вівторок, 2 липня 2024 г.
Хроники киевских мостов: надо менять не президента, а систему

Хроники киевских мостов: надо менять не президента, а систему

Илья Кенигштейн

Автор проекта, соучредитель "Креативный квартал"

Еду с утра на работу. Весь город стоит. Мосты стоят. Южный мост в очередной раз ремонтируют и в город работает только одна полоса. Мост Патона тоже стоит - то ли тоже из-за ремонта, то ли из-за аварии.

Знаете, в конце концов уже не так важно, кто будет президентом страны. И кто будет следующим мэром Киева - тоже. На фоне гигантской коррупции, как сифилис поразившей все сферы наших взаимоотношений с государством - когда вообще не осталось практически ни одной организации, во главе которой не стояла бы какая-нибудь группа оборотней, заботящихся исключительно о набивании собственных карманов, а на самом верху которой не сидел бы очередной жлоб с заскорузлым сознанием - президент, каким бы прогрессивным он не был - не сделает почти ничего.

Тут дело даже не в коррупции, хотя и в ней в том числе. Дело в упадке, параличе развития, неумении создать ничего нового. От простого слесаря в Дарницком ЖЭКе до мэра столицы. Даже при теоретическом желании у кого-нибудь из них что-нибудь починить - все потуги быстро сойдут на нет, потому что большая часть вообще не умеет ничего делать. А руководящий состав настолько привык воровать всё подряд, что впадает в кататонический ступор от мысли, что это рано или поздно может прекратиться.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Тут надо менять департаментами. Ведомствами. Министерствами. Мэриями. Администрациями. Менять саму суть, саму модель управления. Переходить на совсем другой формат. Потому что с этим форматом - не получилось и не получится никогда. Этот формат есть наш коллективный twisted sister - пока будет возможность что-то украсть - будут красть. Это как наркомания, уговорами не работает. Говоришь - кивают, отвернулся - кошелек стащат.

Стоишь в пробке на мосту, который ремонтируют каждые 2 месяца, сливая огромные бюджеты. Осознаешь, что собственно такая же картина практически везде. Ни дорог, ни тротуаров, ни разметки, ни велодорожек, ни благоустройства в принципе. Город грязный, обочины в бычках и пластиковых бутылках, вдоль улиц - забитые контейнеры с открытыми крышками. Мусор летает вдоль улиц.

Слушаешь по радио новости про эффектные предвыборные бои двух кандидатов. И понимаешь, что наверное этот раз - последний. Больше шансов не будет.

Илья Кенигштейн, автор проекта, соучредитель "Креативный квартал"

КиевVласть

Теги: новости киева, мэр, президент, ремонт мостов, пробки на дорогах

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.