Чому варто підтримати проект NAЇ на сайті громадського бюджету Києва
Як має виглядати сучасний Київ? Що в ньому має приваблювати киян та гостей? Чим ми можемо здивувати себе та весь світ? В нас, українціів є цікава та дуже давня історія, є надсучасні технології. Наша команда вирішила це поєднати та створити проект, який розповідає про сторичне минуле мовою майбутнього. Історичні споруди та персонажі за допомогою доповненої реальності “оживуть” та розповідатимуть історію нашої держави. Такий проект є досить коштовним та потребує окремої уваги міста. А ми хочемо спочатку розмістити його саме в Києві. Тому і звернулися до Програми Громадського Бюджету. Саме зараз іде голосування за проекти. Наш проект номер 1113.
ПРОЕКТ NAЇ (серія 1. Київська Русь)
С давньоруської мови слово NAЇ перекладається як НАШІ. Цей проект про Україну та Українців всіх часів. В ньому мова піде про НАШИХ предків, про НАШИХ сучасників, про НАШІ здобутки та про НАШІ національні сенси, та про НАШЕ майбутнє. Проект NAЇ має 5 складових:
- Історичну
- Мистецьку
- Технологічну
- Освітню
- Соціальну
МЕТА ПРОЕКТУ
- відтворення втрачених архітектурних об’єктів за допомогою віртуальної реальності;
- збереження історичної спадщини та відтворення історичних фактів сучасною мовою мистецтва та технологій;
- залучення молоді та юнацтва до знайомства з українськими історичними персоналіями;
- знайомство світового загалу з українською історією та персоналіями;
- популяризація української культури, інновацій та здобутків.
- пошук нового підходу до вивчення історії за допомогою новітніх технологій.
УНІКАЛЬНІСТЬ ПРОЕКТУ
Ми вперше за допомогою дипломованих психологів створюємо психологічні портрети історичних осіб та “оживляємо” їх у доповненій реальності.
Ми плануємо вперше в світі створити інтерактивну книгу-альманах про історію України за допомогою технології доповненої реальності (AR).
Ми плануємо відтворити загублені артефакти та архітектурні пам’ятки у технології доповненої реальності (AR).
Ми поєднали науку, мистецтво та технології задля ствердження національної самосвідомості пересічних українців.
СКЛАДОВІ ПРОЕКТУ NAЇ
Історична частина
Пошук різноманітних джерел інформації та їх аналіз.
Відтворення історичної картини та хронології досліджуваної епохи.
Вивчення найбільш впливових історичних постатей, які саме творили історію.
Створення психологічних портретів, на підставі їх поведінки та вчинків.
Мистецька частина
Художник, спираючись на психологічну характеристику кожного персонажа створює живописний портрет. Ми навмисно не стали використовувати існуючі гіпотетичні портрети історичних осіб, щоб уникнути прямих асоціацій. Крім того, художник створює портрети в сучасній манері власного мистецького стилю. Портрети є самостійними мистецькими творами.
За допомогою технології доповненої реальності також будуть відтворені архітектурні об’єкти давнього Києва. Значні історичні споруди можна буде подивитись на місцях їх давнього існування.
Технології
За допомогою сучасної технології доповненої реальності (AR), всі персонажі будуть анімовані та озвучені. Кожен з них буде розповідати свою історію, свої здобутки та свої цілі.
Як це працює?
Крок 1. Завантажити на смартфон або планшет мобільний додаток NAЇ. (додаток буде доступний українською та англійською мовами у GooglePlay або AppStore. Завантажити його можно буде безкоштовно будь -де у світі).
Крок 2. Навести камеру телефона або планшета на друковане зображення персонажа проекту NAЇ.
Крок 3. Прослухати історію, розказану самим персонажем.
Освітня частина
Вся інформація, яка подана у проекті є історично достовірною. Знайомство з нею широкого загалу допоможе у освіті молоді, дітей та іноземців, яким цікава українськи культура та історія. По завершенню роботи, планується видання подарункової книги-альманаху, яка складатиметься із інтерактивних портретів, анімованих мап та схем, та відтворених у технології доповненої реальності (AR) артефактів та архітектури у 3D.
Соціальна частина
Ми хочемо показати сучасним українцям, що їх предки втілювали свої мрії та цілі, незважаючи на обставини, в яких вони знаходились. Вони протидіяли перепонам та досягали своєї мети. Ми хочемо розказати сучасникам забуті або загублені історичні факти. Ми намагаємось змінити ставлення до власної історії, як до нудної академічної науки, а подати її сучасно, естетично та креативно. Ми хочемо надихнути українців до самосвідомості та до творіння власної долі. Ми хочемо познайомити весь світ з нашими видатними пращурами, якими ми пишаємось, та нащадками яких ми є.
ЕТАПИ ПРОЕКТУ
Проект NAЇ складається з кількох серій. Портрети видатних діячів:
1 серія - доба становлення Київської Русі (9-11 сторіччя)
2 серія - доба роздроблення (12 – 16 сторіччя)
3 серія – доба козацтва (16 – 18 сторіччя)
4 серія - доба боротьби за незалежність (18 – 20 сторіччя)
5 серія – доба сучасності (20-21 сторіччя)
Окремою гілкою проекту проходить відновлення історичної архітектури.
РЕАЛІЗАЦІЯ
По результатам нашого історичного дослідження, по кожному періоду, ми розглядаємо всі факти за допомогою критичного аналізу та відтворюємо картину того, що відбувалося. Ми виділяємо найбільш впливових історичних осіб, які змінювали хід історії, або робили видатні вчинки. Потім, за участю психологів, ми створюємо психологічний портрет цієї людини. На його підставі, наш художник пише живописні портрети. А потім кожен портрет обробляється та анімується комп'ютерними програмами. За допомогою технології Доповненої Реальності портрети зможуть “ожити” - рухатись та розмовляти, особисто розповідаючи свою історію. Такий спосіб комунікації з персонажем є дуже цікавим та емоційним. Насамперед для молоді. Таким чином ми хочемо змінити відношення до історичної науки та зробити її більш привабливою для нових поколінь.
ХТО МИ Є
Ми - громадська організація “Візіонери”. В нашій команді працюють історики, психологи, маркетологи, IT-спеціалісти, аналітики, художники та філософи. Ми - українці.
ПОДАЛЬШІ ЗАВДАННЯ
Ми плануємо лекції по знайдених та оброблених матеріалах. Також створювати екскурсійні програми по історичних місцях України. Проведення мистецьких заходів з ціллю популяризації проекту. Проведення презентацій проекту в різних містах України та за кордоном. Дослідження наступних історичних періодів до сьогодення.
КОНТАКТИ
Ольга Радіонова, ГО “Візіонери”