среда, 21 августа 2019 г.
Гра в асоціації або експрес – аналіз  виборів

Гра в асоціації або експрес – аналіз виборів

Дмитро Співак

Старший викладач кафедри політико-психологічних проблем суспільного розвитку НПУ ім. М.П.Драгоманова

Час до глибокого аналізу результатів виборів ще не прийшов. Голоси за майбутніх кандидатів чи партії  тільки обраховуються, тому персональний і точний аналіз неможливий. Але спостерігаючи за самими виборами та їх попередніми результатами можна визначати декілька тенденцій та зробити певні прогнози.

Отже, ці вибори досить незвичайні:

-         Через “військовий” стан країни, який безперечно наклав свій відбиток на перебіг кампанії і психологію виборців;

-         Через короткий термін самої передвиборчої кампанії;

-         Через накладання виборів президента на голосування щодо мера та Київради;

-         Через малу поінформованість про кандидатів та партії.

На теперішній час картина виглядає наступною

   

Якщо тенденція збережеться то ми отримаємо повну перевагу партії УДАР у Київраді.

Тому експрес – аналіз з неї і почнемо.

Асоціація 1 – КЛИЧКО – УДАР

Вагому перевагу УДАРу в Києві можна пояснити в першу чергу, безумовно, постаттю лідера партії, на 99,9% мера Києва Віталія Кличка. Після поразки 2006 та 2008 року перемога Кличка виявилась більш ніж переконливою. Але важливо, щоб вона виявилась справжньою, а не “пірровою”.  Великі відсотки це і нагорода за попередню боротьбу і , основне, аванс на майбутнє. Дуже багато очікувань від киян. І виправдати їх мер може тільки у зв’язці з його командою, яка є неоднозначною і зможе як допомогти Віталію Володимировичу, так і навпаки “підставити” його у скрутний час. Щодо списку Удару та його мажоритарників є неоднозначні оцінки. Багатьох з них пов’язують з командою колишнього мера Черновецького. Як складалися ці списки і як обирались кандидати – це відповідальність голови партії. І за всі дії чи бездіяльність команди відповідальність також буде на майбутньому мері.

Наразі Удар який самостійно зможе сформувати більшість у Київраді перетвориться з опозиційної партії на правлячу (принаймні у Києві).  Якщо ж партія збереже традиційні для правлячих партій методи роботи з громадянами, то однозначно її успіх в 2014 році не буде повторений на виборах 2015 року.

Асоціація 2. ЛЯШКО – РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ

Ще одна партія лідерського типу. Якщо забрати зі списку Ляшка та граблі, то перевага партії зменшилась би в рази. Успіх радикалів пов’язаний з діяльністю та активністю Олега Ляшка на президентських перегонах. Багато громадян, в той час коли існує загроза їх життю чи життю близьких звісно радикалізуються, стають більш агресивними. Але така логіка воєнного часу. Наскільки радикалізм буде можливий в мирний час – поживемо побачимо. Хоча, на жаль нам ще дуже далеко до нормального, мирного життя.

АСОЦІАЦІЯ 3. САДОВИЙ – САМОПОМІЧ.

І знову порівняння. Цього разу з успішним прикладом Львова, де є відповідальний та амбітний мер, який викликає довіру у багатьох громадян. Успіх абсолютно нового для Києва “бренду”, який декларує іншу можливість побудови системи влади.

Асоціація 4. СВОБОДА.

“Свобода”, показала кращий результат, ніж на виборах 2008 року і змогла потрапити до Київради. Ще частина відомих свободівців пройде по мажоритарним округах.  Скоріше за все Свобода відійде опозицію, враховуючи особливості перебігу передвиборчої кампанії.

 Асоціація 5.   ТИМОШЕНКО – БАТЬКІВЩИНА.

На сьогодні Київ розчарувався як в Юлії Володимирівні так в її партії. Звичайно залишились її симпатики, але їх виявилось замало для успіху партії. Можливо сама Батьківщина і винна у поразці. Квотний принцип у призначенні голів районних держадміністрацій, призначення партійних функціонерів примусила киян пильніше придивлятись до Батьківщини. І можливо до самих персоналій  претензій не має, але сам принцип розчарував. На Батьківщину чекають реформи та оновлення.

АСОЦІАЦІЯ 6. НОВІ СИЛИ.

Висока громадянська позиція киян, яка проявилась у великій підтримці майдану, знайшла продовження у політичній активності під час виборів. Нові партії, не маючи великого політичного досвіду, зробили передбачувані помилки, тому зараз перебувають на межі потрапляння –непотрапляння до Київради. Перша помилка – не врахували інертність виборців. Багато хто з киян сприймають майданівські сили як УДАР-СВОБОДУ-БАТЬКІВЩИНУ. Усвідомити і сприйняти появу інших політичних партій вони не змогли. Друга помилка – неспроможність домовитись і сподівання на власні сили. Шкода, якщо виявиться так, що нові політичні партії не потраплять до Київради. Вони б змогли виступити альтернативою політичним “акулам”.

АСОЦІАЦІЯ 7. МАЖОРИТАРНИКИ.

Щодо виборів по мажоритарним округам – то це, як кажуть окрема пісня і предмет для іншої статті. Результати показують що принцип мажоритарки треба змінювати і переходити на відкриті списки.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

На жаль виборці, через брак інформації про кандидатів, голосували не за пошуком відповідних прізвищ у бюлетені , а спочатку знаходили назву партії і лише потім ставили відмітку.

Запропонована “гра в асоціації” не закінчена, тому далі буде

КиевVласть

Теги: киевсовет, выборы, удар, батькивщина, самопомощь, Аналитика, ляшко, садовой, спивак

среда, 21 августа 2019 г.
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 21 августа 2019
вторник, 20 августа 2019 г.
21:14
Кличко: Новый пешеходно-велосипедный мост нравится всем, кроме политических оппонентов
20:45
В среду, 21 августа, ярмарки пройдут в пяти районах Киева (адреса)
20:25
В Киеве 23 августа торжественно отметят День Государственного Флага Украины
20:04
На Киевщине 23 августа проведут “Молодежный велопробег туристическими маршрутами Переяславщины”
19:44
Фастовская РГА отказалась открывать два новых маршрута в окрестные села из-за плохого качества дорог
19:26
В Киеве задержали партию сигарет без акцизных марок общей стоимостью полмиллиона гривен
19:04
В пляжном клубе Lobster разыграют 100 тыс. гривен на покупку квартиры в Park Lake City
18:45
В Бородянской РГА выбрали поставщика питания для дошкольников района
18:24
Убийство 5-летнего Кирилла Тлявова: апелляционный суд оставил подозреваемого под стражей
18:06
Сегодня ночью начинаются плановые промывки водопроводных сетей в Оболонском и Деснянском районах столицы
17:46
На минувшей неделе патрульные Киевщины обработали 1058 вызовов
17:24
В Ирпене застройщики задолжали городу около 56 млн гривен паевого участия
17:04
На время закрытия аэропорта “Киев” авиакомпании будут пользоваться двумя терминалами аэропорта “Борисполь”
16:44
Есть ли в Украине проблема мата и нужен ли “закон о дематюкации” - уличный опрос (видео)
16:24
В КОГА за 20 млн гривен повторно заказали расчистку Володарского водохранилища
Календарь событий