понедельник, 17 декабря 2018 г.
Бюрократична історія з кримінальним відтінком

Бюрократична історія з кримінальним відтінком

Александр Борщевский

Член Национального союза журналистов Украины

Колись у 70-роки, в Україні виходив гумористично-сатиричний журнал “Перець. І заклик на обкладинці з карикатурою був направлено сатиричним “Дамо перцю!” Перш за все йшлося про негідників й чиновників, які не бажають жити та працювати по законам і справедливості, робити користь на благо країни та людей. Нерідко, після публікацій в журналі таких горе-працівників, розкрадачів державної власності чи інших, які безвідповідально та зневажливо ставилися до законних потреб людей – звільняли з роботи чи  притягали до суворої адміністративної і кримінальної відповідальності.

А зараз… Усе частіше можна побачити в різних сферах анархію, повну безвідповідальність й нехтування конституцією, правами людей, відверту брехню державних чиновників, які відчувають свою безкарність. І тут не до сміху. Бо чим ближче до виборів, усе більше лунає  закликів вигнати брехунів з влади. Але, якщо їх там багато, як це зробити ? Як бідолашним людям, що роками намагаються добитися справедливості й виконання своїх законних соціальних і житлово-комунальних вимог чекати чуда й адекватного  законного  реагування, поваги і уваги до себе? Пікети протесту, мітинги, скарги, заяви… Що далі?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Про  один характерний приклад. Півтора роки у другому під’їзді 16-ти поверхового будинку по вулиці Драйзера 14-33 в м.Києві не працює вантажний ліфт, якому вже 35 років. Пасажирський - через надмірну експлуатацію також часто псується. Що робити, як далі жити  9 інвалідам, 35% пенсіонерів, 10 малим дітям, які проживають тут з 4 по 16 поверхи? А решті громадян? Хіба ж не порушуються їх конституційні права?.. Фінансування на програму заміни ліфтів обіцяють вже… пять років. Не до жартів. Чимало мешканців мають відчуття моторошного стану покинутості. А чи будуть колись винні та відповідальні за це? Може давно слід меру В.Кличко та іншим керівникам столичної адміністрації дійсно і реально допомогти людям у скрутній ситуації, а не писати роками недолужі листи-відписки?

А тепер про історію в стилі Остапа Бендера. Чи може ще пан Кличко про це  нічого не знає?.. Нещодавно Деснянська районна держадміністрація разом з комунальними організаціями вирішила зробити мешканцям  згаданого будинку новий “подарунок”. І здається,  з комедійно-кримінальним відтінком. Гадаю, Бендер, Паніковський і Балаганов, Корейко, інші відомі персонажі роману “Золоте теля”- певно  позаздрили б такій шахрайській комбінації. Хочете новий ліфт, а ми, замість нього вам... новий асфальт! Хіба ж це не “піклування” про громадян?..

Головне далі. Стрімкими темпами  навколо будинку зламали бульдозерами асфальтове  покриття, що було в доброму  стані й… швидко  поклали новий асфальт  приблизно за 270 тисяч гривень! А крім цього, ліквідували  велику капітальну лавку, що стояла тут 30 років і яка конче потрібна інвалідам та сліпим з будинку, бо для них це було не тільки місцем відпочинку, а й орієнтиром, щоб вийти чи зайти до свого під’їзду. Крім того, щоб ускладнити життя цим людям (інакше це не назвеш) - “винахідливо” зробили біля сходів додатковий з асфальту поріг, який може призвести до травмування мешканців. На додаток а також  на згадку про своє варварство, комунальники знесли  й загороджувальні залізні сповпчики з труб, які перешкоджали водіям-анархістам заїздити на газони, ламати кущі та дерева.

Сучасні  пройдисвіти і варвари очевидно не розуміють або ж  від своєї уродженої дубовості не в змозі зрозуміти, що такі ганебні дії  зовсім не  вписуються в  окремі статті конституції і законів країни, а дискредитація органів державної влади й підрив довіри людей до керівників держави, витрата державних коштів не за призначенням  – кримінальний злочин. Тому нормальна соціальна людина ніколи не зможе примиритися з такими ганебними фактами. Несправедливість і психологічний дискомфорт спонукають громадян йти на мітинги протесту, зневажати владу.  Це реакція на кричущий (узаконений) бандитизм. Що разом можна розглядати як небезпечний суспільний синдром. Чи комусь таке вигідно?

І врешті, апарат Уповноваженого Верховної Ради України на чолі із Л.Денисовою, також має адекватно відреагувати на безлад, про який йдеться в публікації. Неодноразові скарги і звернення мешканців у цю дивну державну структуру результатів не дають, а звідти надходять лише обнадійливі відписки. Але між рядків навіть, необізнаним, кидається в очі безпорадність, бюрократизм й можливий непрофесіоналізм. І так скрізь: від Секретаріату Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Адміністрації Президента до Київської мерії.

Так і хочеться пригадати думку, висловлену у свій час філософом Франком: “Найдосконаліший державний устрій не здатен забезпечити рай на землі. Функція держави полягає в тому, щоб убезпечитися від створення пекла”.

Александр Борщевский, член Национального союза журналистов Украины

KиевVласть

Теги: новости киева, криминал, конституция, лифт, права, бюрократизм, Александр Борщевский

понедельник, 17 декабря 2018 г.
14:06
Некоторых жителей ЖК “Глория парк” вынуждают платить за отопление наперед (видео)
13:40
ЖК “Киевгорстроя” на Кибальчича вышел в продажу
13:24
В КГГА рассказали, учителя каких дисциплин в городе самые дефицитные
13:04
В Белой Церкви в очередной раз попытались демонтировать коммунальный трубопровод (видео)
12:40
Из Шевченковского райсуда Киева эвакуируют сотрудников и посетителей из-за сообщения о минировании
12:26
За неделю в ДТП на столичных дорогах погибли трое человек
12:04
В текущем году киевским метро меньше всего пользовались в зимние месяцы (статистика)
11:44
Столичные спасатели на прошлой неделе ликвидировали 51 пожар и спасли трех человек
11:27
На автобусный маршрут №599 в Киеве вышел первый электробус
11:03
Во вторник часть Переяслав-Хмельницкого останется без электричества
10:45
Киевский городской центр занятости обеспечил работой около 1400 участников АТО
10:29
В центре Белой Церкви почти на месяц ограничат движение транспорта
10:03
Курс валют в Киеве: 17 декабря 2018
09:42
В ТРЦ Gulliver состоится автограф-сессия Андре Тана и Сони Забуги
09:28
В воздухе Днепровского района Киева превышены гранично-допустимые концентрации вредных веществ
09:01
Сегодня трамвай №1 в Киеве также не будет работать (схема)
Календарь событий