суббота, 25 ноября 2017 г.
Генеральна репетиція, або правила “в законі”

Генеральна репетиція, або правила “в законі”

Олександр Пліва

Підприємець, член Антикорупційної ради при Київському міському голові

Не знаю чому про це ніхто не написав раніше, але я особисто вважаю, що останнє засідання постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв'язку та реклами було доволі знаковим і вартим того, щоб окремо його прокоментувати.

Власне нічого дивного не сталося, просто шість столичних депутатів взяли та й відхилили правовий висновок Управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради до проекту рішення Київської міської ради «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 26 січня 2012 року № 20/7357 «Про затвердження Концепції розвитку зовнішньої реклами в місті Києві» від 21.12.2016 № 08/231-5030/ПР.

Знаковість полягає в тому, що саме засідання відбулося в залі пленарних засідань, тривало кілька хвилин, а голосуванню передувала коротка доповідь голови комісії у якій Олексій Окопний відверто збрехав. Щоб пересвідчитись у цьому, пропоную порівняти ось ці його слова: “…фактично цей висновок не містить якихось конкретних зауважень і рекомендацій, вказує на недосконалість правового регулювання нашого державного, тобто Закону України «Про рекламу» та по формі нашого відповідного документу” (на відео з 09:50 https://youtu.be/JWZYgbyBSEQ), - з текстом документу, скани якого додаються. 

Подписывайтесь на новости «КиевVласть»
 

За бажання, кожен може сам пошукати там щось про недосконалість (тільки звертайте увагу на виділені фрагменти), а тут я наведу ось цю цитату, зміст якої дуже точно відображає мою особисту точку зору: «Проект рішення не позбавлений і інших недоліків, але з огляду на висловлені концептуальні зауваження до нього зупинятися на них не вважаємо за потрібне».

З того, що на жодного з присутніх депутатів не справили враження ні посилання у висновку на статтю 19 Конституції України, ні застереження про відсутність у Київської міської ради повноважень на затвердження правил розміщення реклами, ні більш ніж чітке формулювання у останньому реченні : «…проект рішення не відповідає вимогам законодавства», - можна зробити припущення, що вони з ним або просто не були ознайомлені, або ж хтось їх раніше переконав, що на це можна не зважати і для столиці закони не написані.

Тож висновок був відхилений цією постійною комісією одноголосно, так само як свого часу були відхилені зауваження Державної регуляторної служби України про необхідність приведення проекту рішення у відповідність до діючого законодавства комісією з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики. А більш ніж слушні зауваженя до проекту юридичного управління апарату КМДА просто кудись поділися в процесі його "доопрацювання"... 

Складається враження, що частина столичних обранців просто не зрозуміє (або вперто не хоче розуміти), що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади, – у їх випадку жителів Києва - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення В МЕЖАХ КОНСТИТУЦІЇ І ЗАКОНІВ УКРАЇНИ, які ухвалює зовсім не Київська міська рада. І якщо якісь з них таки де досконалі, то варто докладати свої компетенції до того щоб змінювати їх на краще, а не голосувати за “правила” місцевого розливу виписані під конкретних замовників, навіть якщо їхні інтереси вправно представляють колись кращі юристи країни.

Тому після цієї “репетиції” в залі пленарних засідань у мене залишилось лише одне запитання – чи наважиться хтось з тих депутатів Київради, котрі добре знають право(ду), сказати як все є насправді своїм колегам у день голосування (не залежно від його результатів), чи так і голосуватимуть під кон’юктурну брехню?  

Олександр Пліва, підприємець, член Антикорупційної ради при Київському міському голові

Джерело

КиевVласть

 

Теги: новости киева, КМДА, Олександр Пліва, член Антикорупційної ради при Київському міському голові, правила розміщення реклами

суббота, 25 ноября 2017 г.
09:11
Бесплатный WI-FI должен будет появиться в 4 киевских парках
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 25 ноября 2017
пятница, 24 ноября 2017 г.
20:45
Субботние ярмарки состоятся в десяти районах Киева
20:25
Движение двух троллейбусов и автобусов в субботу в Киеве будет изменено из-за ярмарок (схемы)
20:05
В Деснянском районе задержан мужчина за нападение с молотком и ножом на соседа
19:43
Киевский трамвай №8 меняет схему движения (схемы)
19:27
На этот раз все станции метро: столичная полиция проводит проверку после сообщения о минировании
19:05
Берегам столичной реки Конык грозит уничтожение из-за добычи песка в промышленных объемах
18:44
На киевских ярмарках выявлены многочисленные нарушения
18:25
KAN Development признана лучшей компанией года по версии EEA Real Estate Forum & Project Awards
18:05
"Укрзализныця" назначила 7 дополнительных поездов на новогодне-рождественные праздники
17:48
Незаконно занятая парковкой земля вернется в собственность Киева
17:21
Из аэропорта "Киев" эвакуируют пассажиров из-за сообщения о минировании
17:08
Гройсману и Парубию пожаловались на систематическое игнорирование депутатских обращений в КГГА
16:45
Депутата Киевсовета заинтересовал игнор Кличко проекта положения об охранной зоне столичного ботсада
16:26
Депутат Киевсовета подозревает КП "Киевжилспецэксплуатация" в тендерных махинациях
Календарь событий