вторник, 26 марта 2019 г.
Чому в Києві повинна бути вулиця Джона МакКейна

Чому в Києві повинна бути вулиця Джона МакКейна

Дмитро Рибаков

Журналіст, медіаексперт

Друзі, від сьогодні у нас є 92 дні (!) для того, щоб переконати повноважних представників центральної влади та місцевого самоврядування у потребі віддячити за внесок в обороноздатність та суверенітет України чи не найбільшому захисникові наших інтересів в американській політиці сенатору від Республіканської партії ДЖОНУ МАККЕЙНУ.

Є пропозиція увічнити пам’ять про John McCain, рекомендувавши місцевим органам влади перейменувати на його честь якусь вулицю з кондовою радянською назвою. Хіба ж приємно жити з-поміж “Агрегаторних”, “Колекторних”, “Індустріальних”, “Дегенераторних” і пр. витівок радянського топонімічного неймінгу вулиць та площ, коли є людина, чий внесок на дипломатичному рівні важко переоцінити?!

Стисло, чому ми МАЄМО зробити це і чому ця справа – справа честі.

Насправді, ми багато завинили перед тими, хто виборює українські національні інтереси на світовій дипломатичній арені, не будучи українцем за походженням чи політичною приналежністю. У нас обмаль вулиць імені Гаррета Джонса – людини, завдяки професійній чесності якого світ вперше почув про Голодомор. Навіть вулиць Джеймса Мейса, який присвятив дослідженню нашої національної трагедії все життя, частку якого прожив в Україні.

Але ці топоніми вже є. Проте в Україні, єдиній європейській країні колишнього соцтабору, досі немає пам’ятника чи міської топонімики на честь Рональда Рейгана – переможця в Холодній війні між світовою демократією та радянським імперіалізмом. Людині, чия внутрішня та зовнішня політика прискорила “м’яку” трансформацію СРСР у глобальну систему світового ринку, звільнила країни центрально-східної Європи та Балтії з-під комуністичного ярма та відірвала від російської соціально-економічної пуповини.

Якщо з Рейганом таку ситуацію ще можна якось толерувати, бо “дядюшка Роні” ніколи не приділяв спеціальної уваги Україні, ба навіть заохочував керівництво республіки не поривати з Москвою, бо це могло б ускладнити процедуру контролю за радянським ядерним арсеналом, то зі спочилим 25.08.18 сенатором Джоном Маккейном такого точно не повинно статися!

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Адже ця людина прилюдно заявляла про підтримку України й під час Євромайдану, і з самого початку російської збройної агресії на сході України. Саме його зусиллями конгрес США прийняв законопроект про щорічну сталу військово-технічну допомогу Україні, а кілька місяців тому й щодо надання Україні летальної зброї.

Саме він наполіг на застосуванні торгово-економічних санкцій проти РФ за анексію Криму. Саме він першим в американському політикумі охарактеризував дії Кремля в України тероризмом. Ба, більше - в інтерв'ю австралійському телеканалу ABC у 2017 році він назвав президента РФ більшою загрозою для світової демократії, ніж ІДІЛ. 

Його особиста історія надихає й служить мотивуючим життєвим прикладом. Кадровий військовий, нащадок двох 4-зоряних адміралів американського флоту (батько й дідусь) – Джон Маккейн служив у військово-повітряних силах пересічним пілотом винищувача. Так, це країна, де діти вищого генералітету служать “на нулі”. Одного дня 1967 року він був збитий над В'єтнамом, катапультувався. Зі зламаними передпліччям й обома ногами потрапив у полон до в’єтконгівців, провів там п'ять із половиною років.

З полону Маккейн повернувся понівеченим. До кінця життя він не міг підняти рук вище рівня плечей, бо, попри важкі переломи, він систематично піддавався тортурам, зокрема й агентами ГРУ, які дізналися про високе адміральське становище його батька в Тихоокеанському флоті США й намагалися отримати стратегічну інформацію.

У 1993 році він із дружиною удочерив важко хвору дівчинку з Бангладеш, на лікування якої витрачав мало не більше коштів, ніж на ортопедію власних кінцівок. У 2005 року він, сам колишній бранець, ініціював законодавчу заборону знущання з іракських полонених на сумнозвісній базі Гуантанамо.

Зрештою, ще в 1999 році Маккейн уперше публічно заявив про плани кремлівських яструбів повернути контроль над Грузією й Україною. Більшість наших політиків тоді лише пальцем біля скроні повели, мовляв – відбили старику-сенаторі мізки у В’єтнамі…

Маккейн не став президентом США (двічі поступався на виборах – спершу Джорджу Бушу-молодшему, відтак Бараку Обамі), проте аж ніяк не програв у великій політиці, очоливши найпотужніше економічне та військово-технічне лобі в американському конгресі.

Єдина битва, яку він програв остаточно, це битва із важкою формою онкології, яка забрала в нього життя за кілька днів до 82-річчя.

Маккейн декілька разів відвідував Україну, бував у Маріуполі, Широкиному - впритул до лінії фронту. Десятки разів зустрічався із нашими політиками та громадськими лідерами у США, лобіював прийняття проектів з підтримки українських дипломатичних ініціатив та програми сприяння переозброєнню ЗСУ. Джавеліни на башті українських “Дозорів” на останньому параді – це його останній внесок у нашу обороноздатність.

Те, що він зробив для України – приклад, яким варто надихати майбутніх українських політиків. Приклад, який не личить забувати нам, сучасникам, які багаторазово на власні очі бачили сенатора Маккейна на Майдані та серед українських воїнів в зоні бойових дій.

Його ім’я повинно бути увічнено в назвах української міської топоніміки. Нехай найбільший американський друг України живе з нами вічно!

Дмитро Рибаков, журналіст, медіаексперт

KиевVласть

Теги: петиция, Джон Маккейн, переименование улицы, друг украины, дмитрий рыбаков

вторник, 26 марта 2019 г.
20:45
В среду, 27 марта, ярмарки пройдут в шести районах Киева (адреса)
20:34
Жители Троещины против возведения торгового павильона на проспекте Маяковского (видео)
20:19
Инфраструктурные объекты аэродрома “Белая Церковь” распродают по “смешным” ценам (видео)
20:03
На улице Академика Заболотного в Киеве обустраивают велодорожки (фото)
19:43
В Борисполе погиб рабочий во время восстановления обрушившейся стены многоэтажного дома
19:21
В ООО “Белоцерковвода” опровергли слухи о вероятных перебоях в водоснабжении города
19:04
В Киеве поставщик медоборудования подозревается в присвоении государственных 6 млн гривен
18:44
За ограбление ювелирного магазина в Борисполе на 5 млн гривен задержана группа иностранцев (фото)
18:27
В 2018 году контракты на военную службу подписали 753 киевлянина (документ)
18:01
Столичные патрульные разбили очередной служебный автомобиль (фото)
17:43
Киевляне просят продлить автобусный маршрут №91 до жилмассива Теремки-2 (фото)
17:21
В КОГА ищут нового начальника управления культуры
17:01
Жители четырех улиц столицы остаются без воды из-за аварий (адреса)
16:43
“Киевводоканал” призвал жителей столицы пользоваться современными мессенджерами для отправки показателей счетчиков
16:27
Среднемесячная зарплата замглавы КГГА Мондриевского в 2018 году была на 18 тыс. гривен больше, чем у Кличко
16:01
Стоимость жилья на первичном рынке Киева поднимется на 15-20%, - девелопер Никонов
Календарь событий