среда, 26 сентября 2018 г.
Держава не допоможе: батьки залишились наодинці в боротьбі за життя та здоров’я своєї дитини

Держава не допоможе: батьки залишились наодинці в боротьбі за життя та здоров’я своєї дитини

Аксана Филипишина

Представитель Уполномоченного по соблюдению прав ребенка и семьи

Сьогодні, коли наша країна живе в умовах економічної кризи та збройного конфлікту, для  багатьох сімей дуже гостро стають питання безробіття, домашнього насильства та психологічних проблем. Людям все складніше реалізовувати свої основні права – на житло, соціальний захист та на працю.

Через життєві негаразди рівень соціальної агресії в суспільстві є надзвичайно високим, що не кращим чином відображається на дітях. Випадки булінгу (агресивного переслідування) в шкільному середовищі все частіше стають предметом суспільного обговорення. Проте ми часто не замислюємось над тим, що діти дуже чітко відчувають слабкішого. Адже дитина, у якої негаразди в сім'ї -  є пригніченою, почувається незахищеною і перебуває у вразливому стані.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Проблемних питань у сфері сімейної політики надзвичайно багато, але найбільш гостро на сьогодні стоїть питання реалізації своїх прав для громадян, які переїхали із окупованого Криму, зони АТО та з тих чи інших причин залишились проживати на непідконтрольних територіях.

Насамперед це питання забезпечення житлом за новим місцем проживання, реалізації права на освіту та медичні послуги. На превеликий жаль, одночасні реформи, які сьогодні держава реалізує у сфері медицини, освіти, децентралізації влади не враховують повною мірою інтереси дітей і сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Як не важко нам визнавати, але модель української сім'ї, в якій сьогодні виховуються наші діти, поступово змінилася за роки незалежності України. Мільйони українців виїздять на заробітки за кордон, чоловіки гинуть через збройний конфлікт, рівень розлучень залишається високим. Кількість дітей з інвалідністю, які народжуються в Україні,  з кожним роком зростає. Одиноких матерів стає все більше. Сотні тисяч українських дітей зростають в неповних сім'ях. А державна сімейна політика практично відсутня. Батьки, по суті, залишаються сам на сам в боротьбі за здоров'я і життя своєї дитини.

Тому сьогодні, як ніколи, від держави потрібне створення цілісної системи сімейної політики. Адже за останні вісім років вона, по суті, втрачена. Якщо неможливо відновити міністерство, яке займалося б сімейною політикою в державі, то має бути створений спеціальний департамент з цього питання в Міністерстві соціальної політики. Також уряд повинен мати власну стратегію сімейної політики і не заощаджувати кошти на її реалізацію.

Ми часто використовуємо словосполучення “сімейні цінності”, але кожен з нас вкладає в нього своє значення.  Комусь важливі любов та довіра, для інших – важливий успіх сімейного бізнесу. І це цілком зрозуміло, адже всі ми різні, тому й немає готового рішення, яке підходило б для всіх. Втім, основні складові сімейних цінностей все ж таки визнаються більшістю людей. Це спілкування, повага одне до одного, уміння прощати, сімейні традиції та відповідальність. І ми завжди маємо про це пам’ятати. 

Філіпішина Аксана Анатоліївна, представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім'ї 

KиевVласть

Теги: ато, семейные ценности, права детей, аксана филипишина

среда, 26 сентября 2018 г.
14:03
Киевской стадион “Старт” невозможно реконструировать, потому что Фонд госимущества не возвращает его столице (видео)
13:42
В Бориспольском районе готовятся инвентаризировать 2000 га земель сельхозназначения
13:23
В Киеве разоблачили аферистов, получавших в собственность недвижимость с помощью подделки документов (фото)
13:06
В КГГА созданы незаконные списки киевлян, которые жалуются в ЖЭКи и звонят 1551
12:47
Столичные потребители задолжали “Киевводоканалу” 837 млн гривен
12:25
С начала года внутренний аудит КГГА вернул в столичный бюджет 51,1 млн гривен
12:04
В центре любых экономических реформ должен быть человек, - Алла Шлапак
11:44
Зазимский сельсовет со второй попытки таки отдал 9,5 миллионный тендер своему постоянному подрядчику
11:24
Кличко просят восстановить “убитую” инфраструктуру Бортничей
11:03
На Киевщине планируют построить 17 амбулаторий
10:43
Из-за аварий дома на трех улицах Киева остались без воды
10:23
В Печерском районе столицы сгорела квартира (фото)
10:03
Курс валют в Киеве: 26 сентября 2018
09:44
В ТРЦ Gulliver состоится автограф-сессия Льюиса, Холифилда, Усика и Кличко
09:21
Пятый полигон в селе Подгорцы в первую очередь нуждается в рекультивации
09:03
В Киеве электричка сбила насмерть мужчину, который шел по путям в наушниках (фото, видео)
Календарь событий
В центре понижения квалификации. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (17-21 сентября 2018 года)
25 сентября 2018 г. 20:25
В центре понижения квалификации. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (17-21 сентября 2018 года)
Из столичного бюджета транжирятся миллионы гривен на бесполезное и неэффективное повышение квалификации чиновников. В  киевской подземке зафиксированы случаи “воровства” денег пассажиров при пополнении карточки проезда в автомате. КП “Киевтеплоэнерго” отказывается восстанавливать благоустройство на участках теплотрасс, которые ремонтировало ПАО “Киевэнерго”. Столичное руководство заподозрили в намерении продать 113 га земли в природоохранной зоне на Оболони под очередное строительство. Главу Киевской горгосадминистрации (КГГА) Виталия Кличко призвали решить многочисленные проблемы микрорайона Бортничи. Об этом и многом другом — в очередном обзоре запросов и обращений депутатов Киевсовета от КиевVласть.