среда, 15 августа 2018 г.
Червона ікра перед новорічними святами здорожчає на 40-45%

Червона ікра перед новорічними святами здорожчає на 40-45%

Олексій Дорошенко

Генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

Червона ікра цього Нового року буде на 45-50% дорожча за минулий. Ціна почала поступово зростати з серпня цього року, і на грудень виробники планують останнє подорожчання. 

Уже зараз скляна баночка 90г відбірної ікри коштує біля 200грн. У такій банці можна оцінити кожну ікринку окремо та насолодитись нею. Найдешевша в бляшанці стартує від 100грн. за 130г. Це також справжня ікра, але вона буде від дешевшої риби, більш дрібною та найнижчої якості. Високої якості ікра в бляшанці коштує вже від 200грн. за 130г. Тому кожен буде обирати на свій гаманець. Але багато для кого Новий Рік не має нічого спільного з червоною ікрою.

Єдиний вихід для охочих зекономити – це знайти ікру, вироблену до липня 2017 року. Але такий продукт може бути трохи гіршим за якістю, хоча термін зберігання делікатесного продукту, вказаний на упаковці, – 1 рік. Справа в тому, що через заборону Європейським Союзом добавки - консерванту E239, знану як уротропін, вона була заборонена і в Україні. E239 використовувався при виробництві сирів та ікри. А зараз самі виробники не впевнені у високій якості продукту з терміном зберігання, вказаним на упаковці.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Слід звернути увагу покупців, що минулого року в продажу були лише залізні банки по 130г. Через здорожчання цього року більшість виробників уже почали випускати й зменшений варіант – у 100г.

Як говорять наші виробники, вони стикнулись навіть із зменшенням попиту з боку найбільш купівельно-спроможної верстви населення, яка раніше купувала собі по півкіло якісної ікри на місяць у скляній банці. Тому зараз почався випуск зменшеної скляної банки по 250 і навіть 200г.

Сезон у бізнесі червоної ікри починається з червня – липня. А цього року всі стикнулись зі значним зменшенням вилову, тому й ціни почали зростати. Оскільки невелика частина людей може дозволити собі придбання червоної ікри в повсякденному житті, то більшість українців може її дозволити лише на Новий рік. Тому й ціни будуть зростати до кінця грудня.

Із підвищенням відпускної ціни від рибалок частина виробників одразу підвищувала вартість відповідно до того, як вона зростала в російських компаніях, які займаються виловом, а частина робила це поступово, щоб і так не шоковути наляканих покупців.

Причина зменшення добутку ікри полягає в значному зниженні вилову лосося. При тому, що вилов лосося катастрофічно скорочується, пояснити причину зникнення риби ніхто не може. Але вчені говорять про причину, яка лежить у глобальних кліматичних змінах.

Якщо в минулі роки подорожчання ікри відбувалось за рахунок збільшення курсу валют, то в цьому році це станеться за рахунок ціни самого продукту. Для поціновувачів ікри краще зробити покупку зараз, не відкладаючи її на передноворічні закупки, коли її вартість може ще зрости на 10 – 15%.

Олексій Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

KиевVласть

Теги: подорожание, цена, алексей дорошенко, красная икра

среда, 15 августа 2018 г.
09:46
23-24 августа в Киеве запретят парковку и движение транспорта по ряду улиц (график)
09:27
На Житомирской трассе произошло лобовое столкновение фуры и легкового автомобиля (фото)
09:03
Народный депутат рассказал о текущем ходе децентрализации на Киевщине (видео)
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 15 августа 2018 года (полный список населенных пунктов)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 15 августа 2018
вторник, 14 августа 2018 г.
21:37
В Киеве презентуют проект общественного проката велосипедов
21:28
Во время пресс-конференции по раскопкам на Почтовой площади активисты угрожали археологам - СМИ
20:45
В среду ярмарки пройдут в пяти районах Киева (адреса)
20:27
Из озера Голубое в Киеве водолазы достали тело мужчины
20:05
Здания Подольского комиссариата вернулись общине Киева
19:46
Антикоррупционная программа Киевсовета вступила в силу
19:27
Опять в Киеве фиксируют высокий уровень загрязнения воздуха
19:03
Избирателям Белой Церкви раздали пакеты сахара
18:45
Ударом тока в Киеве травмирован проводник поезда (видео)
18:28
18, 20 и 22 августа в Киеве из-за репетиции парада на нескольких улицах ограничат движение транспорта
18:05
Полиция Киева задержала организаторов нелегальной переправки иностранцев в страны Шенгенской зоны
Календарь событий
Незнайки в стране чудес. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (6-10 августа 2018 года)
14 августа 2018 г. 20:00
Незнайки в стране чудес. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (6-10 августа 2018 года)
В Киевской горгосадминистрации (КГГА) не знают, каким законом регулируется депутатское обращение. Центральные органы власти и ГП “Укроборонпром” снова не смогли согласовать вопрос передачи киевской общине заброшенного детсада №331. Комиссию Киевсовета по вопросам собственности просят срочно рассмотреть вопрос возможного несанкционированного доступа к программе “VlasCom” со стороны ее разработчиков. Жители Русановки готовятся к активному противостоянию из-за намерения столичных властей построить в микрорайоне модульное общежитие для студентов Киевского университета им. Бориса Гринченко. Руководство УЗН Дарницкого района подозревают в способствовании умышленного уничтожения объектов природно-заповедного фонда в “Парке партизанской славы”. Об этом и многом другом — в очередном обзоре запросов и обращений депутатов Киевсовета от КиевVласть.