четвер, 2 травня 2024 г.
Чому влада Києва цілий рік не хотіла виділити землю під створення НВМК?

Чому влада Києва цілий рік не хотіла виділити землю під створення НВМК?

Аннабелла Моріна

співзасновниця ГО "ГР "Почайна"

Майже рік ми чуємо про вибір ділянки під створення Національного військового меморіального кладовища (НВМК). І майже кожен раз ділянку вибирали "остаточно", але потім нічого не відбувалось. Вкажіть в гуглі "ділянка під НВМК" – самі побачите.

Спочатку міська влада запропонувала Бабин Яр. Кажуть, то був проєкт безпосередньо мера Віталій Кличко. Але євреї були проти – і ділянку викреслили.

Потім взялося Міністерство ветеранів і запропонувало Лису гору. Точніше Мінветеранів цю ідею наврочив один колишній депутат Київради, але вона зайшла так, що до мера писав вже прем`єр-міністр Денис Шмигаль. Коли Київрада, як зайчики, проголосувала, повстало півміста: хто з точки зору екології, хто історії (там ховали злочинців), хто виключно ландшафту або нерозмінованості Лисогірського форту. Лише через півроку ця історія закінчилася, від ділянки відмовились і обрали Виставковий Центр (колишній ВДНГ).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Це просто щастя, що тоді це не просочилося у ЗМІ. Я особисто написала, коли вже і від неї відмовились. Після Виставкового Центру було Співоче поле. Розглядались також землі біля Південного кладовища та Святошинського лісопарку (на Чайці). Але це вже далеченько.

Від громади ми запропонували землі державного агрокомбінату "Пуща-Водиця", у тому числі біля, Берковецького кладовища. Пусті вільні від забудови землі на правому березі усього в 12 км від центру. Втім з`ясувалось, що на ці землі накладено арешт, відбуваються суди із шахраями, які за допомогою міської влади ту ділянку бажають забудувати. В результаті, землі теж не підійшли, а національні інтереси виявилися слабшими, ніж чиїсь корупційні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Вчора (23 березня) Мінветеранів та Мінкульт на прес-конференції в “Укрінформі” остаточно презентували під створення НВМК ділянку на Биківні поруч із Броварським проспектом. Це в лісі – недалеко від Національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили”.

Зізнаюсь відразу: я особисто там не була, не знаю місцевих мешканців, тому не розумію, наскільки це крута ідея для НВМК чи це просто компроміс, щоб нарешті почати щось реальне робити. Хоч би просто ховати героїв.

Сім`ї загиблих при обороні Маріуполю не можуть більше чекати. Вони майже рік тримають своїх близьких в урнах: хто прямо дома, хто в крематорії на Байковому. А там вже закінчується строк безкоштовного зберігання. Ви ж розумієте все жахіття та сором цієї ситуації?

Вчора мати загиблого воїна сказала мені: "З нас досить, якщо і ця ділянка зірветься, ми підемо під Кабмін".

Дійсно, ситуацію затягли до межі зриву, майже суспільного вибуху. Тому зараз вже всі, мабуть, видихнуть, якщо ніхто не буде заявляти щось проти ділянки на Биківні.

На прес-конференції міністр ветеранів Юлія Лапутіна казала про те, що необхідно громадське погодження ділянки, але то вже лише слова. Мені не вдалося добитися від організаторів чіткої відповіді про те, як вони бажають отримати те громадське погодження та провести громадські обговорення.

Обговорень земельної ділянки під НВМК не буде. Змиріться з цим, кияни. Бо вже немає часу, а головне – немає ділянок.

Віра Литвиненко, мати загиблого бійця полку “Азов” Владислава Литвиненка, який захищав Україну в Маріуполі, розповіла, що на самому початку вони звертались письмово до міської влади щодо надання ділянки, але отримали відповідь, що землі немає.

Тому все, що ми можемо – цупко задуматись над тим:

  • чому за рік міською владою не були проведені обговорення щодо розташування НВМК, а все вирішувалось кулуарно, в ручному режимі та з-під палки?

  • чому реальні ділянки пропонували самі містяне, а влада намагалась віддати під забудову парки?

Бажаю команді Мінветеранів успіху зі створення НВМК і сподіваюсь, що громадське обговорення самої концепції меморіального комплексу і кладовища все ж таки буде проведено. І не буде схоже на прес-конференцію, про яку повідомили день в день.

Без киян не варто це робити.

А в результаті, буде напрацьоване технічне завдання для майбутнього Всеукраїнського архітектурного конкурсу.

І ми отримаємо місце шани та пам`яті, за яке не буде соромно.

Читайте: Пошук місця в Києві під поховання героїв війни досі триває

Аннабелла Моріна, співзасновниця ГО "ГР "Почайна"

Джерело публікації

КиївВлада

Теги: новини києва, новини україни, війна росії проти україни, Віталій Кличко, національне військове меморіальне кладовище, пуща-водиця, нвмк, мінветеранів, лиса гора, юлія лапутіна, виставковий центр, співоче поле, міністр культури олександр ткаченко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.