п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Дарницькі цигани і дорога в Європу

Дарницькі цигани і дорога в Європу

Марина Бурмака

Политолог, социолог, президент Украинского Центра общественного развития

Минулого тижня ми з колегами випадково натрапили на циганський табір у Дарницькому районі Києва. Абсолютно випадково збіглося, що якраз 8 квітня відзначали Міжнародний день ромів.

Звісно, ознак національного свята в таборі ми не помітили. Розташовується він на початку вулиці Канальної. Табір затиснутий між промзоною, залізницею і приватним сектором. А зовсім поруч височіють житлові висотки Позняків.

Напівголі замурзані діти бігали між дірявими наметами, накритими целофаном. Дівчата-підлітки удвох сідлали один велосипед. А агресивні хлопчаки погрожували палицею фотографу, що вирішив зробити кілька світлин.

Це вони тут – самооборона. Дорослих удень у цьому “селищі” не видно – або шукають засоби до існування (кажуть, часто це збір металобрухту), або сплять у наметах після нічних митарств.

Подумалося, що Київ не стане європейською столицею, доки громадяни України хоча б однієї національності житимуть тут у таких середньовічних умовах – на пустирі, без води і даху над головою. А ще згадалися публікації про те, як наша влада вирішує проблеми ромів.

Періодично у Києві міліціонери вчиняють підпал циганського табору. Зокрема, про подібні факти повідомлялося напередодні Євро-2012, коли згорів табір на Березняках. Побут і звички ромів ні в кого не викликають схвалення. Але в такий спосіб виживати “небажаний контингент” зі столиці футбольного чемпіонату – це державне варварство.

Проблеми ромів в усіх країнах схожі: суспільна ізольованість, неграмотність, безробіття, хвороби, відсутність паспортів і свідоцтв про народження. Однак, у Франції чи Бельгії програми з інтеграції ромів дають свої плоди. Після того, як циганських дітей у Брюсселі почали активніше залучати до шкільного навчання, поменшало і жебрацтва, і крадіжок із магазинів.

Минулого року в Україні видано “Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року”. Документ ухвалено в руслі виконання плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС. І хоча Кабмін Азарова встиг розробити відповідний план дій (ішлося навіть про безплатний транспорт і соціальне житло для представників меншини), не складно спрогнозувати його долю в нинішніх умовах.

Міжнародний фонд “Відродження” реалізує програму “Рома України” з 1998 року. Однак вона спрямована на співпрацю з громадськими організаціями меншини, що навряд чи охоплюють такі табори, як бачений нами. Цих дітей, що граються в самооборону, і їхніх батьків треба забрати з вулиці. Наприклад, у Чехії держава виділяє ромам гуртожитки.

Захист прав усіх без винятку нацменшин сьогодні став надзвичайно актуальним для України. Будь-які утиски або елементарна байдужість з боку держави здатні стати приводом для конфліктів.

Тож нашій владі доведеться активізувати процес інтеграції ромів у суспільство, котрий, судячи з усього, досі розвивався суто формально.

Джерело: maryna-burmaka.com.ua

Теги: позняки, дарница, самооборона, бурмака, социалка, стратегия, цыган, рома, нацменьшинства

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.