п'ятниця, 26 квітня 2024 г.
Більшість місцевих чиновників працюють за принципом: “жодної стратегії – тільки хардкор”

Більшість місцевих чиновників працюють за принципом: “жодної стратегії – тільки хардкор”

Андрій Карпенко

Лідер об’єднання “Сила Громад”

Аналізуючи бюджет на наступний рік, звернув увагу на скорочення доходів місцевих бюджетів на 30%.

За цим коротким та непримітним пунктом криється глобальна українська проблема – нездатність до управління. Через неї будь-який подальший економічний розвиток країни неможливий. Поясню.

Цього року місцеві бюджети були профіцитними. Але, отримавши омріяне додаткове фінансування, місцева влада не змогла ним скористатись, тому що більшість чиновників працюють за принципом “жодної стратегії – тільки хардкор”.

Вони не мають навичок управління та планування. Тому в них ці гроші забрали, щоб закрити діри в основному бюджеті.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Як це має працювати: кожне місто заздалегідь аналізує свої проблеми, складає план розвитку на наступний рік, розробляє проекти, проводить тендери за всіма встановленими процедурами, перевіряє підрядника.

Ключові слова тут “заздалегідь” та “план розвитку”. Бажано підготовку до засвоєння бюджету на наступний рік починати восени поточного року. І це вирішує багато проблем.

Як це відбувається по факту: жодного планування та стратегій. Навесні чиновники згадують, що в них є зайві гроші. На проведення тендерів та перевірку підрядників часу немає, тому вони починають швидко освоювати бюджет, закривати проекти заднім числом.

Саме таким чином тендери на ремонт доріг виграють компанії, в яких штат складається з двох осіб, немає техніки та досвіду.

Закрити всі документи та приступити до роботи вдається тільки в кінці року, коли часу на нормальний таймінг проведення робіт вже немає. І це, до речі, відповідь на запитання, чому у нас під проливним дощем кладуть асфальт.

Тому висновок сумний: чим гірша система управління, чим менше вона відповідає закону та загальноприйнятим нормам, тим потрібніше чиновникам “кумівство”, тим більше зростає корупція.

Читайте: Ольга Коцько: “При Кличко узаконили и усовершенствовали схемы Черновецкого”

Андрій Карпенко, лідер Об’єднання “Сила Громад”

КиевVласть

Андрій Карпенко

Теги: сила громад, Андрій Карпенко, місцевий бюджет, управління

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.