вівторок, 24 грудня 2024 г.
Генпрокурор Луценко довів, що в Україні є нелегальні СІЗО СБУ

Генпрокурор Луценко довів, що в Україні є нелегальні СІЗО СБУ

Владимир Бойко

Журналист, экс-глава консультационного совета при ГПУ

Генеральний прокурор України Юрій Луценко дурнем народився, дурнем і помре. Як повідомляє його прес-секретар Лариса Сарган, Юрій Віталійович вирішив влаштувати чергову виставу – відправився разом з головою СБУ Василем Грицаком та уповноваженим Верховної Ради з прав людини (не можу без сміху виговорити назву цієї посади) Валерією Лутковською перевірити слідчий ізолятор СБУ у відповідь на заяву помічника генсекретаря ООН з прав людини Івана Шимоновича про те, що в СБУ катують ув’язнених.

Жодний попередник Юрія Віталійовича цього не робив. Можливо, тому, що раніше генеральні прокурори мали юридичну освіту й усвідомлювали, що в СБУ не може бути СІЗО. Точніше, Україна прозвітувала перед Радою Європи про закриття СІЗО СБУ ще в 2003 році, оскільки, відповідно до міжнародних зобов’язань нашої держави, в Україні можуть існувати слідчі ізолятори виключно під егідою Мінюсту – у системі Державної пенітенціарної служби.

Але, прозвітувавши, Україна до цього дня утримує цю таємну в’язницю, саме перебування в якій вважається тортурами й незаконним позбавленням волі. Про це попередниця Лутковської Ніна Карпачова неодноразово публічно заявляла, закликаючи українську владу закрити нелегальну тюрму. Але кожного разу керівники СБУ натхненно брехали, що ніякого СІЗО в їх відомстві немає.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ось, наприклад, заява СБУ від 18 лютого 2008 року: “Керівництво СБУ повідомило, що, відповідно до вимог Ради Європи, всі слідчі ізолятори СБУ, котрі діяли в Києві, Харкові, Одесі, Львові та Ужгороді, ліквідовані в березні 2003 року у зв’язку з внесенням Верховною Радою змін до ст. 25 закону “Про Службу безпеки України”. Осіб, які трималися в цих СІЗО, в установленому порядку передано до установ попереднього ув’язнення Державного департаменту України з питань виконання покарань”.

А ось що уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова заявила 25 жовтня 2011 року на міжнародній конференції, присвяченій боротьбі з тероризмом: “Хочу нагадати також про незаконне існування ізолятора СБУ, хоча за зобов'язаннями перед Радою Європи, взятими (Україною) перед вступом, він був de jure закритий у 2003 році”.

І тепер цей дурбецало, себто генеральний прокурор України, замість того, щоби хоча б промовчати (я вже не кажу про відкриття кримінального провадження за фактом незаконного ув’язнення людей в СБУ)/ влаштовує екскурсії в нелегальний слідчий ізолятор, а його прес-секретарка розміщує на фейсбуці фотографії СІЗО, про закриття якого Україна повідомила 13 років тому.

Читайте: Луценко посетил "свою" камеру в Лукьяновском СИЗО (фото)

Источник публикации – Facebook автора

Владимир Бойко, журналист, экс-глава консультационного совета при ГПУ

КиевVласть

Теги: новости киева, сбу, гпу, лукьяновское сизо, лученко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.