понедельник, 17 декабря 2018 г.
Ходосівка. Нове знайомство з Києво-Святошинським районом

Ходосівка. Нове знайомство з Києво-Святошинським районом

Александр Тигов

Глава ОО “Рух территориальных громад”

“РУХ територіальних громад” продовжує цикл матеріалів, присвячений 80-літтю  Києво-Святошинського району. В рамках якої я буду знайомити усіх охочих із історією та видатними людьми цієї благодатної землі. Сьогодні поговоримо про Ходосівку.

Ходосівка –  одне з мальовничих сіл в Києво-Святошинському районі, засноване в 1856 році і розташоване за 7 км від Києва. Село славиться родючими полями, квітучими вишневими садами, працьовитими людьми, а також своєю давньою історією.

Ще далекого 1546 року є перша згадка про село Ходосівка. Назва села походить від імені ігумена Печерського Феодосія, який був паломником до Лаври і на відпочинок зупинявся саме в селі Ходосівка, де копав криниці. У ХVIII столітті село належало Київському Флорівському жіночому монастирю, а з XIX було у складі Хотівської волості Київського повіту. Своєрідним символом та оберегом Ходосівки є Зміїні Вали, які понад 2500 років оточують село.

Ландшафт села - яри та долини, місцевість в основному горбиста, тут протікають річки - Віта (Сіверка) та Питель. Ходосівка  славиться цікавими та пам’ятними місцями, як, наприклад, Благодатне джерело Святого Феодосія.

Благодатне джерело Феодосія

В Ходосівці є криниця і хрест Святого преподобного Феодосія, одного із засновників Києво-Печерської Лаври. Посилаючись на перекази, можна стверджувати, що святі - Феодосій та Антоній,  які на той час перебували в передмісті Києва, знаходили місця з підземними джерелами і копали у тих місцях криниці. Криниця - доглянута, зверху накрита дашком із жесті, конусної форми, верхівку якої увінчує хрест. Згідно аналізів, мінералізація води в криниці  вище середньої.

Ходосівський дуб

Дерево є ботанічною пам’яткою природи місцевого значення. Розташований на території Хотівського лісництва ВП НУБПУ “Боярська лісова дослідницька станція”, вік дерева -  щонайменше 250 років. Ось такий могутній дуб височіє серед Ходосівки, викликаючи подив і захоплення місцевих жителів та приїжджих гостей.

ДОТ в озері

ДОТ, довготривала оборонна точка, це - капітальна залізобетонна фортифікаційна споруда для прикриття артилерійської зброї. Цей ДОТ– ексклюзивна пам’ятка села Ходосівка. Спочатку він не був затоплений, озеро облаштували вже після війни. На території села є й інші ДОТи Київського укріпрайону.

Печера природного походження

Біля підніжжя Ходосівської гори розташоване ще одне цікаве місце, це печера. Печера  природного походження, її довжина близько шестидесяти метрів. Тут є два тунелі, один з них веде в невеликий зал. Туристи (спелеологи), які приїжджають сюди, не відмовляються полазити в печері, але задля безпеки, варто пам'ятати, що вона є вузькою.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Мануфактура”

Містечко “Мануфактура” також вважається однією з пам'яток Ходосівки

Містечко розташоване за 15 кілометрів від Києва по Обухівському шосе. Архітектура торгового комплексу виконана у стилі північно-європейських старовинних міст. Тут все нагадує старовинний  Амстердам: канали, водяні млини, розвідні мости, будинки з вузькими фасадами в голландському стилі, мабуть, єдине чого тут нема, це кварталу червоних ліхтарів та відомих на весь світ нідерландських кафешопів.

Тут розташовані різні магазини,  здебільшого бутіки з товарами відомих світових брендів, але можна також натрапити на товари зі знижками від 30 до 70%. Також є кілька кафе, а в центральній будівлі торгового центру розташовані атракціони для дітей. Час від часу в аутлет-містечку проводяться різні цікаві заходи, наприклад, виставка ретро-автомобілів, мистецькі, освітні, дитячі, спеціалізовані та тури вихідного дня.

Містечко “Мануфактура”-  це не тільки славнозвісний шопінг-центр, а й архітектурна пам'ятка Ходосівки.

У підсумку

Києво-Святошинський район – частина рідної землі, що зветься Україна, славиться своїми визначними поселеннями, одним з яких є Ходосівка. Село з багатовіковою історією, визначними місцями, мальовничими пейзажами колоритної природи, було позначене певними злетами і падіннями, руйнацією та відродженням. Завдяки місцевим жителям - ходосівчанам, які мешкали тут колись і живуть нині, їх наполегливій праці, вірі та патріотизму, ми маємо ще одне славне село у серці України в славному Києво-Святошинському районі.  

Олександр Тигов, екс-голова Києво-Святошинської районної ради, ініціатор громадського об’єднання “РУХ територіальних громад”

КиевVласть

Теги: новости киевской области, акция, тигов, Києво Святошинський район, Ходосівка

понедельник, 17 декабря 2018 г.
11:27
На автобусный маршрут №599 в Киеве вышел первый электробус
11:03
Во вторник часть Переяслав-Хмельницкого останется без электричества
10:45
Киевский городской центр занятости обеспечил работой около 1400 участников АТО
10:29
В центре Белой Церкви почти на месяц ограничат движение транспорта
10:03
Курс валют в Киеве: 17 декабря 2018
09:42
В ТРЦ Gulliver состоится автограф-сессия Андре Тана и Сони Забуги
09:28
В воздухе Днепровского района Киева превышены гранично-допустимые концентрации вредных веществ
09:01
Сегодня трамвай №1 в Киеве также не будет работать (схема)
07:15
После обновления сайта “Киевоблэнерго” информация о плановых отключениях электроэнергии в Киевской области стала недоступной
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 17 декабря 2018
воскресенье, 16 декабря 2018 г.
18:06
Подростки помогли Киевскому рыбоохранному патрулю выявить браконьерские снасти
17:11
Дорожники продолжают расчистку города от снегопада, за минувшие сутки вывезли 2388 тонн снега - КГГА
16:09
В Киеве задержали грузинского “вора в законе” (фото)
15:12
Подполковник СБУ с пистолетом угнал в Киеве такси - Ассоциация владельцев оружия (фото)
14:05
На столичной ВДНХ в салоне “Газели” обнаружили полностью обгоревшее тело ее водителя (фото)
13:00
Умер экс-ректор Налоговой академии Петр Мельник
Календарь событий