Як депутати Київської обласної ради не змогли корупцію подолати
8 жовтня відбулась передостання чергова сесія Київської обласної ради. Так все ніби тривіально спочатку передвиборчі пристрасті, заяви вивішування банерів словесні дуелі зі звинуваченнями політичних опонентів, потім “обов’язкова програма” - голосування з робочих питань життя області, яке взагалі ні як не цікавило депутатів, а тому вирішили, що проголосують за всі питання без розгляду. Ну і як часто буває обрізались вже на першому питанні.
Оскільки порядок денний формується представниками пропрезидентської сили то звісно першим питанням стало затвердження програми щодо запобігання та протидії корупції. Боротьба з корупцією взагалі стала передвиборчою фішкою очільника списку Блока Петра Порошенка “Солідарність” Лева Ревазовича Парцхаладзе. Вся область має можливість спостерігати як містами і селами кружляє агітаційний автобус “STOP корупції”.
Тема дійсно наболіла для нашого суспільства. Ця язва нищить країну з середини пожираючи результати важкої праці мільйонів людей та крадучи майбутнє у наших дітей. Тому дивною стала реакція депутатів, адже ні з першого ні з другого разу програму не підтримали навіть за основу.
Читайте также: Депутаты Киевоблсовета отправили на доработку программу борьбы с коррупцией в столичном регионе
Думаєте це підступні козні залишків Партії Регіонів у обласній раді, або чиновників-бюрократів, які безумовно присутні серед депутатів? Ні вони всі як один підтримали програму. Проти виступило лише кілька депутатів які звикли аналізувати запропоновані та відповідати за прийняті рішення. А оскільки майже половина депутатів вже давно не ходять на засідання обласної ради голосів на прийняття рішення не вистачило.
То, що ж не так з програмою? На перший погляд ніби ґрунтовна праця на п’ятдесяти трьох сторінках, але в цих сторінках жодних реальних справ. Тільки реальний лінгвістичний набір бюрократа: “Вжиття заходів” і “Проведення моніторингу”, “Залучення експертів” і “Запровадження ефективної системи заходів”, “Проведення громадського обговорення” і “Моніторинг здійснення регуляторної діяльності”, тут і “Проведення оцінки якості послуг”, і “Підвищення ефективності роботи”, звісно ж “Проведення аналізу роботи” та “Проведення інформаційних кампаній” разом з “Проведенням роз’яснювальної роботи”, ну і як без “Забезпечити звітування” ну і вже, як кульмінація апогею повного апофеозу, “Розгляд на засіданнях колегій, нарадах, круглих столах”. (Всі цитати приведені дослівно)
Ось до чого зводиться боротьба з корупцією на думку авторів вказаної програми. Хто хоч трохи мав відношення до бюрократичного апарату нашої держави може не задумуючись дати відповідь на питання: “Що стане результатом виконання такої антикорупційної програми?” А результатом стане збільшення паперової звітності та пара-трійка піар-приводів за участі керівництва області.
Хоча чому дивуватись у нас в області, давайте подивимось як організовують боротьбу з корупцією в країні. Створюються антикорупційні бюро, агентства, національні ради, прокуратури. Ух, розгорнулась робота! Скільки нових посад, скільки нових повноважень для держаних чиновників.
А хочеться всім сказати: “Може, просто, перестаньте красти самі і не дозволяйте цього робити своїм підлеглим”. Просто почніть з себе.