п'ятниця, 16 серпня 2024 г.
Громадян з підробними  COVID-сертифікатами слід амністувати

Громадян з підробними COVID-сертифікатами слід амністувати

Віктор Яцик

Нейрохірург, фахівець з управління охороною здоров'я, радник Київського міського голови

З якою кількістю підроблених міжнародних свідоцтв про вакцинацію/профілактику ми можемо зустрітись в реаліях сьогодення? Саме з такими, які вже введені до єдиної медичної інформаційної системи і особа відображається, як така, що пройшла всі етапи вакцинації відповідним видом вакцини, яку безоплатно надала держава в умовах сформованої епідемічної ситуації. Вже зараз при надходженні хворого з виявленним позитивним ковідом до відділення інтенсивної терапії “пацієнтів з паспортом про вакцинацію” інтенсивісти запитують: “Ви маєте справжнє чи куплене свідоцтво про вакцинацію?” Правдива відповідь пацієнта принципово впливає на перебіг хвороби і стратегію лікування – вакциновані пацієнти хворіють суттєво легше і витрати на їх лікування суттєво менші.

Чому склалася така ситуація? В період літнього затишшя епідемії на всій території країни та в Києві була організована мережа пунктів щеплень та центрів масової вакцинації населення і коли протягом перших місяців був певний ажіотаж бажаючих вакцинуватись, то на кінець літа отримати вакцину могли всі, хто хотів. Державою була визначена окрема група громадян, кого першочергово потрібно захистити для гарантування виконання ними своїх службових обов’язків в умовах карантину. Це – працівники медичних закладів, органів державної влади, силових та мілітарних структур, соціальної сфери, освітяни та інші. Але на етапі рекомендованого державою вакцинування почався найбільший супротив населення і пошук “альтернативних рішень”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Для розуміння, як працює система проведення вакцинації, потрібно трохи її описати. Ви приходите до пункту щеплення або центру масової вакцинації з паспортом громадянина України та ідентифікаційним кодом. Ідеальна ситуація, коли ви заздалегідь уклали декларацію з сімейним лікарем, тоді вхід до єдиної медичної інформаційної системи з метою внесення інформації про ваше щеплення займає секунди: вас вакцинують, відмічають номер дози вакцинації, найменування виробника та номер партії вакцини. Після цього ви маєте кілька тижнів на експозицію – це залежить від препарату і періодики повторного вводу. Другий ваш візит для повторної дози вакцинації відбувається за тим же алгоритмом і другою відміткою в єдиній медичній інформаційній системі про щеплення. Коли ж у вас відсутня заздалегідь укладена декларація з сімейним лікарем, процедура пролонгується до 15-20 хвилин, адже бригада, яка проводить вакцинацію, ще повинна заповнити вашу декларацію з сімейним лікарем. Навіщо потрібна укладена декларація з сімейним лікарем? Саме сімейний лікар видає міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, візує своїм підписом та печаткою, а також печатками медичного закладу. Також у сімейного лікаря можна перевірити правильність введення даних пацієнта для “підтягування” міжнародного свідоцтва про  вакцинацію/профілактику на електронний носій користувача.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Таким чином, ви бачите весь ланцюг, який потрібно пройти, щоб отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику і внести до загальнодержавного реєстру вакцинованих. Цей ланцюг охоплює сімейного лікаря, лікаря та медичну сестру бригади, яка вакцинує пацієнта, самого споживача послуги – пацієнта.

Виявити такий ланцюг “підроблених паспортів вакцинації” складно і система на цьому етапі дає збій. Як вирішити цю проблему? Єдиний спосіб виявлення фейкових вакцинованих – оголосити тотальну амністію всім, хто дасть таку інформацію про себе або пацієнта. Жорсткість покарання має бути компенсована з огляду на пропаганду противників вакцинації та лімітованістю часу та ресурсів витрачених на пояснення механізмів дії вакцин та їх індивідувальний вплив на організм людини.

Які кроки необхідно зробити першими?

1. Позбавити всякої відповідальності пацієнта або медичного працівника, хто передасть дані про видані підроблені міжнародні свідоцтва про вакцинацію/профілактику. І тут хто перший встигне добігти.

2. Покласти збір та реєстрацію таких заяв на рівні МОЗ через електронну заяву.

3. Дати можливість виявленим порушникам правил вакцинації отримати щеплення з відшкодуванням державі вартості двох процедур щеплень: проведеного на папері і реального.

4. Відповідальність медичного персоналу, який взяв на себе роль Робін Гудів епохи епідемії, нарешті мають вирішувати професійні асоціації, котрі рясніють на території України. Варіант припинення дозволу на медичну практику на рік може гарно заставити задуматись перед порушенням медичної процедури.

Доброчесність – основа всіх гарних починань, в тому числі і в медичній практиці.

Віктор Яцик, нейрохірург, фахівець з управління охороною здоров'я, радник Київського міського голови

Теги: новости украины, медицина, мошенничество, covid-сертификаты, ковид-сертификаты, подделка сертификатов о вакцинации

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.