п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
ДТП. Як не стати жертвою адвокатів-шахраїв

ДТП. Як не стати жертвою адвокатів-шахраїв

Анатолій Велімовський

кризовий менеджер, волонтер

Історія реальна. Висновки – системні. Можуть знадобитися у нагоді.

Невелика аварія. Машина потерпілого з одного боку трошки пошарпана, десь потрібна заміна, фарбування. Вартість машини – близько 250 тис. гривень, виходячи з пропозицій продажу аналогічної моделі того ж року у інтернеті. Вартість ремонту – десь до 80 тис. максимум. Це сильно максимум. Звісно ж у винуватця аварії є автоцивілка. Відшкодування по ній – 170 тис. гривень. Потерпілий викликає експерта страхової, той виписує акт пошкоджень на 110 тисяч. Як розумієте, ще й за моральну шкоду залишиться.

Винуватець аварії визнає у суді провину, платить штраф і судовий збір, повністю співпрацює з потерпілим, власним коштом ремонтує свою машину – 50 тис. гривень. До речі, його авто того ж року випуску, приблизно тієї же вартості  і постраждало не менше.

Здавалося, проїхали та забули. Не найбільша з трагедій у житті. Але чи то наша ментальність, чи наша ментальність, помножена на збіг обставин. Страхова, яка виписувала автоцивілку – у стадії банкрутства. Звісно у цьому випадку відповідальність на себе бере держава.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

То ж постраждалий, який не розуміє механізмів відшкодування, звертається до адвоката, що спеціалізується на ДТП. І ось тут починається. Далі не вигадую, в мене інформація з кількох каналів, які відізвалися на моє питання, щодо цього адвоката, про якого Google відповідає лише двічі і то на рівні довідки.

Тож розмова умовна, але те що по суті так і було – впевнений.

- Слухай, – каже адвокат. – А давай я тобі пришлю свого експерта. І ти, крім виплати страхової, отримаєш додатково ще й з винуватця аварії. Я сам з ним питання вирішу. Ну, з тебе…

Чи заплатив потерпілий аванс адвокату – не знаю. Скоріше за все – так. Але за експертизу він платить 3,5 тис. гривень. І ось це точно. Нащо? Інше питання. Але ментальність…

Приїжджає “експерт”. Можливо навіть не приїжджає, а робить “експертизу” виходячи з експертизи страхової. І нараховує – 240 тис. гривень ремонту на автомобіль приблизно такої ж вартості. Повторюю. Згідно ціни продажу, а не купівлі.

Як це робиться? Замість легкого рихтування і фарбування “експерт” вписує повну заміну всієї правої сторони авто по цінам заміни для нового авто такої ж моделі. Звісно ж, ніхто це робити не буде. Відрихтують та трошки підфарбують, авто ще й чорне, тож над фарбою сильно чаклувати не прийдеться. Чисто “розвод на лоха”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Але до винуватця приходить бумага від адвоката з пропозицією заплатити решту – 130 тис. гривень. Той на перемовини не йде, розуміє, що його “розводять”.

І що далі?

Варіант 1. Адвокат вирішує, що не варто чіплятися і забуває про шанс заробити більше. Тому рекомендує клієнту робити ремонт власним коштом, а сам займається проблемою страхової виплати.

Варіант 2. Більш вірогідний і це – перспектива. Ментальність…

Адвокат подає позов до суду у розрахунку, що якось щось викрутить. Цей варіант і розглядаємо.

Винуватець у судовому засіданні заявляє про невідповідність експертизи реальним цінам і судовим рішенням замовляє незалежну експертизу. Благо, що фото постраждалого авто більш, ніж достатньо, а перевірити те, що дійсно робили з потерпілим авто, можна. Тим же судовим рішенням. Така експертиза, звісно, за рахунок замовника, але це значно менше, ніж те, що вимагають з нього.

Експертиза у цьому випадку виписує акт на реальну вартість ремонту авто. А це, повторююсь, максимум 80 тисяч. Суд з великою вірогідністю приймає рішення на користь винуватця аварії. Що маємо на виході?

Постраждалий втрачає частину коштів, які я назвав на початку “моральною шкодою”. Не кажучи вже про витрати на експертизу, за яку вже заплатив і, вірогідно, аванс адвокату. Адвокату пофіг. Свій аванс він з клієнта, скоріш за все, збив. Більше не вдалося, буває, лохів багато, наступного разу.

Все? Розійшлися? Дали спокій шахраю? На жаль, у абсолютному більшості випадків так і буває, але не у цьому. Якщо винуватець – людина уперта, то він бере рішення суду, дві експертизи, замовну від адвоката і зроблену за судовим рішенням, пише заяву та йде у поліцію.

Поліція, якщо вона дійсно візьметься за справу, думаю, легко виявить, що той самий експерт неодноразово працював по ДТП, які вів цей адвокат. Я не поліція, але навіть мені дуже добре проглядаються дві статі КПК. Шахрайство і вимагання. Статус потерпілого у ДТП і чи замішаний він у злочині буде вирішувати слідство.

Все правильно, пане адвокате?

Ні. Ще забув про Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури…

Так краще?

То ж висновки.

Якщо ви потрапили у подібну історію як винуватець, не бійтесь, не ведіться на “домовитися” і йдіть до кінця. Будьте впертим.

Як постраждалий, не ведіться на “легкі гроші”, які для вас “зіб’є” ваш адвокат. При невеликих ДТП з участю абсолютної більшості авто, що їздять по наших дорогах, автоцивілки має вистачити на відшкодування потерпілій сторони. Все інше – заробіток подібних шахраїв.

І щоб двічі не вставати:

Адвокат. Конюшенко Денис Борисович.

Експерт.  Якобицька Юлія Петрівна.

Це для історії і широкого загалу.

Щодо ментальності…

Тут коментувати не можу. Просто не розумію…

Анатолій Велімовський, кризовий менеджер, волонтер

КиївВлада

Теги: новини києва, новини україни, новини київщини, новини київської області, суд, дтп, адвокат, експертиза, автоцивілка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.