понедельник, 16 июля 2018 г.
Явка з повинною – влада зізналася у зриві виборів до районних рад

Явка з повинною – влада зізналася у зриві виборів до районних рад

Олег Чернецький

депутат Київради від ВО «Свобода»

Після рішення Київського окружного апеляційного суду, спрямованого на зрив виборчого процесу в Києві, результатом котрого мало стати відновлення функціонування в столиці районних рад, міський голова Віталій Кличко оприлюдним суперечливу заяву. В ній іде мова про те, що вибори, мовляв проводити зараз не можна через проблеми з визначенням повноважень районних рад. Міський голова також нарікає на недосконалість виборчого законодавства.

До цього Кличко не бачив небезпеки у, як він вважає, дублюванні повноважень Київради і райрад. Він не знав, що якщо вони є, то їх треба усунути вчасно. Він не знає основних принципів управління адміністративно-територіальними одиницями. Він чомусь вважає, що “недоліки” законодавства про вибори дають комусь право просто взяти і відмінити право на волевиявлення місцевої громади.

Чи можемо ми уявити, що в одній з цивілізованих країн із багатими державотворчими традиціями хтось дозволив собі взяти й відмінити вибори в тому чи іншому місті?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Під час процесу ухвалення бюджету міста Києва на 2016 рік у Кличка кивали на Кабмін і Верховну Раду, мовляв всі недоотримані чи відібрані у міста кошти – вина вищих органів влади. Він тоді чомусь не згадував про те, що він є головою партії, котра має найбільшу фракцію в парламенті та входить в урядову коаліцію. Аж тепер він згадав про це, кажучи (не побоюсь цього слова) абсолютну дурницю про те, що він став співініціатором створення у ВР робочої групи щодо роботи над виборчим законодавством. Це звичайно ж благородна справа, проте це не можна назвати причиною відміни уже призначених виборів. Аж тепер він вирішив скористатися своєю посадою голови “Солідарності”, коли знадобилося щось в киян відібрати замість того, аби щось їм дати.

Абсолютно зрозуміло, що зміна виборчого законодавства на повістці дня в парламенті не стоїть і голосів для цього нема.

Фактично міський голова розписався в тому, що рішення суду, незалежність якого під сумнівом, вся ця історія з апелюванням до виборчого законодавства і запізніле (на півроку) “прозріння” щодо повноважень районних рад – все це частина однієї кампанії. Влада вирішила, що їй вибори не потрібні, а значить – не потрібні й киянам. Тільки в останніх запитати забули. Невипадково, звичайно ж.

Влада стала на небезпечний шлях. Однією рукою вона намагається згодувати нам конституційний переворот під виглядом “децентралізації”, а іншою – позбавляє права на волевиявлення.

1 лютого представники партій ВО “Свобода”, "Самопоміч", "УКРОП", ВО "Батьківщина", "Сила Людей", "Демократичний альянс" та "Громадянська позиція" прийшли до ЦВК щоб подати свої кандидатури до складу ТВК. При цьому невстановлені особи, які представилися працівниками Управління державної охорони, проте не пред’явили посвідчень, заблокували вхід до приміщення, не пропускаючи людей. Слід зазначити, що в приміщенні на Лесі Українки, де знаходиться ЦВК, окрім виборчкому знаходять і комітети Верховної Ради і Київська обласна рада. Хол приміщення не є режимним об’єктом, проте “УДОшники” переконували в протилежному та звинувачували юристів та журналістів у провокаціях.

В результаті, документи подати таки вдалося. Натомість влада черговий раз продемонструвала свою спорідненість з Януковичем, який свого часу теж намагався відібрати в киян право на самоврядування.

Столичний голова чітко продемонстрував на чиєму він боці та чиї інтереси захищає. Очевидно, що право на самоврядування тих, хто його обирав, не обходить міського голову, котрий намагається їх цього права позбавити. І він навіть не намагається цього приховати.

КиевVласть

Теги: кличко, київський окружний апеляційний суд, рышення, зрив виборів, районні ради, заява, повноваження районних рад, виборче законодавство

воскресенье, 15 июля 2018 г.
18:04
Кличко просят откорректировать график ночных троллейбусов
17:05
Неравнодушные граждане помогли полицейским Киева задержать автомобильного вора
16:05
Спасатели Киева нашли тела двух утопленников
15:03
После подорожания в киевском метро бешенные очереди за жетонами (фото, видео)
14:03
На Киевщине закрывают единственную в Украине Школу кобзарей
13:05
В Киеве на станции метро “Крещатик” ремонтируют эскалатор
12:03
Под защитой СК “КРОНА” сегодня будут участники Международного заплыва через Днепр
11:05
Полицейские Киевщины изъяли почти 1500 кустов мака и конопли
10:03
Кличко: Проезд для льготников в коммунальном общественном транспорте останется бесплатным
09:03
В Киеве электрики подключают мошенников к электросети в жилых домах
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 15 июля 2018 года (полный список населенных пунктов)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 15 июля 2018
суббота, 14 июля 2018 г.
18:14
Кличко: Мы поставили перед собой задачу за год отремонтировать Шулявский путепровод
18:05
Воскресные ярмарки пройдут в четырех районах Киева (адреса)
17:25
Кличко: Мы ремонтируем дороги, срок эксплуатации которых истек несколько десятков лет назад
16:12
На участке со статусом сквера в Печерском районе возводится жилой комплекс
Календарь событий