пятница, 15 ноября 2019 г.
Ініційована урядом перевірка декларацій може зробити медицину зовсім недоступною для українців

Ініційована урядом перевірка декларацій може зробити медицину зовсім недоступною для українців

Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

Засідання Кабміну минулої середи підтвердило некомпетентність і непрофесіональність його членів. Урядовці заганяють самі себе у глухий кут – збираються провести перевірку своєї ж “медреформи”, яка може обернутися для українців найстрашнішим – неможливістю потрапити до лікаря, а самих урядовців змусить відповідати у судах. Тож що тут не так?

Минуло  майже 15 місяців з початку підписної кампанії з вибору лікаря первинки, і тільки зараз Уряд вирішив перевірити коректність вже підписаних декларацій. Цей крок навряд чи можливо назвати своєчасним, адже за 11 місяців за цими неперевіреними (можна сказати і некоректними) деклараціями НСЗУ вже заплатила більше ніж 10 млрд грн з бюджету. І результат перевірки може показати, що частину з цих коштів було виплачено незаконно.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Чому не перевіряли одразу? Такі перевірки тоді могли значно знизити динаміку проведення всієї підписної кампанії. А це ніяк не вписувалося у плани передвиборчого піару влади на “успіхах медреформи”, який повністю базувався саме на цьому.

Тепер же вони побачили, що “перестаралися” – декларації підписало 28 мільйонів українців. А суми, закладеної до бюджету (на кожного українця виділяються лише в середньому 570 грн в рік) – не вистачає. Тому вони збираються “дезактивувати” 700 тисяч реальних декларацій за вигаданими причинами! Так, НСЗУ зекономить понад 2 млрд грн. Крім того, вона перестала платити за незадекларованих – а це ще “економія” в 360 млн.

Прикриваючи свої рішення перевірками декларацій, Уряд, зовсім не думаючи про людей,  може зробити первинну медичну допомогу (і не тільки її, а ще – отримання медикаментів за програмою “Доступні ліки” та можливість провести безкоштовно лабораторні дослідження) недоступною для пацієнтів, медичні заклади залишаться без фінансування, а лікарі – без заробітної плати.

Можна, звісно, послатися на лікарів і пацієнтів – мовляв, самі винуваті: неправильно оформлювали декларації чи самі їх підробляли. Можливо в окремих випадках це і так, але більшість таких помилок пов’язана з недосконалим порядком їхнього укладання та відсутністю необхідного рівня їхнього захисту у системі електронного здоров’я.

По-перше, лікарів не вчили не те, що заповнювати їх – користуватися комп’ютером! Представники МОЗу замість закордонів, де все вже комп’ютеризовано, мали б відгукнутися на моє запрошення ще 2017 року відвідати амбулаторії і села Чернігівщини, щоб побачити реалії і відповідно до них розробити план проведення реформи. Люди там компютера в очі не бачили, їм потрібен час на адаптацію! Не дали час – отримали помилки.

По-друге, медики поспішали набрати необхідну кількість пацієнтів, щоб не допустити закриття медзакладу. І там, де прийом мав бути 15 хвилин, він зменшувався, інколи, втричі: чим більше декларацій підпишеш, тим більше фінансування від НСЗУ отримає медзаклад.

По-третє, у 2-3 рази зросло навантаження на лікаря – бо, як вже писав, лікар став “єдиним вікном” для пацієнта. Направлення до вузького спеціаліста, на госпіталізацію, лабораторні обстеження, рецепти на ліки, лікарняні листки, реєстрація у системі меддопомоги, виписка електронної картки, запис в реєстрі пацієнтів – це все зараз роблять сімейні лікарі. За таких умов не допустити помилку – щось на грані фантастики!

Ірпінський центр ПСМД вже відчув непродуманість “медреформи” на собі. Нещодавно Нацслужба здоровя “дезактивувала” тут відразу 10 244 з 16 тисяч декларацій! За результатами перевірки 4 120 з них, виявилося лише дві, припинені у звзку з переїздом пацієнтів. Ще у 250 – технічні помилки, а от пацієнти все ж реальні! Але ж 2 млн 200 тис. грн від Нацслужби вже не дійшло до міста, лікарі працюють безоплатно! І пацієнти, і медперсонал буквально стали "заручниками" голови НСЗУ!

То чому через непрофесіональність “реформаторів” мають потерпати українці?  Тільки тому, що Кабмін вирішив скоротити фінансування галузі? Після таких “реформаторських” кроків це – єдине пояснення мети псевдореформи медицини. Що робити медикам, які після скасування декларацій залишаються без фінансування, де взяти нових пацієнтів, щоб його поновити, коли “підписний бум” вже давно завершився?!

Дуже сподіваюсь, що нова команда, яка прийде до МОЗу, зможе виправити помилки попередньої влади і зорієнтується на запровадження в Україні загальнообовязкового медичного страхування. Кожна людина – медик це чи пацієнт – має бути впевненою у завтра! Відповідні законопроекти для цього ми вже зареєстрували у Верховній Раді – потрібна лише політична воля.

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

КиевVласть

Теги: новости киевской области, медицина, киевщина, реформа, декларации, ошибки, семейный доктор, договор с врачом, дезактивация деклараций

пятница, 15 ноября 2019 г.
18:05
СБУ совместно с ЦРУ и полицией Грузии задержала на Киевщине одного из лидеров ИГИЛ
17:44
На Киевщине продолжает уменьшаться количество студентов в колледжах и училищах (инфографика)
17:26
В столице заработала мобильная бригада гемодиализа для нетранспортабельных пациентов клиник
17:01
Столичные депутаты изменили алгоритм наполнения и использования природоохранного фонда
16:51
Кличко потерял последнее доверие киевлян попыткой сорвать создание рынка земли, - депгруппа “Новый Киев”
16:43
Более 4 тысяч электромобилей зарегистрировано в Киеве
16:34
Киевсовет скорректировал Программу “Безопасная столица” на 2019 - 2021 годы
16:27
В Киеве начали монтаж новогодней иллюминации
16:01
Представителем Кабмина в Раде будет другая женщина
15:46
Горсовет Бучи разорвал договор аренды земельного участка на ул. Лесная, 1-а с ООО “Комфорт ЛТД” (видео)
15:24
В Ирпене вместо роддома строится многоквартирный жилой комплекс, - прокуратура
15:00
Хит-парад видеоновостей от КиевVласти, 8-14 ноября 2019 года (видеодайджест)
14:49
Бахматов рассказал о планах до начала 2021 года полностью охватить 4G столичное метро
14:32
Киевсовет попросил Кабмин ускорить передачу Гостиного двора на баланс города
14:17
Новостройке на улице Лейпцигской присвоен почтовый адрес
14:04
Киевсовет отказался увеличивать уставной капитал “Киевского инвестиционного агентства”
Календарь событий