Евакуація українців - основне джерело розповсюдження коронавірусу серед населення
Відсьогодні рішенням уряду Україна повністю має закрити кордон для в'їзду та виїзду. Лише з 24 березня українцям заборонили перетинати кордон з туристичною метою.
Раніше, 14 березня, Кабінет Міністрів ухвалив рішення про тимчасову заборону в'їзду в Україну іноземців та закрив міжнародне пасажирське сполучення. Тимчасова заборона на в'їзд на територію України іноземних громадян почала діяти з 00 год. 00 хв. 16 березня та запроваджена до 3 квітня. А з 17 березня до 3 квітня закриті пункти пропуску через державний кордон України для авіаційного, залізничного та автобусного сполучення.
З 18 березня в Україні припинено все внутрішнє пасажирське міжміське сполучення: залізничне, автобусне та авіаційне.
Однак, навіть в умовах надзвичайної ситуації Україна продовжувала повертати українських заробітчан і туристів із різних куточків світу. За даними Міністерства закордонних справ, станом на вечір 25 березня до України повернулися 82 тисяч 804 українських громадян. Ще добу тому ця цифра складала 78 тисяч 592 людини. Зокрема, евакуація українців відбувалась із Польщі, Італії, Єгипту, Лівану, Австрії, Чехії, Шрі-Ланки, Кіпру, Латвії, Литви та Білорусі.
Усі повернуті в Україну з-за кордону мусять перебувати два тижні в ізоляції, але, на жаль, не кожен громадянин дотримується цих правил, а держава не контролює це надзвичайно важливе питання належним чином. Тому маємо – цифри зараженних на території країни збільшуються щодня. І найбільше інфікувань відбувається виключно через повернувшихся людей.
І наразі тільки від нас залежить, як довго триватиме карантин та які наслідки він нанесе державі. Саме зараз ми маємо бути максимально свідомими та соціально відповідальними. Не наражайте на небезпеку себе, близьких та оточуючих. Дослуховуйтесь до порад медиків, адже вони ризикують своїм життям заради нас.
Олександр Однороманенко, заступник голови Києво-Святошинської районної ради, член ВО “Свобода”