Чорнобильська трагедія - біль для України
26 квітня минає 31-річниця з дня катастрофи на ЧАЕС, хоча пройшло вже багато років, проте “чорний” день трагедії в Чорнобилі, продовжує хвилювати людей, адже лихо завдало неабиякої шкоди, не лише Україні, а й всьому світові.
Чорнобильська АЕС виробляла десяту частку електроенергії України, розташована поблизу міста Прип'ять, за 110 кілометрів від Києва. В ніч на 26 квітня 1986 року, внаслідок вибуху четвертого енергоблоку, сталася екологічно-гуманітарна катастрофа, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики. Відбувся радіоактивний викид великої потужності. Чорнобиль - це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження, це тисячі людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити свої домівки, жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівичило чорнобильське лихо, а скільки відчайдушних пожежників кинулось у полум’я рятувати світ, наслідки - масштабні!
Причини аварії довгий час з’ясовувалися, хід розслідування постійно змінювався, багато фактів замовчується й досі. Ця трагедія забрала життя великої кількості людей, завдала шкоди здоров'ю мільйонів українців, а її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління.
І не лише 26 квітня (у роковини Чорнобильської трагедії), варто пам’ятати і віддавати шану тим мужнім людям - ліквідаторам, які здійснили справжній подвиг, ставши на боротьбу з невидимим ворогом. Ми маємо молитися за тих, хто відійшов у вічність і бажати здоров’я тим, хто лишається з нами.
Велика Вам подяка і низький доземний уклін!
Олександр Тигов, екс-голова Києво-Святошинської районної ради, ініціатор громадського об’єднання “РУХ територіальних громад”