п'ятниця, 13 грудня 2024 г.
Хватит истерить: шесть правил как не поддаться панике по поводу китайского коронавируса

Хватит истерить: шесть правил как не поддаться панике по поводу китайского коронавируса

Вячеслав Клапчук

политтехнолог

В контексте нарастающей паники вокруг очередного штамма гриппа из Китая, следует напомнить несколько элементарных правил как не стать жертвой слухов и на наломать никому не нужных дров – со своим здоровьем и здоровьем родных и близких.

1. Смиритесь с тем, что все “инсайды”, особенно в левых Telegram-каналах – полная туфта. Даже если там и есть что-то правдивое, вы все равно не отличите это вранье и очень большое вранье. Поэтому истеричные перепосты версий о тайных биолабораториях, вмешательстве инопланетян и прочей ерунде, не только бесполезны, бессмысленны, но и вредны. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

2. Смиритесь с тем, что правды нам никогда не скажут. Есть только официальная информация. И, конечно, в ней тоже вранье, ибо распространение паники куда опаснее вируса. Из вменяемых официальных каналов получения информации:

Скажу еще раз, что официальное вранье все-таки лучше, чем “инсайды” из не-пойми-каких источников. Это же относится к захватывающим видео, где трупы лежат на улицах или трясутся под одеялом.

Никто из нас не обладает достаточной информацией и навыками, чтобы отличить фейк от правды. Политическая ситуация в Китае непростая, там тоже есть различные силы, заинтересованные в раздувании паники. Вспомните наш 2014 год (Евромайдан и последующие события с аннексией Крыма и началом войны на Донбассе, – KV). Можно было верить хоть чему-то?

3. Ознакомьтесь с термином "доказательная медицина" и не бросайтесь скупать “Оциллококцинум”, “Ремантадин и  “Оксолиновую мазь”. Маски можно купить, конечно. Но только в качестве самоуспокаивающего средства.

Как только будет создано специфическое лечение, на сайте ВОЗ об этом напишут. Пока же применяют только симптоматическое лечение, цель которого — поддерживать жизнь пациента до того момента, пока иммунитет не подавит вирус.

4. Очевидно, что в случае распространения пандемии, в Украине тоже будут заболевшие. С учетом дикого бардака и разрушенной системы здравоохранения может быть невесело. Но правила профилактики совсем простые: мыть руки, не трогать лицо и избегать мест скопления людей.

Детальнее – на сайте ВОЗ.

5. Смело плюйте в ухо любому “прогнозисту”. Предсказать развитие ситуации может только врач-инфекционист, обладающий всей информацией. Но даже его компетенций недостаточно, чтобы оценить влияние вируса на биржи, экономику и геополитику. Прогнозы и модели развития ситуации, если и существуют, то обывателям о них никогда не узнать. 

6. Одинаково тупо выглядят персонажи, рассказывающие об апокалипсисе и о заговоре фармкомпаний. Возможно, кто-то из них прав. Но выглядят они все равно тупо, потому что  реальной информацией подобного уровня доступа обладают единицы – и говорить об этом они никогда не станут.

Читайте: В Киеве эпидемиологи зарегистрировали один случай заболевания не китайским коронавирусом

Вячеслав Клапчук, политтехнолог

КиевVласть

Теги: новости киева, новости киевской области, новости киевщины, новости украины, китайский коронавирус

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.