четвер, 23 січня 2025 г.
Хостел у сусіда? Йдіть до поліції та комунальників

Хостел у сусіда? Йдіть до поліції та комунальників

Анжела Заика

Співробітниця Офісу простих рішень та результатів

Всім зрозуміла проблема з хостелами. Давайте розберемося, чи можна її вирішити.

Ні в одному законодавчому документі не визначено чіткого поняття “хостел” і не прописано вимог до його роботи. Ті, що працюють в “сірій зоні”, оформлені в кращому випадку як підприємці з КВЕДом по наданню послуг на тимчасове проживання. Але це +/- 10% від усіх функціонуючих хостелів (всі діючі порахувати дуже складно).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Основна проблема в тому, що ніхто хостели контролює. Безкарність породжує грубі порушення і антисанітарію. У квартирі замість чотирьох чоловік постійно проживає близько 40. Крім шуму та інших незручностей ще й комунікації будинків не розраховані на таке навантаження. Часто через хостели в будинку може виникати диспропорція тарифів, від яких страждають жителі квартир (коли хостел розташований в будинку, де не встановлені лічильники і платити за комунальні послуги доводиться всім жителям будинку).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Так, у вашому будинку з'явився хостел і він вам заважає. Що робити?

Чесно, простіше перешкодити відкриттю хостелу, ніж закрити вже успішно існуючий. У будь-якому випадку, все буде залежати від активності і бажання самих мешканців будинку – викликайте перевірки, постійні перевірки.

Якщо хостел вже працює:

1. Якщо в будинку ОСББ:

Мешканцям потрібно зібратися разом і прийняти рішення про виселення хостелу, а потім передати рішення власнику квартири. До речі, відповідальність за збитки, які завдали ті, хто там живе (стаття 23 ЗУ “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку”), несе власник квартири.

2. Якщо не ОСББ, або ж рішення не виконується – перевірки + довгий судовий шлях (ну а що робити).

Приходити в хостели з перевірками можуть і представники правоохоронних органів, служби з надзвичайних ситуацій, фіскальної служби, інспекції з питань захисту прав споживачів. Але тільки на підставі звернень та скарг від мешканців.

Якщо хостел порушує тишу або громадський порядок, треба викликати поліцію і вимагати від них складання протоколу про адміністративне правопорушення відносно відповідальних осіб.

Також варто разом з іншими жителями вашого будинку зібрати підписи і з колективною скаргою звернутися в Державну службу з надзвичайних ситуацій. У них треба попросити перевірити дотримання правил пожежної безпеки.

Ще обов'язково варто звернутися в міську і районну адміністрації. Вони після звернення мешканців будинку повинні створити робочу групу з розгляду питання щодо виявлення фактів використання не за призначенням квартир в багатоквартирних житлових будинках.

Ну і написати скаргу начальнику житлово-експлуатаційних дільниць (керуючі компанії змобслуговування житлового фонду... (відповідного) району).

Також можна (потрібно) звернутися до податкових органів, щоб вони перевірили законність ведення підприємницької діяльності власником хостелу, а також того, хто передав йому приміщення в оренду.

Всі відповіді обов'язково треба зберігати, по можливості фіксувати всі порушення на відео, адже це докази порушень з боку власника хостелу.

Читайте: У Києві процвітає нелегальний бізнес на хостелах

Судовий шлях досить довгий.

Після всіх перевірок і зафіксованих порушень в хостелі, юристи районної адміністрації підготують позов до суду, і почнеться довгий процес розгляду справи.

В аргументації часто посилаються на статті Цивільного Кодексу, Конституції України, відзначаючи, що “використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі”. Тобто, закон зобов'язує використовувати власність такими способами, які не будуть порушувати права інших осіб і співвласників в тому числі.

Добре, якщо такий хостел закриють після перевірки.

І ні, не кажіть, що воно ніколи не спрацює.

Точково хостели все ж вдається закривати. За 2016-2019 роки Печерською райадміністрацією було закрито 5 хостелів в судовому порядку і ще 5 – за порушення житлових умов.

До речі, в Києві є й добросовісні, нормальні хостели. Мало, але є.

Анжела Заика, співробітниця Офісу простих рішень та результатів

КиевVласть

Теги: хостел, проблемы, жилой фонд, соседи

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.