п'ятниця, 29 березня 2024 г.
Децентрализация на Киевщине: важные вехи

Децентрализация на Киевщине: важные вехи

Александр Тигов

Глава ОО “Рух территориальных громад”

Вчера в парламенте был принят закон о выделении средств на выборы в объединенных общинах в текущем 2017 году. За законопроект №6431, который регулирует вопросы финансового обеспечения местных выборов, в том числе и первых выборов в объединенных территориальных общинах, проголосовал 271 депутат. Против проголосовало 6, воздержались - 23, не голосовали - 76, всего - 376.

Напомню, в марте ЦИК обратилась к ВРУ и Кабмину о том, что необходимо увеличить расходы госбюджета-2017 года на проведение выборов депутатов местных советов (сельских, поселковых, городских голов) более, чем на 285 млн грн. За счет этих средств должна быть обеспечена подготовка и проведение первых выборов в объединенных территориальных общинах, а также внеочередных местных выборов.

Сейчас на рассмотрении ЦИК находятся обращения от облгосадминистраций относительно назначения первых выборов местных глав и депутатов в 92 объединенных территориальных общинах, в состав которых вошли 466 бывших местных советов.

Согласно данных результатов мониторинга Минрегиона, на 2 июня 2017 года на финальных стадиях формирования находится 169 объединенных общин:

- 92 ОТО ждут решения ЦИК;

- 6 ОТО - облгосадминистрации готовят обращение в ЦИК;

- 49 ОТО принимают окончательные решения об объединении;

- 22 ОТО ждут вывод ОГА.

По моему мнению, реформа децентрализации постепенно движется. На рассмотрение выносятся важные законопроекты, за которые голосуют народные депутаты в необходимом количестве (а это похвально!), к тому же заложены конституционные основы местного самоуправления, ратифицирована Европейская хартия, а это создает как правовые, так и финансовые основания для ускорения реформы.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Основные количественные показатели за три года реформы в Украине таковы: создано 414 ОТО (городских – 59, поселковых – 122, сельских – 233, где населения - около 3, 6 млн. жителей; в 7,1 раз выросли бюджеты; 1383 проектов развития инфраструктуры уже реализовано за счет государственной субвенции; более 373 сельских старост избрано в ОТО; создано 40 центров предоставления административных услуг. Также 56 местных советов получили полномочия архитектурно-строительного контроля, 380 общин воспользовались механизмом сотрудничества для реализации проектов, 178 опорных школ и 511 их филиалов созданы в регионах, более 20 международных проектов способствуют децентрализации в Украине. Важно отметить и то, что на 8,5 млрд. грн. увеличилась государственная поддержка развития регионов и общин, а 65% украинцев считают децентрализацию нужной реформой.

Процесс децентрализации не имеет обратного хода, к тому же и государство, и международные доноры оказывают финансовую поддержку объединенным общинам, а объединение, по сути, открывает новые возможности для того, чтобы территориальные общины могли больше получать доходов и самостоятельно направлять их на развитие своей инфраструктуры.

Читайте: В парламенте зарегистрирован архиважный для децентрализации закон, - Тигов

Александр Тигов, глава общественного объединения “Рух территориальных громад”

КиевVласть

Теги: новости киевской области, децентрализация, александр тигов, рух территориальных громад, столичный регион, объединенные общины

п'ятниця, 29 березня 2024 г.
17:27
У Києві відкрили скульптуру “Герої” на честь українських військових
17:04
Профільний комітет ВР розглянув усі правки до законопроєкту про мобілізацію, але документ ще не готовий до розгляду, – нардеп
16:46
Держуправління справами закупило нагород та футлярів до них на понад 150 млн гривень
16:26
Вихідними 30-31 березня через ярмарки змінять маршрути деякі столичні автобуси й тролейбуси - “Київпастранс”
16:23
У Києві провели навчання для протидії наслідкам повені
15:45
Вбиральні Київського гуртожитку НУБіП хочуть відремонтувати за 3,9 млн гривень
15:26
Сирський про мобілізацію: 500 тисяч новобранців ЗСУ не потребують
15:05
Поліцейського-хабарника на Київщині судили вісім років, щоб засудити до семи у справі про приховання наркоторгівлі
14:47
СБУ витратить 7,3 млн гривень на обладнання для відеоспостереження
14:36
Зеленський: РНБО при новому керівництві має в першу чергу забезпечити державу якісним прогнозуванням ситуацій
14:04
У столиці планують створити безбар’єрне туристичне середовище
13:44
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
13:24
За добу втрати ворога зросли на 820 осіб, 56 БПЛА та 5 крилатих ракет, - Генштаб ЗСУ
13:03
На Північному мосту обмежать рух транспорту до 15 червня (схема)
12:42
У столиці судитимуть росіянина, який скоїв розбійний напад на аптеку
12:24
В Україну повернули тіла 121 полеглого оборонця
Календар подій
Відновлення багатоповерхівок Ірпеня йде повільно: розбираємо причини
29 березня 2024 г. 15:00
Відновлення багатоповерхівок Ірпеня йде повільно: розбираємо причини
Упродовж лютого Департамент містобудування та архітектури Київщини замовив проєктні роботи для капремонтів десяти пошкоджених московитами багатоквартирних будинків Ірпеня. Обійдуться ці проєкти майже у 14 млн гривень, а триватиме їх розробка до кінця 2024 року. Серед підрядників є цікаві особистості. Однак наявність “цікавих” підрядників – не єдина проблема даних закупівель. Досвід замовлення проєктно-кошторисної документації через цей департамент минулого року не дуже позитивний. Тоді такі документи замовили для капремонтів шести багатоповерхівок, але у жодній з них роботи досі не розпочаті. Крім цього експерти вказують, що аномально низька кошторисна прибутковість, яка закладена в минулорічні проєкти капремонтів, ставить під сумнів можливість обрання спроможного підрядника для подальших робіт. Але у профільному департаменті обладміністрації це заперечують та запевняють: розроблена документація пройшла експертизу сертифікованими фахівцями, тобто одержала позитивний висновок.
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.