четвер, 28 березня 2024 г.
З початку 2014 року горілка подорожчала в 2,6 рази

З початку 2014 року горілка подорожчала в 2,6 рази

Олексій Дорошенко

Генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

Прийнято вважати, що мінімальна роздрібна ціна на алкогольні напої стримує появу на полицях контрафактної продукції. Але це й інструмент зниження конкуренції за рахунок усунення невеликих виробників.  Асоціація постачальників торговельних мереж звернулась до представництва ЄС в Україні з питанням щодо їх позиції з мінімальної роздрібної вартості алкоголю. Із відповіді стало зрозумілим, що в ЄС відсутня позиція щодо мінімальних оптових та роздрібних цін на алкоголь в Україні, за винятком положень Угоди про асоціацію, які стосуються цієї теми.

В Україні кожного року з підвищенням акцизу на алкоголь або підвищення вартості державного спирту відбувається паралельно підвищення мінімальної роздрібної ціни на спиртні напої. Таким чином, виробник не може продавати дешевше, навіть якщо він хоче провести акцію та зробити знижки. Але в окремих регіонах Постанову Уряду оскаржують в суді та продають алкоголь за старою мінімальною роздрібною ціною, як це було на Івано-Франківщині в 2016 році.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Виробники обходять такі заборони: вони вкладають гроші під закрутку, примотують інші товари, як наприклад сік, по 1коп. або через маркетингові дослідження, коли покупець, зареєструвавшись на сайті, отримує поповнення мобільного рахунку.

Утримуючи мінімальну роздрібну ціну, Уряд здійснює підтримку великих виробників горілки. При однаковій ціні на полиці покупець практично завжди вибере відому торговельну марку. Саме цим можна пояснити майже відсутність маловідомих брендів на полицях торговельних мереж. Тому мінімальні роздрібні ціни – це позитив й негатив одночасно.

Нагадаю, що мінімальна роздрібна ціна на найпопулярніший алкоголь в Україні – горілку – зросла за 3,5 роки з 30грн. до 80грн, тобто на 167%. Інфляція з початку 2014 року й дотепер становила 92%. Тобто подорожчання найдешевшої продукції було в 2 рази більшим за рівень інфляції.

Зараз Уряд пропонує наступного року знов підвищити акцизи на 11%, тобто на рівень інфляції 2017 року, на всі напої, за винятком сухого вина. У разі прийняття ВР такої пропозиції Кабінет Міністрів знов підніме мінімальну роздрібну вартість усього алкоголю.

Раніше, у липні, Асоціація робила розрахунок вартості алкогольних напоїв в Україні та в деяких країнах Європи, за якими алкоголь українцю менш доступний за німця в 4 рази, за співвідношенням заробітної плати та вартості напоїв. У середньому пиво та горілка коштують у Німеччині в 5 разів дорожче за Україну, але й заробітна плата там в 19 разів вища.

Тому перед кожним постає вічне гамлетівське питання: Пити чи не пити?)

Олексій Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

KиевVласть

Теги: новости киева, алкоголь, цена, рынок, рост, водка, выросла

четвер, 28 березня 2024 г.
15:24
У Києві вручили нагороди переможцям конкурсу стартапів ProIT Startup Toloka
15:15
На Харківщині під черговим обстрілом рф загинула щонайменше одна людина, є поранені
15:05
На Київщині без електропостачання наразі 300 точок обліку, – Міненерго
14:45
СБУ затримала високопосадовця Київської ОВА, який збирався шпигувати на користь рф
14:24
В “Інтергал-Буд” діють 2% знижки для військових та медиків на купівлю житла
14:06
Освітяни Козина замовили сухофрукти у ФОПа дорожче, ніж ринку
13:45
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
13:25
Перший рейс здійснив поїзд Прага — Чоп
13:04
У Києві затримали агента рф, який під виглядом капелана планував шпигувати за бригадою десантників ЗСУ
12:44
У Славутичі вирішили завершити опалювальний сезон 31 березня
12:26
Дитсадок на Харківському масиві відремонтують за 206 млн гривень
12:04
Пошкоджений ракетою будинок на Солом’янці включили до переліку на першочергове відновлення
11:45
У Чорнобильському заповіднику незаконно зрубали 100-річні дуби на майже 60 млн гривень
11:22
У Бучі через проведення слідчих дій перекрито рух транспорту на вулиці Вокзальній
11:01
На Київщині з 1 квітня починає діяти нерестова заборона на риболовлю
10:44
Рада оборони Києва ухвалила низку рішень з посилення заходів безпеки
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.