понедельник, 14 октября 2019 г.
Чому навчають російські автори українських школярів?  Запит до МОНу!

Чому навчають російські автори українських школярів? Запит до МОНу!

Іван Сердюк

Журналіст, активіст, голова ГІ "Громадський омбудсмен"

Якими будуть нові підручники для 1, 5 та 10 класів, на які цього року Держава планує виділити небувалу суму  - 808 млн. грн.? Над цим питанням сьогодні працюють автори, видавці, експерти, а згодом долучаться і педагоги. Серед претендентів на отримання грифу МОН на тиражування фігурує відоме сумнозвісне  ТОВ "ТО "Соняшник" та його підручник з Біології для 10 класу від авторського колективу на чолі з педагогом Русланом Шаламовим.

Нагадаємо вам, що ТОВ "Соняшник" прославився в Україні та сусідній недружній країні природознавчим конкурсом "Геліантус". На проведенні "Геліантусу" Шаламов та його російські колеги Кіровський центр обдарованих школярів з 2010 року в незаконний спосіб заробляють гроші на українських дітях. А підтримку проекту Шаламова & Сo здійснює МОН, адже надсилає в українські школи листи з рекомендацією прийняти участь у події.

Як виявилось, минулого року міцні зв'язки з Міністерством дозволили керівнику "Соняшника" вийти на новий рівень та представити на державний конкурс свій перший підручник з Біології для 9 класу. На диво, не зважаючи на безліч зауважень та застережень з боку експертів підручник Шаламова отримав Гриф МОН та Держзамовлення на видання 73 500 примірників.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ось цікаво, що каже про підручник Шаламова в одному зі своїх коментарів у ЗМІ експерт, завідувач лабораторії біології та екології КВНЗ Вінницької академії неперервної освіти  Галина Опаренюк - "У біології "Соняшника" дійсно було дуже багато помилок та неузгодженостей на першому етапі експертизи, на які я вказала авторам. Хоча, чому ми маємо говорити про книгу, яка вже отримала гриф МОН та надрукована", зазначила експерт.

Уривок з експертної оцінки Г.Опаренюк до підручника з біології для 9 класу, розміщеної на сайті Інституту модернізації освіти

Але головне те, що текст у підручнику Шаламова дуже схожий на російський, який потім, звісно, переклали українською. І навіть не тому, що він був створений російсько-українським колективом, до якого увійшов Путінський степендиат та викладач Державного московського обласного університету Георгій Носов. А тому, що тематика завдань у підручнику ТОВ "ТО "Соняшник", як то кажуть, ну дуже проросійська. Автори підручника пропагують навчання в російських вишах, розповідають про кар'єрну успішність випускників Московських та Пітерських Університетів. До речі, прізвище Носова фігурує на обкладинці і нового підручника  Біології для 10 класу, який ТОВ "ТО "Соняшник" планує запропонувати школярам цього року.

Крім того, відомо, що на своїх промо-виступах в українських школах, присвячених російсько-українському "Геліантусу", пан Шаламов завзято розповідає про велике біологічне майбутнє та вікно у Європу, яке відкривають російські навчальні заклади для талановитої молоді.

Деякі з рекламні блоків з біографією талановитих українських дітей, які продовжили свою освіту в навчальних закладах РФ

Але хіба це важливо для Міністерства освіти та науки України? Здається участь російських авторів у створенні українських шкільних підручників не заборонена законодавчо...

Імперський дух царської Росії  та семья Романових також є в українському підручнику. Мабуть тому, що історію цієї родини вивчають в Російських школах?

Родина імператора Миколи 2 в підручнику біології для 9 класу

Зважаючи на це я запитую шановне Міністерство – чому Росія досі в наших школах, чому діти отримують російську пропаганду прямо на шкільної  лаві? Мабуть шановні держслужбовці користуються зовсім іншими пріоритетами ніж майбутнє наших дітей та нашої України? Тому і закривають очі на усі зловживання в української освіті. Ні для кого не секрет, що досі українська освіта залишається  надто корумпованою, та замішана на відкатах. Мабуть, за “гарний відкат” наш МОН готовий і Путина в друзі записати?

Читайте: Війна за бізнес у державних школах

Іван Сердюк, журналіст, активіст, голова ГІ "Громадський омбудсмен"

KиевVласть

Теги: школа, образование, мон, министерство образования и науки, геліантус, соняшник, образование в Украине, российская пропаганда, украинские учебники

воскресенье, 13 октября 2019 г.
18:05
Завтра, 14 октября, в связи с запланированными шествиями в центре Киева будут перекрывать движение транспорта (схема)
17:03
Столичные власти планируют снести 24 торговые палатки (адреса)
16:12
В партии “Слуга народа” отказываются от идеи досрочных местных выборов
15:01
Киеву передали Мировой кубок чемпионата по мини-футболу (видео)
14:06
В Киеве полиция задержала устроивших стрельбу мужчин с арсеналом оружия в автомобиле (фото)
13:07
Руководство Департамента молодежи и спорта КГГА подозревают в хищении 2,2 млн гривен на закупке лодок для спортивной школы
12:05
В Киеве на Нивках коммунальщики не успевают вывозить мусор из-за использования жителями частного сектора контейнеров у многоэтажек
11:03
На скандальную стройку на здании на Майдане Независимости не пустили инспектора по благоустройству и угрожали ему физической расправой
10:04
Подаренный столичной общиной памятник Анне Киевской торжественно открыли в городе Арлон в Бельгии (фото)
09:02
В озере на столичных Осокорках утонул конь (фото)
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 13 октября 2019 года (полный список населенных пунктов)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 13 октября 2019
суббота, 12 октября 2019 г.
18:05
Воскресные ярмарки 13 октября пройдут в шести районах Киева (адреса)
17:08
Из-за работ на Шулявском путепроводе с ночи 13 октября и до вечера 14 октября общественный транспорт изменит работу (схемы)
16:07
Над одним из зданий на Майдане Независимости в Киеве начали возводить надстройку
15:05
На Киевщине полиция задержала похитившего свою бывшую сожительницу мужчину
Календарь событий