суббота, 14 декабря 2019 г.
Гра в асоціації або експрес – аналіз  виборів

Гра в асоціації або експрес – аналіз виборів

Дмитро Співак

Старший викладач кафедри політико-психологічних проблем суспільного розвитку НПУ ім. М.П.Драгоманова

Час до глибокого аналізу результатів виборів ще не прийшов. Голоси за майбутніх кандидатів чи партії  тільки обраховуються, тому персональний і точний аналіз неможливий. Але спостерігаючи за самими виборами та їх попередніми результатами можна визначати декілька тенденцій та зробити певні прогнози.

Отже, ці вибори досить незвичайні:

-         Через “військовий” стан країни, який безперечно наклав свій відбиток на перебіг кампанії і психологію виборців;

-         Через короткий термін самої передвиборчої кампанії;

-         Через накладання виборів президента на голосування щодо мера та Київради;

-         Через малу поінформованість про кандидатів та партії.

На теперішній час картина виглядає наступною

   

Якщо тенденція збережеться то ми отримаємо повну перевагу партії УДАР у Київраді.

Тому експрес – аналіз з неї і почнемо.

Асоціація 1 – КЛИЧКО – УДАР

Вагому перевагу УДАРу в Києві можна пояснити в першу чергу, безумовно, постаттю лідера партії, на 99,9% мера Києва Віталія Кличка. Після поразки 2006 та 2008 року перемога Кличка виявилась більш ніж переконливою. Але важливо, щоб вона виявилась справжньою, а не “пірровою”.  Великі відсотки це і нагорода за попередню боротьбу і , основне, аванс на майбутнє. Дуже багато очікувань від киян. І виправдати їх мер може тільки у зв’язці з його командою, яка є неоднозначною і зможе як допомогти Віталію Володимировичу, так і навпаки “підставити” його у скрутний час. Щодо списку Удару та його мажоритарників є неоднозначні оцінки. Багатьох з них пов’язують з командою колишнього мера Черновецького. Як складалися ці списки і як обирались кандидати – це відповідальність голови партії. І за всі дії чи бездіяльність команди відповідальність також буде на майбутньому мері.

Наразі Удар який самостійно зможе сформувати більшість у Київраді перетвориться з опозиційної партії на правлячу (принаймні у Києві).  Якщо ж партія збереже традиційні для правлячих партій методи роботи з громадянами, то однозначно її успіх в 2014 році не буде повторений на виборах 2015 року.

Асоціація 2. ЛЯШКО – РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ

Ще одна партія лідерського типу. Якщо забрати зі списку Ляшка та граблі, то перевага партії зменшилась би в рази. Успіх радикалів пов’язаний з діяльністю та активністю Олега Ляшка на президентських перегонах. Багато громадян, в той час коли існує загроза їх життю чи життю близьких звісно радикалізуються, стають більш агресивними. Але така логіка воєнного часу. Наскільки радикалізм буде можливий в мирний час – поживемо побачимо. Хоча, на жаль нам ще дуже далеко до нормального, мирного життя.

АСОЦІАЦІЯ 3. САДОВИЙ – САМОПОМІЧ.

І знову порівняння. Цього разу з успішним прикладом Львова, де є відповідальний та амбітний мер, який викликає довіру у багатьох громадян. Успіх абсолютно нового для Києва “бренду”, який декларує іншу можливість побудови системи влади.

Асоціація 4. СВОБОДА.

“Свобода”, показала кращий результат, ніж на виборах 2008 року і змогла потрапити до Київради. Ще частина відомих свободівців пройде по мажоритарним округах.  Скоріше за все Свобода відійде опозицію, враховуючи особливості перебігу передвиборчої кампанії.

 Асоціація 5.   ТИМОШЕНКО – БАТЬКІВЩИНА.

На сьогодні Київ розчарувався як в Юлії Володимирівні так в її партії. Звичайно залишились її симпатики, але їх виявилось замало для успіху партії. Можливо сама Батьківщина і винна у поразці. Квотний принцип у призначенні голів районних держадміністрацій, призначення партійних функціонерів примусила киян пильніше придивлятись до Батьківщини. І можливо до самих персоналій  претензій не має, але сам принцип розчарував. На Батьківщину чекають реформи та оновлення.

АСОЦІАЦІЯ 6. НОВІ СИЛИ.

Висока громадянська позиція киян, яка проявилась у великій підтримці майдану, знайшла продовження у політичній активності під час виборів. Нові партії, не маючи великого політичного досвіду, зробили передбачувані помилки, тому зараз перебувають на межі потрапляння –непотрапляння до Київради. Перша помилка – не врахували інертність виборців. Багато хто з киян сприймають майданівські сили як УДАР-СВОБОДУ-БАТЬКІВЩИНУ. Усвідомити і сприйняти появу інших політичних партій вони не змогли. Друга помилка – неспроможність домовитись і сподівання на власні сили. Шкода, якщо виявиться так, що нові політичні партії не потраплять до Київради. Вони б змогли виступити альтернативою політичним “акулам”.

АСОЦІАЦІЯ 7. МАЖОРИТАРНИКИ.

Щодо виборів по мажоритарним округам – то це, як кажуть окрема пісня і предмет для іншої статті. Результати показують що принцип мажоритарки треба змінювати і переходити на відкриті списки.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

На жаль виборці, через брак інформації про кандидатів, голосували не за пошуком відповідних прізвищ у бюлетені , а спочатку знаходили назву партії і лише потім ставили відмітку.

Запропонована “гра в асоціації” не закінчена, тому далі буде

КиевVласть

Теги: киевсовет, выборы, удар, батькивщина, самопомощь, Аналитика, ляшко, садовой, спивак

суббота, 14 декабря 2019 г.
10:01
Сегодня, 14 декабря, на Северному мосту в Киеве будет частично ограничено движение
09:04
Суд арестовал главных подозреваемых в деле об убийстве Павла Шеремета
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 14 декабря 2019 года (полный список населенных пунктов)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 14 декабря 2019
пятница, 13 декабря 2019 г.
20:44
Субботние ярмарки 14 декабря пройдут в девяти районах Киева (адреса)
20:26
На территории школы в Борисполе нашли два человеческих скелета (фото)
20:06
Четверо мажоритарщиков Киева и Киевщины не получат депутатских доплат из-за прогулов заседаний Рады в ноябре
19:43
Завтра, 14 декабря, в тоннеле под Севастопольской площадью ограничат движение
19:24
В Дарницком районе столицы планируют зажечь сразу две новогодние елки
19:04
От столичных властей потребовали восстановить освещение подземного перехода на Почтовой площади
18:44
Группа воров лишила связи крупный стратегический объект на Киевщине (фото)
18:27
В Киеве на выходных, 14 и 15 декабря, не будет работать трамвай №1 и изменится движение трамвая №3
18:04
На улице Академика Заболотного фура “догнала” маршрутку, 11 человек госпитализированы (фото)
17:43
Верховный суд запретил размещать мусорный полигон на территории Бородянского района Киевщины
17:21
Главы КОГА и КГГА определили приоритетные направления сотрудничества
17:03
Понад 70 компаній заснували Клуб “HR You” для розвитку людського капіталу в Києві (фото)
Календарь событий