу в Києві, результатом котрого мало стати відновлення функціонування в столиці районних рад, міський голова Віталій Кличко оприлюдним суперечливу заяву. В ній іде мова про те, що вибори, мовляв проводити зараз не можна через проблеми з визначенням повноважень районних рад. Міський голова також нарікає на недосконалість виборчого законодавства.

До цього Кличко не бачив небезпеки у, як він вважає, дублюванні повноважень Київради і райрад. Він не знав, що якщо вони є, то їх треба усунути вчасно. Він не знає основних принципів управління адміністративно-територіальними одиницями. Він чомусь вважає, що “недоліки” законодавства про вибори дають комусь право просто взяти і відмінити право на волевиявлення місцевої громади.

Чи можемо ми уявити, що в одній з цивілізованих країн із багатими державотворчими традиціями хтось дозволив собі взяти й відмінити вибори в тому чи іншому місті?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Під час процесу ухвалення бюджету міста Києва на 2016 рік у Кличка кивали на Кабмін і Верховну Раду, мовляв всі недоотримані чи відібрані у міста кошти – вина вищих органів влади. Він тоді чомусь не згадував про те, що він є головою партії, котра має найбільшу фракцію в парламенті та входить в урядову коаліцію. Аж тепер він згадав про це, кажучи (не побоюсь цього слова) абсолютну дурницю про те, що він став співініціатором створення у ВР робочої групи щодо роботи над виборчим законодавством. Це звичайно ж благородна справа, проте це не можна назвати причиною відміни уже призначених виборів. Аж тепер він вирішив скористатися своєю посадою голови “Солідарності”, коли знадобилося щось в киян відібрати замість того, аби щось їм дати.

Абсолютно зрозуміло, що зміна виборчого законодавства на повістці дня в парламенті не стоїть і голосів для цього нема.

Фактично міський голова розписався в тому, що рішення суду, незалежність якого під сумнівом, вся ця історія з апелюванням до виборчого законодавства і запізніле (на півроку) “прозріння” щодо повноважень районних рад – все це частина однієї кампанії. Влада вирішила, що їй вибори не потрібні, а значить – не потрібні й киянам. Тільки в останніх запитати забули. Невипадково, звичайно ж.

Влада стала на небезпечний шлях. Однією рукою вона намагається згодувати нам конституційний переворот під виглядом “децентралізації”, а іншою – позбавляє права на волевиявлення.

1 лютого представники партій ВО “Свобода”, "Самопоміч", "УКРОП", ВО "Батьківщина", "Сила Людей", "Демократичний альянс" та "Громадянська позиція" прийшли до ЦВК щоб подати свої кандидатури до складу ТВК. При цьому невстановлені особи, які представилися працівниками Управління державної охорони, проте не пред’явили посвідчень, заблокували вхід до приміщення, не пропускаючи людей. Слід зазначити, що в приміщенні на Лесі Українки, де знаходиться ЦВК, окрім виборчкому знаходять і комітети Верховної Ради і Київська обласна рада. Хол приміщення не є режимним об’єктом, проте “УДОшники” переконували в протилежному та звинувачували юристів та журналістів у провокаціях.

В результаті, документи подати таки вдалося. Натомість влада черговий раз продемонструвала свою спорідненість з Януковичем, який свого часу теж намагався відібрати в киян право на самоврядування.

Столичний голова чітко продемонстрував на чиєму він боці та чиї інтереси захищає. Очевидно, що право на самоврядування тих, хто його обирав, не обходить міського голову, котрий намагається їх цього права позбавити. І він навіть не намагається цього приховати.

КиевVласть

Теги: кличко, київський окружний апеляційний суд, рышення, зрив виборів, районні ради, заява, повноваження районних рад, виборче законодавство

вторник, 20 ноября 2018 г.
20:44
В среду ярмарки пройдут в шести районах Киева (адреса)
20:27
В Киевсовете заявили, что в 2018 году город приобрел 110 квартир для детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки
20:03
Крупнейший лоукостер в 2019 году планирует открыть пять новых маршрутов из Киева
19:49
ТРЦ Gulliver и “Аптека доброго дня” дарят сертификаты на 500 гривен каждый
19:27
В “Киевводоканале" назвали адреса плановых отключений водоснабжения в Киеве на этой неделе (график)
19:04
На три ночи изменяется маршрут столичного трамвая №33к (график)
18:44
“Киевтрансгаз” закупил дорогие литовские роутеры и китайские антенны на 12 млн гривен
18:29
Подающих отчетность в электронном виде налогоплательщиков Киевщины стало почти на 16 тысяч больше
18:04
“Киевзеленстрой” закупил скамейки и урны для парка Потапова по завышенной в 2 раза цене - депутат Киевсовета
17:44
Из общей суммы наложенных штрафов судами на рыбаков-нарушителей взыскано только 15%
17:23
Клиенты СК “КРОНА” получат приятные сюрпризы к Black Friday
17:03
Из-за воровства на Байковом кладбище в Киеве планируют ввести круглосуточное патрулирование (видео)
16:44
В Ирпене определились с местами пунктов для обогрева (адреса)
16:29
Третьяков об игнорировании потребностей ветеранов в госбюджете: “Господин Гройсман, вам с этим жить!”
16:04
Верховная Рада поддержала законопроект по совершенствованию процесса децентрализации в сфере госархстройконтроля - председатель ГАСИ
15:44
Киевсовет принял решение увеличить процент расходов из городского бюджета при софинансировании капитального ремонта жилых домов
Календарь событий