субота, 20 квітня 2024 г.
Дороги или здоровье?

Дороги или здоровье?

Катерина Одарченко

Партнер SIC Group Ukraine

В то время, когда в Украине каждый день новые рекорды по заболеваемости коронавирусом, а система здравоохранения, по вполне очевидным причинам просто может не выдержать, наше правительство выделяет одинаковые суммы на “Большую стройку” и на медицину.

Я уверена, что читатели блога сами решат, что важнее: здоровье украинцев или рейтинг президента, который пытаются удержать при помощи “Большой стройки”. Также оставлю оценку качества дорог, для тех людей, которые каждый день ими пользуются. Сейчас же я хочу поговорить о медицине, ее реформе, что за этим стоит и когда мы получим в Украине качественное медицинское обслуживание.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

В чем суть медицинской реформы?

За красивыми словами и лозунгами о “деньгах, которые ходят за пациентом”, “личных семейных врачах”, повышении зарплат для медиков кроется главная суть реформы – сокращение медицинских учреждений, персонала и, в итоге, расходов государства на медицину.

По сути, эту часть реформы, уже хорошо прочувствовали на себе жители сел и небольших городов.  В 2020 году, мы можем констатировать, что сеть сельских ФАПов была полностью разрушена, оставив после себя, только “Пункты здоровья”, в которых прием пациентов идет 1-2 раза в неделю согласно расписания. А в тех районных центрах, где больницы еще остались – идет массовое сокращение отделений и, соответственно, персонала.

Одним словом, все идет к тому, что большой части врачей придется уехать за границу, где их ждут с распростертыми объятиями, создавая все условия или перейти в частные клиники, в которых и зарплата выше, и оборудование в наличии. Обычным же гражданам придется забыть про существование 49 статьи Конституции Украины: “Государство создает условия для эффективного и доступного для всех граждан медицинского обслуживания”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Методы выхода из медицинского кризиса

Есть ли выход из данной ситуации? Безусловно, нашей стране нужна новая государственная стратегия в сфере охраны здоровья. При этом, данная стратегия должна быть разработана как на среднесрочную, так и на долгосрочную перспективу. На высшем уровне государства должны знать и понимать к чему мы придём в медицинской сфере через 5, 10 и 20 лет.

Также, нужно срочно избавиться от порочной практики “повышения зарплат” за счет сокращения персонала в принципе. Выходом в этой ситуации может служить введение полноценной страховой медицины. Преимущества в страховании здоровья очевидны:

- Значительное повышение оплаты медицинским работникам и, как следствие, рост престижности профессии врача.

- Доступность медицинских услуг и лекарств независимо от уровня дохода и места проживания.

- Контроль за уровнем оказываемых медицинских услуг со стороны страховых компаний.

При этом, обязательно введение пакета бесплатных услуг, которым смогут воспользоваться незащищенные слои населения, а также льгот или вообще бесплатные программы страхования для пенсионеров и детей.

Только в этом случае, при введении в Украине страховой медицины, медики увидят наконец тот обещанный рост цен, а остальные украинцы обещанное качественное медицинское обслуживание.

Катерина Одарченко, партнер SIC Group Ukraine

КиевVласть

Теги: новости киева, коронавирус, медицина, дороги, зеленский, большая стройка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.