вторник, 25 февраля 2020 г.
Гра в асоціації або експрес – аналіз  виборів

Гра в асоціації або експрес – аналіз виборів

Дмитро Співак

Старший викладач кафедри політико-психологічних проблем суспільного розвитку НПУ ім. М.П.Драгоманова

Час до глибокого аналізу результатів виборів ще не прийшов. Голоси за майбутніх кандидатів чи партії  тільки обраховуються, тому персональний і точний аналіз неможливий. Але спостерігаючи за самими виборами та їх попередніми результатами можна визначати декілька тенденцій та зробити певні прогнози.

Отже, ці вибори досить незвичайні:

-         Через “військовий” стан країни, який безперечно наклав свій відбиток на перебіг кампанії і психологію виборців;

-         Через короткий термін самої передвиборчої кампанії;

-         Через накладання виборів президента на голосування щодо мера та Київради;

-         Через малу поінформованість про кандидатів та партії.

На теперішній час картина виглядає наступною

   

Якщо тенденція збережеться то ми отримаємо повну перевагу партії УДАР у Київраді.

Тому експрес – аналіз з неї і почнемо.

Асоціація 1 – КЛИЧКО – УДАР

Вагому перевагу УДАРу в Києві можна пояснити в першу чергу, безумовно, постаттю лідера партії, на 99,9% мера Києва Віталія Кличка. Після поразки 2006 та 2008 року перемога Кличка виявилась більш ніж переконливою. Але важливо, щоб вона виявилась справжньою, а не “пірровою”.  Великі відсотки це і нагорода за попередню боротьбу і , основне, аванс на майбутнє. Дуже багато очікувань від киян. І виправдати їх мер може тільки у зв’язці з його командою, яка є неоднозначною і зможе як допомогти Віталію Володимировичу, так і навпаки “підставити” його у скрутний час. Щодо списку Удару та його мажоритарників є неоднозначні оцінки. Багатьох з них пов’язують з командою колишнього мера Черновецького. Як складалися ці списки і як обирались кандидати – це відповідальність голови партії. І за всі дії чи бездіяльність команди відповідальність також буде на майбутньому мері.

Наразі Удар який самостійно зможе сформувати більшість у Київраді перетвориться з опозиційної партії на правлячу (принаймні у Києві).  Якщо ж партія збереже традиційні для правлячих партій методи роботи з громадянами, то однозначно її успіх в 2014 році не буде повторений на виборах 2015 року.

Асоціація 2. ЛЯШКО – РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ

Ще одна партія лідерського типу. Якщо забрати зі списку Ляшка та граблі, то перевага партії зменшилась би в рази. Успіх радикалів пов’язаний з діяльністю та активністю Олега Ляшка на президентських перегонах. Багато громадян, в той час коли існує загроза їх життю чи життю близьких звісно радикалізуються, стають більш агресивними. Але така логіка воєнного часу. Наскільки радикалізм буде можливий в мирний час – поживемо побачимо. Хоча, на жаль нам ще дуже далеко до нормального, мирного життя.

АСОЦІАЦІЯ 3. САДОВИЙ – САМОПОМІЧ.

І знову порівняння. Цього разу з успішним прикладом Львова, де є відповідальний та амбітний мер, який викликає довіру у багатьох громадян. Успіх абсолютно нового для Києва “бренду”, який декларує іншу можливість побудови системи влади.

Асоціація 4. СВОБОДА.

“Свобода”, показала кращий результат, ніж на виборах 2008 року і змогла потрапити до Київради. Ще частина відомих свободівців пройде по мажоритарним округах.  Скоріше за все Свобода відійде опозицію, враховуючи особливості перебігу передвиборчої кампанії.

 Асоціація 5.   ТИМОШЕНКО – БАТЬКІВЩИНА.

На сьогодні Київ розчарувався як в Юлії Володимирівні так в її партії. Звичайно залишились її симпатики, але їх виявилось замало для успіху партії. Можливо сама Батьківщина і винна у поразці. Квотний принцип у призначенні голів районних держадміністрацій, призначення партійних функціонерів примусила киян пильніше придивлятись до Батьківщини. І можливо до самих персоналій  претензій не має, але сам принцип розчарував. На Батьківщину чекають реформи та оновлення.

АСОЦІАЦІЯ 6. НОВІ СИЛИ.

Висока громадянська позиція киян, яка проявилась у великій підтримці майдану, знайшла продовження у політичній активності під час виборів. Нові партії, не маючи великого політичного досвіду, зробили передбачувані помилки, тому зараз перебувають на межі потрапляння –непотрапляння до Київради. Перша помилка – не врахували інертність виборців. Багато хто з киян сприймають майданівські сили як УДАР-СВОБОДУ-БАТЬКІВЩИНУ. Усвідомити і сприйняти появу інших політичних партій вони не змогли. Друга помилка – неспроможність домовитись і сподівання на власні сили. Шкода, якщо виявиться так, що нові політичні партії не потраплять до Київради. Вони б змогли виступити альтернативою політичним “акулам”.

АСОЦІАЦІЯ 7. МАЖОРИТАРНИКИ.

Щодо виборів по мажоритарним округам – то це, як кажуть окрема пісня і предмет для іншої статті. Результати показують що принцип мажоритарки треба змінювати і переходити на відкриті списки.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

На жаль виборці, через брак інформації про кандидатів, голосували не за пошуком відповідних прізвищ у бюлетені , а спочатку знаходили назву партії і лише потім ставили відмітку.

Запропонована “гра в асоціації” не закінчена, тому далі буде

КиевVласть

Теги: киевсовет, выборы, удар, батькивщина, самопомощь, Аналитика, ляшко, садовой, спивак

вторник, 25 февраля 2020 г.
18:27
В 2019 году столичные власти выручили от приватизации коммунальной недвижимости вдвое меньше, чем годом ранее
18:04
На месте блошиного рынка на столичной Куреневке планируют обустроить пешеходную зону с газонами за заборами (фото)
17:47
“Интергал-Буд” лидирует в рейтинге самых больших компаний по итогам 2-го полугодия 2019, - “Минфин”
17:26
Внедрение е-билета обошлось столице в 504 млн гривен
17:02
ВАКС отклонил требование САП об аресте бывшего главного архитектора Киева Сергея Целовальника
16:45
В Киеве 18 марта пройдет Марш за права охотников
16:33
Количество регистрируемых ОСМД в Киеве с каждым годом сокращается
16:14
В Фастовском районе орудуют мошенники, которые представляются сотрудниками “Киевоблгаза”
16:02
Директор УИНП Дробович считает несвоевременным переименование станции метро “Дорогожичи” в Киеве
15:46
На Киевщине зарегистрировали 22 религиозные общины ПЦУ
15:25
С сегодняшнего дня, 25 февраля, в Бородянке на Киевщине временно закрыто движение через железнодорожный переезд (схема объезда)
15:05
Подготовку “Слуги народа” к местным выборам в Киеве будут курировать нардепы Корниенко и Тищенко
14:46
Строительная отрасль Киева за 2019 год выросла на 24%
14:26
От руководства “Киевпастранса” требуют отчитаться о причинах некачественной работы столичного скоростного трамвая
14:04
Нардеп Тищенко “опечален” тем, что проблемы Борщаговки нужно решать из парламента (видео)
13:43
“Слуги народа” рассчитывают менее чем за месяц подать в Раду проект конституционных изменений относительно децентрализации
Календарь событий