п'ятниця, 26 квітня 2024 г.
Я маю все, та хочу більше мати - зробіть мене народним депутатом

Я маю все, та хочу більше мати - зробіть мене народним депутатом

Олеся Остафієва

співзасновник Агентства журналістських досліджень

Дуже влучно співав гурт Гуцул Каліпсо:

З дитинства мріяв стати я народним депутатом

Щоб п’яним з мерседеса даїшників лякати

До лоджі штукатурів, мати вільний хід,

Туди для решти смертних заборонений прохід

І до системи ради постійно доступ мати,

А коли потрібно трибуну блокувати.

Потім я планую в іншу фракцію податись,

Предвиборчі витрати мають якось відбиватись.

Років з 5 тому був бум на курси пікапу, і судячи з того, як чоловіки зупиняли на вулиці і в метро з дебільними питаннями, попит на них якийсь був. Після того, як в парламент останнього скликання зайшли мабуть не менш третини людей, які у попередні роки не могли там опинитись ні за яких умов в принципі, у середі активістів, аферистів та романтиків сформувалась ілюзія соціального ліфту, який може їх винести на політичну орбіту. Насправді, я думаю, що то був єдиничний випадок, і як перше скликання з інтелігентів та дисидентів, так і нинішнє скликання має багато депутатів, які скористались унікальним шансом і якого більше може не бути. Але це секрет для усіх слухачів численних шкіл майбутніх депутатів та помічників депутатів, яких останній рік стало значно більше. В кількох мені довелось читати лекції про державні комунікації, і рівень вимог досить різний - від а),б),в) до "ну розкажіть їм щось півтори години, все одно що". На одній з таких лекцій курсів помічників депутатів, де ми спілкувались на тему як свого керівника зробити медійною фігурою, я зустріла відомого київського активіста, який з 2012 року встиг балотуватись від 4 різних партій в міскраду, правда, жодного разу нікуди не пройшов.

І от я двома руками за, коли людину вчать грамотно говорити, писати закони, розказують особливості "політичної кухні". Навіть якщо і не стане депутатом - якось ці навички стануть у нагоді - як в приказці - "у будь-якій незрозумілій ситуації качай попу - правильне рішення може і не прийде, але підкачана пора ще нікому не зашкодила". Але от коли школа політика заявляє, що вчитиме як завалити законопроект конкурента, то все це виглядає якось недобре. Такими темпами скоро відкриється Академія чорного піару, де вчитимуть, як підпилювати гойдалки на дитячих майданчиках конкурентів, прописувати мертві душі в квартирах та придумувати згвалтованих підлітків в темному минулому.

P.S. На мій суб'єктивний погляд шляхів в депутатське крісло існує лише два:

  1. мати достатньо грошей (або спонсора з цими грошами) для того щоб купити місце в списку або купити виборців на окрузі та для того щоб потім утримувати штат помічників які будуть писати та вичитувати законопроекти.
  2. мати достатньо харизми, соціального капіталу та упізнаваності на певній території, щоб люди з пункту 1 розцінили Вас таким, який міг би "розбавити" гаманці у першій 10 чи 20 списку, та торгувати Вашим обличчям під час виборчої компанії.
Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

P.P.S. Серед нинішніх депутатів парламенту та міськрад я маю друзів та знайомих, яких дуже поважаю і які не підпадають під наведені вище пункти. Але вважаю, що жодна академія їм би в цьому не допомогла - вони опинились в потрібному місці і в потрібний час, коли стара політична еліта була нажахана та демотивована, а нова ще не окріпла і шукала опори серед креативного класу та волонтерів. Далі, як в діжці с солоними огірками, проходять різні процеси. Хтось мімікрує під систему і має політичне майбутнє, а хтось намагається цю систему зламати, але через це має в перспективі лише ліфт, який вже у наступні вибори може відвезти знов туди, звідки привіз. Але в школах і академіях народних депутатів про це не говорять. Потім, сюрприз буде)

Олеся Остафієва, співзасновник Агентства журналістських досліджень

Читайте: Имидж Борисполя: зачем устраивать цирк из переименования?

КиевVласть

Теги: парламент, депутати, соціальний ліфт, політична орбіта

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.