понедельник, 11 декабря 2017 г.
Червона ікра перед новорічними святами здорожчає на 40-45%

Червона ікра перед новорічними святами здорожчає на 40-45%

Олексій Дорошенко

Генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

Червона ікра цього Нового року буде на 45-50% дорожча за минулий. Ціна почала поступово зростати з серпня цього року, і на грудень виробники планують останнє подорожчання. 

Уже зараз скляна баночка 90г відбірної ікри коштує біля 200грн. У такій банці можна оцінити кожну ікринку окремо та насолодитись нею. Найдешевша в бляшанці стартує від 100грн. за 130г. Це також справжня ікра, але вона буде від дешевшої риби, більш дрібною та найнижчої якості. Високої якості ікра в бляшанці коштує вже від 200грн. за 130г. Тому кожен буде обирати на свій гаманець. Але багато для кого Новий Рік не має нічого спільного з червоною ікрою.

Єдиний вихід для охочих зекономити – це знайти ікру, вироблену до липня 2017 року. Але такий продукт може бути трохи гіршим за якістю, хоча термін зберігання делікатесного продукту, вказаний на упаковці, – 1 рік. Справа в тому, що через заборону Європейським Союзом добавки - консерванту E239, знану як уротропін, вона була заборонена і в Україні. E239 використовувався при виробництві сирів та ікри. А зараз самі виробники не впевнені у високій якості продукту з терміном зберігання, вказаним на упаковці.

Подписывайтесь на новости «КиевVласть»
 

Слід звернути увагу покупців, що минулого року в продажу були лише залізні банки по 130г. Через здорожчання цього року більшість виробників уже почали випускати й зменшений варіант – у 100г.

Як говорять наші виробники, вони стикнулись навіть із зменшенням попиту з боку найбільш купівельно-спроможної верстви населення, яка раніше купувала собі по півкіло якісної ікри на місяць у скляній банці. Тому зараз почався випуск зменшеної скляної банки по 250 і навіть 200г.

Сезон у бізнесі червоної ікри починається з червня – липня. А цього року всі стикнулись зі значним зменшенням вилову, тому й ціни почали зростати. Оскільки невелика частина людей може дозволити собі придбання червоної ікри в повсякденному житті, то більшість українців може її дозволити лише на Новий рік. Тому й ціни будуть зростати до кінця грудня.

Із підвищенням відпускної ціни від рибалок частина виробників одразу підвищувала вартість відповідно до того, як вона зростала в російських компаніях, які займаються виловом, а частина робила це поступово, щоб і так не шоковути наляканих покупців.

Причина зменшення добутку ікри полягає в значному зниженні вилову лосося. При тому, що вилов лосося катастрофічно скорочується, пояснити причину зникнення риби ніхто не може. Але вчені говорять про причину, яка лежить у глобальних кліматичних змінах.

Якщо в минулі роки подорожчання ікри відбувалось за рахунок збільшення курсу валют, то в цьому році це станеться за рахунок ціни самого продукту. Для поціновувачів ікри краще зробити покупку зараз, не відкладаючи її на передноворічні закупки, коли її вартість може ще зрости на 10 – 15%.

Олексій Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

KиевVласть

Теги: подорожание, цена, алексей дорошенко, красная икра

понедельник, 11 декабря 2017 г.
19:07
Суд оправдал экс-ректора налоговой академии Мельника по делу о продаже помещений
18:55
Три человека погибли в пожарах на Киевщине за прошлое воскресенье
18:40
Минюст требует через суд от “Киевэнерго” 54 млн гривен
18:15
В Белой Церкви повысится качество питьевой воды
18:05
В ближайшее время станцию метро “Святошин” ожидает капитальная реконструкция
17:55
Кличко: Нам удалось отстоять интересы общин при принятии госбюджета на 2018
17:39
КП “ГИВЦ” планирует переплатить за два автомобиля 3 млн гривен
17:28
Смертность в киевских ДТП за год существенно выросла
17:03
В Броварах мужчина прогуливался по улицам с гранатой
16:47
Штраф за неубранный снег в Киеве составит 1800 гривен
16:28
За месяц работы проекта “Врач в вашем доме” обследовано 1378 жителей столицы
16:03
К 11 утра киевские коммунальщики выписали 276 предписаний за неубранный снег (фото)
15:48
На прошлой неделе киевские спасатели ликвидировали 58 пожаров и спасли одного человека
15:23
Компания “Рошен” хочет выкупить землю в Борисполе
15:01
Янукович хочет лично допросить в Оболонском райсуде Киева Порошенко и Турчинова
14:48
Возле Печерского суда митингуют сторонники Саакашвили, произошли столкновения (фото, видео)
Календарь событий
В Киевсовете с правками согласовали ДПТ промышленной части Святошинского района Киева
11 декабря 2017 г. 16:00
В Киевсовете с правками согласовали ДПТ промышленной части Святошинского района Киева
Проект Детального плана территории (ДПТ) в границах проспекта Победы и железнодорожных путей в Святошинском районе Киева фактически готов к выносу на горсовет. На минувшей неделе этот документ был согласован профильной комиссией Киевсовета с учетом правок о недопустимости перевода некоторых промышленных территорий ПАО “АТЭК” в статус жилых. Большинство депутатов выступило категорически против уничтожения промышленности ради строительства многоэтажек. Теперь в Киевской горгосадминистрации (КГГА) должны успеть все исправить до заседания горсовета. Отметим, сделанный за деньги ООО “Термогальванический завод” проект ДПТ традиционно не соответствует положениям действующего Генплана развития Киева и существенно увеличивает плотность населения в микрорайоне.