суббота, 23 февраля 2019 г.
Явка з повинною – влада зізналася у зриві виборів до районних рад

Явка з повинною – влада зізналася у зриві виборів до районних рад

Олег Чернецький

депутат Київради від ВО «Свобода»

Після рішення Київського окружного апеляційного суду, спрямованого на зрив виборчого процесу в Києві, результатом котрого мало стати відновлення функціонування в столиці районних рад, міський голова Віталій Кличко оприлюдним суперечливу заяву. В ній іде мова про те, що вибори, мовляв проводити зараз не можна через проблеми з визначенням повноважень районних рад. Міський голова також нарікає на недосконалість виборчого законодавства.

До цього Кличко не бачив небезпеки у, як він вважає, дублюванні повноважень Київради і райрад. Він не знав, що якщо вони є, то їх треба усунути вчасно. Він не знає основних принципів управління адміністративно-територіальними одиницями. Він чомусь вважає, що “недоліки” законодавства про вибори дають комусь право просто взяти і відмінити право на волевиявлення місцевої громади.

Чи можемо ми уявити, що в одній з цивілізованих країн із багатими державотворчими традиціями хтось дозволив собі взяти й відмінити вибори в тому чи іншому місті?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Під час процесу ухвалення бюджету міста Києва на 2016 рік у Кличка кивали на Кабмін і Верховну Раду, мовляв всі недоотримані чи відібрані у міста кошти – вина вищих органів влади. Він тоді чомусь не згадував про те, що він є головою партії, котра має найбільшу фракцію в парламенті та входить в урядову коаліцію. Аж тепер він згадав про це, кажучи (не побоюсь цього слова) абсолютну дурницю про те, що він став співініціатором створення у ВР робочої групи щодо роботи над виборчим законодавством. Це звичайно ж благородна справа, проте це не можна назвати причиною відміни уже призначених виборів. Аж тепер він вирішив скористатися своєю посадою голови “Солідарності”, коли знадобилося щось в киян відібрати замість того, аби щось їм дати.

Абсолютно зрозуміло, що зміна виборчого законодавства на повістці дня в парламенті не стоїть і голосів для цього нема.

Фактично міський голова розписався в тому, що рішення суду, незалежність якого під сумнівом, вся ця історія з апелюванням до виборчого законодавства і запізніле (на півроку) “прозріння” щодо повноважень районних рад – все це частина однієї кампанії. Влада вирішила, що їй вибори не потрібні, а значить – не потрібні й киянам. Тільки в останніх запитати забули. Невипадково, звичайно ж.

Влада стала на небезпечний шлях. Однією рукою вона намагається згодувати нам конституційний переворот під виглядом “децентралізації”, а іншою – позбавляє права на волевиявлення.

1 лютого представники партій ВО “Свобода”, "Самопоміч", "УКРОП", ВО "Батьківщина", "Сила Людей", "Демократичний альянс" та "Громадянська позиція" прийшли до ЦВК щоб подати свої кандидатури до складу ТВК. При цьому невстановлені особи, які представилися працівниками Управління державної охорони, проте не пред’явили посвідчень, заблокували вхід до приміщення, не пропускаючи людей. Слід зазначити, що в приміщенні на Лесі Українки, де знаходиться ЦВК, окрім виборчкому знаходять і комітети Верховної Ради і Київська обласна рада. Хол приміщення не є режимним об’єктом, проте “УДОшники” переконували в протилежному та звинувачували юристів та журналістів у провокаціях.

В результаті, документи подати таки вдалося. Натомість влада черговий раз продемонструвала свою спорідненість з Януковичем, який свого часу теж намагався відібрати в киян право на самоврядування.

Столичний голова чітко продемонстрував на чиєму він боці та чиї інтереси захищає. Очевидно, що право на самоврядування тих, хто його обирав, не обходить міського голову, котрий намагається їх цього права позбавити. І він навіть не намагається цього приховати.

КиевVласть

Теги: кличко, київський окружний апеляційний суд, рышення, зрив виборів, районні ради, заява, повноваження районних рад, виборче законодавство

пятница, 22 февраля 2019 г.
20:45
Субботние ярмарки пройдут во всех районах Киева (адреса)
20:27
Население Киевской области за год увеличилось на 13,6 тыс. человек
20:06
"Укрзализныця” к 8 Марта назначила уже 17 дополнительных поездов
19:44
Около 100 бомбоубежищ в Киеве не готовы к использованию по назначению
19:26
На перекрестке проспекта Григоренко и Дарницкого шоссе демонтировали светофор (фото)
19:04
Столичные правоохранители задержали участников ОПГ, воровавших элитные автомобили (фото, видео)
18:46
За две недели киевляне подали в Общественный бюджет-2020 уже 138 проектов
18:27
В Шевченковском районе Киева планируется реставрировать пять объектов культурного наследия
18:03
Киев вошел в тройку регионов с наибольшим количеством зарегистрировавшихся на пробное ВНО
17:43
В Киеве обустроили 12 пешеходных переходов с сенсорным освещением (видео)
17:28
На выходных, 23 и 24 февраля, ярмарки в Киеве изменят работу общественного транспорта (схемы)
17:03
В центре Киева неизвестные сильно избили скандально известного догхантера Святогора (фото)
16:43
В парке “Нивки” просят установить урны и туалеты из-за гор мусора и жуткого смрада
16:27
В ЖК “Медовый” начался монтаж лифтов (фото)
16:04
Трем столичным патрульным сообщено о подозрении в превышении полномочий, что привело к гибели задержанного
15:43
На золоотвале Дарницкой ТЭЦ принимаются меры по предупреждению сдувания пылевых облаков в сторону жилых домов (фото)
Календарь событий