пятница, 21 сентября 2018 г.
Явка з повинною – влада зізналася у зриві виборів до районних рад

Явка з повинною – влада зізналася у зриві виборів до районних рад

Олег Чернецький

депутат Київради від ВО «Свобода»

Після рішення Київського окружного апеляційного суду, спрямованого на зрив виборчого процесу в Києві, результатом котрого мало стати відновлення функціонування в столиці районних рад, міський голова Віталій Кличко оприлюдним суперечливу заяву. В ній іде мова про те, що вибори, мовляв проводити зараз не можна через проблеми з визначенням повноважень районних рад. Міський голова також нарікає на недосконалість виборчого законодавства.

До цього Кличко не бачив небезпеки у, як він вважає, дублюванні повноважень Київради і райрад. Він не знав, що якщо вони є, то їх треба усунути вчасно. Він не знає основних принципів управління адміністративно-територіальними одиницями. Він чомусь вважає, що “недоліки” законодавства про вибори дають комусь право просто взяти і відмінити право на волевиявлення місцевої громади.

Чи можемо ми уявити, що в одній з цивілізованих країн із багатими державотворчими традиціями хтось дозволив собі взяти й відмінити вибори в тому чи іншому місті?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Під час процесу ухвалення бюджету міста Києва на 2016 рік у Кличка кивали на Кабмін і Верховну Раду, мовляв всі недоотримані чи відібрані у міста кошти – вина вищих органів влади. Він тоді чомусь не згадував про те, що він є головою партії, котра має найбільшу фракцію в парламенті та входить в урядову коаліцію. Аж тепер він згадав про це, кажучи (не побоюсь цього слова) абсолютну дурницю про те, що він став співініціатором створення у ВР робочої групи щодо роботи над виборчим законодавством. Це звичайно ж благородна справа, проте це не можна назвати причиною відміни уже призначених виборів. Аж тепер він вирішив скористатися своєю посадою голови “Солідарності”, коли знадобилося щось в киян відібрати замість того, аби щось їм дати.

Абсолютно зрозуміло, що зміна виборчого законодавства на повістці дня в парламенті не стоїть і голосів для цього нема.

Фактично міський голова розписався в тому, що рішення суду, незалежність якого під сумнівом, вся ця історія з апелюванням до виборчого законодавства і запізніле (на півроку) “прозріння” щодо повноважень районних рад – все це частина однієї кампанії. Влада вирішила, що їй вибори не потрібні, а значить – не потрібні й киянам. Тільки в останніх запитати забули. Невипадково, звичайно ж.

Влада стала на небезпечний шлях. Однією рукою вона намагається згодувати нам конституційний переворот під виглядом “децентралізації”, а іншою – позбавляє права на волевиявлення.

1 лютого представники партій ВО “Свобода”, "Самопоміч", "УКРОП", ВО "Батьківщина", "Сила Людей", "Демократичний альянс" та "Громадянська позиція" прийшли до ЦВК щоб подати свої кандидатури до складу ТВК. При цьому невстановлені особи, які представилися працівниками Управління державної охорони, проте не пред’явили посвідчень, заблокували вхід до приміщення, не пропускаючи людей. Слід зазначити, що в приміщенні на Лесі Українки, де знаходиться ЦВК, окрім виборчкому знаходять і комітети Верховної Ради і Київська обласна рада. Хол приміщення не є режимним об’єктом, проте “УДОшники” переконували в протилежному та звинувачували юристів та журналістів у провокаціях.

В результаті, документи подати таки вдалося. Натомість влада черговий раз продемонструвала свою спорідненість з Януковичем, який свого часу теж намагався відібрати в киян право на самоврядування.

Столичний голова чітко продемонстрував на чиєму він боці та чиї інтереси захищає. Очевидно, що право на самоврядування тих, хто його обирав, не обходить міського голову, котрий намагається їх цього права позбавити. І він навіть не намагається цього приховати.

КиевVласть

Теги: кличко, київський окружний апеляційний суд, рышення, зрив виборів, районні ради, заява, повноваження районних рад, виборче законодавство

пятница, 21 сентября 2018 г.
20:04
Ночью в Киеве вандалы разгромили парк “Киото” (фото)
19:45
В “Киевпастансе” напомнили, какими видами транспорта можно компенсировать закрытие станции метро “Политехнический институт”
19:26
Завтра будет перекрыт проезд в Дарницком районе Киева
19:02
В КГГА приняли от активистов концепцию по созданию парка на Осокорках, но ничего не гарантируют
18:45
22 сентября объявлено в Киеве Днем траура
18:31
В Киевсовете не нашлось голосов, чтобы обезопасить жителей улицы Ревуцкого от соседства с АЗС “ОККО”
18:05
В столичном отеле “Кооператор” без разрешений полным ходом идет надстройка нескольких этажей
17:45
СК “КРОНА” выступит спонсором безопасности Wizz Air Kyiv City Marathon 2018
17:28
Два дня будут ограничивать движение на проспекте Григоренко в Киеве
17:05
Киевлян предупреждают о чрезвычайной пожароопасности в субботу
16:45
На Киевщине начал работу новый батальон патрульной полиции (фото)
16:26
На проспекте Григоренко убрали незаконную точку торговли арбузами
16:05
Директор КП “Киевкоммунсервис” решил отремонтировать свою приемную
15:44
Горгана просят срочно внести изменения в бюджет, предусматривающие выделение средств для онкоцентра (видео)
15:26
Дом на Горловской получил адрес
15:03
Хит-парад видеоновостей от КиевVласти, 14-21 сентября 2018 года (видеодайджест)
Календарь событий