понеділок, 23 грудня 2024 г.
Чому кияни залишаться без гарячої води

Чому кияни залишаться без гарячої води

Татьяна Монтян

Адвокат, лидер партии «Спільна дія»

“Київенерго” відключило за борги гарячу воду в більш ніж у 750-ти! будинках, що у Подільському та Деснянському районах. Далі обіцяють більше. НАК “Нафтогаз” не виключає відключення від гарячої води всього Києва, якщо борги не будуть погашені.Населення практично не має заборгованості по комунальних платежах. Разом з тим, на 1 червня заборгованість “Київенерго” перед “Нафтогазом” вже перевалила за два з половиною мільярда гривень (2 612 000 000). У ситуації міжвладдя, що наразі склалася, з великою ймовірностю, ЖЕКи і зовсім не перераховували платежі до “Київенерго”.

Ну що, дорогі кияни, дійшла черга і до вас жити так, як вже багато років живуть люди в Антрациті, Алчевську, Конотопі та інших славних містечках української периферії. “Київенерго” відключило за борги гарячу воду в більш ніж у 750-ти! будинках, що у Подільському та Деснянському районах. Далі обіцяють більше. НАК “Нафтогаз” не виключає відключення від гарячої води всього Києва, якщо борги не будуть погашені.

Уявляю собі німе ... здивування жителів Подолу, яких позбавлять елементарного блага цивілізації на невизначений час. Вони-то, як громадяни зовсім не бідні і у всіх сенсах благополучні, точно знають, що платили. Та й НАК “Нафтогаз” стверджує, що населення практично не має заборгованості по комунальних платежах. Разом з тим, на 1 червня заборгованість “Київенерго” перед “Нафтогазом” вже перевалила за два з половиною мільярда гривень (2 612 000 000). Найбільш злісними неплатниками називають комунальні підприємства, якими населення і платить за комуналку, а саме - все ті ж невмирущі ЖЕКи (КП).

Комунальна мафія безсмертна

Всі 23 роки незалежності в нашій по-дикому капіталістичній державі процвітає комунальна мафія. Змінюються лише мафіозні босси, а сама система працює без збоїв. Замість того, щоби гроші від платежів населення відправляти за призначенням – столичному монополісту “Кіевенернго”, ці кошти витрачалися невідомо як. А зараз, у ситуації міжвладдя в країні, з великою ймовірностю, ЖЕКи і зовсім не перераховували платежі до “Київенерго”. А “Київенерго”, в свою чергу, не перераховувала гроші НАК “Нафтогаз”, яка, працюючи без оплати, по суті, кредитувала “Київенерго”. Від цієї кругової поруки розборок між комунальною мафією і монополістом жертвою опиняється населення.

У киян як споживачів прямих договорів на опалення і гарячу воду з “Київенерго” немає. Отже, ніякі претензії від населення там не приймуть, і перенаправлять до “улюблених” ЖЕКів та до місцевої влади. Вже зараз можу назвати варіанти відповідей київської влади: а) у всьому винні вороги-олігархи; б) війна в країні, а ви води гарячої захотіли; с) гроші розікрала “Злочинна Панда — 1” і далі в такому дусі. А ЖЕКи взагалі виявляться ні при чому, і будуть розводити руками перед обома сторонами. Перед населенням — деякі люди не платять, тому й відключили; перед “Київенерго” - нема коштів, тому й не перераховуємо. То хто ж винен в ситуації, що склалася, крім, звісно, безпосередніх ворюг, які “помили” кошти населення?

ЖЄКи незаконно управляють житловими багатоквартирними будинками

А ви самі і винні, любі кияни! Винні ваші лінощі та небажання цікавитись своїм власним майном, тобто квартирами та будинками, та тим, звідки в будинках та квартирах беруться блага цивілізації.

І ось зараз я дуже сподіваюся, що благополучні подоляни та інші мешканці столиці, нарешті, почнуть задавати собі правилні питання. Наприклад, як же так вийшло, що, живучи багато років у капіталізмі, маючи кошти і можливості користуватися усіма його консьюмерістськими благами, українці скинули з себе відповідальність за свої ж власні будинки на такий одіозний пережиток “совка”, як ЖЕКи.

Коли до кожного з вас приходили із ЖЕКу і приносили на підпис якісь договори, а то й взагалі приносили лише платіжки - більшість із вас абсолютно безвідповідально ставили свої підписи та сплачували ці квитанції. Поки у ваших будинках були світло, газ і тепло, вам і в голову не приходило поцікавитися, а звідки взявся той ЖЕК, і на яких підставах саме ця організація керує вашими будинками та виставляє вам рахунки. Ви дуже здивуєтеся, коли дізнаєтеся, що у ЖЕКів законних підстав на це немає, і гроші вони збирають без будь-яких правових підстав!

Не можете повірити в таку грандіозну загальнодаржавну аферу? А дарма! Багатоквартирний будинок - це спільна власність. За законом, спільною власністю можна керувати лише за консенсусу всіх співвласників, тобто одноголосним ухваленням будь-яких рішень щодо будинку — від вибору ЖЕКу до переліку необхідних послуг.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Користуючись тим, що люди уявлення про все це не мають і в більшості своїй вважають, що будинки належать ЖЕКу/мерії/державі, комунальні мафіозі успішно створювали у людей ілюзію того, що ЖЕК — це цар і бог, що він та його платіжки — невідворотні, як сама доля.

Юридично індивідуальні договори з ЖЕКом — безглуздя, бо тоді хтось може укласти індивідуальний договір із ЖЕКом “Х”, а хтось - із ЖЕКом “У”. Договір на обслуговування будинку може бути тільки колективним, більше того — консенсусним! Якщо одноголосного рішення співвласників будинку щодо того, що саме ЖЕК “Х” має його обслуговувати, не було, значить, цей ЖЕК “доїть” мешканців цього будинку без будь-яких правових підстав.

Тим, хто вперто сумнівається, скажу, що ці аргументи сприйняв навіть Вищий господарський суд, де я довела, що ЖЕКи незаконно управляють багатоквартирними будинками, за що отримала “Юридичну Премію - 2012” http://montyan.org/profesiijnii-dosyagnennya-29.html . Але в кодексі не написано, як саме має бути оформлене консенсусне рішення власників багатоквартирних будинків. Таким чином, схема не працює. Вирватися з цієї юридичної пастки, в якій влада вже багато років тримає громадян, можна лише, якщо цей будинок ЖБК або в ньому створене ОСББ. Іншими словами, коли управлінням будинком буде опікуватись юридична особа, створена мешканцями будинку, а її обраний компетентний орган, а саме правління та голова ЖБК чи ОСББ укладуть договір із ЖЕКом чи безпосередньо з монополістами.

Чий будинок – того й клопіт за комунальні блага

Тобто, якщо ви, любі кияни, не бажаєте бути обібраними ЖЕКами й надалі, і при цьому ще й залишитися без тепла, світла і гарячої води при вашій 100-відсотковій оплаті, у вас не залишається іншого виходу, окрім як узяти управління вашими будинками у свої руки. Сподіваюсь, що хоча б зараз ви, нарешті переконалися, що ніякі ЖЕКи не будуть займатися вашими будинками.

Зараз по всій Україні лише біля 17 тисяч будинків мають свідомих власників, які створили ОСББ. Справа це дуже клопітка і не проста з усіх боків. Знаю це, як ніхто — із особистого досвіду створення ОСББ у своєму будинку та і з досвіду інших. Гарантовано при створенні ОСББ виникнуть проблеми з ЖЕКами, які нізащо не погодяться “відпустити з миром” будинок, адже це справжня “дойна корова”. ЖЕК не віддаватиме вам документацію на будинок, а без неї неможливо укласти договори з монополістами. Тут підходять всі варіанти вирішення: від силового захоплення будинку до відмови платити ЖЕКу доти, доки він сам не захоче позбутися проблемного будинку. Зрозуміло, що відповідальність за утримання вашого будинку ляже повністю на вас самих.

Якщо до створення ОСББ проблема боржників була проблемою ЖЕКу, то після створення - стане проблемою кожного співвласника. Ремонтувати свій будинок вам також доведеться самотужки. Але зате лише від вас залежатиме вартість та якість ремонту.

Ми в нашому будинку через все це пройшли. Зате зараз я точно знаю, що ми не залишимося без гарячої води і тепла, бо маємо прямий договір із “Київенерго”. Ми не лінуємося кожного місяця контролювати своєчасну оплату комунальних послуг, не лінуємося безпосередньо контролювати якість послуг від “Київенерго” і постачальників всіх інших послуг з утримання будинку, з ким у нас укладені договори.

Останні новини із “центру” оптимізму не додають. Порошенко призначив мера-боксера главою Київміськадміністрації. Так що протистояння між київською владою, захоплену комерсантами від Черновецького, Пабата і Хмельницького навколо мера-боксера, і “Київенерго” Ахметова – столиці забезпечене.

І якщо, ви любі кияни, не займетеся нарешті впритул своїми будинками, то потім не скаржтеся і терпіть, як тріщатимуть ваші чуби, поки битимуться між собою гіганти дерибану.

А краще згадайте-но, з якою енергією та активністю ви на Майдані виборювали собі краще життя, і направте цю енергію на конструктивну і корисну справу самостійного управління своїми власними будинками.

Адже ніхто, крім вас, ніколи в житті ними не займатиметься. А якщо й займатиметься, то виключно з метою “подоїти”.

Читайте также: ОСМД/ЖСК ради кредита МВФ вынуждают отдать свое имущество в коммунальную собственность

Теги: киевэнерго, горячая вода, осмд, коммуналка, тариф, жэк, монтян, осбб, права, спильна дия

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.