Территория разума

Александр Тигов

Бюджет розкрадання і проїдання

27 января 2017 г. 14:00

Александр Тигов Глава ОО “Рух территориальных громад”

Під кінець минулого року, 20 грудня відбулося засідання чергової п’ятнадцятої сесії Києво-Святошинської районної ради VII скликання, на якому депутатська більшість ухвалила проект районного бюджету на 2017 рік, який складає – 1, 471, 016, 5 гривень,  майже півтора мільярди гривень.

Ось деякі з основних цифр в рішенні про бюджет Києво-Святошинського району на 2017 рiк, відповідно до частини 1 пункту 17 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Бюджетного кодексу України, Києво-Святошинська районна рада вирішила визначити на 2017 рiк: доходи районного бюджету у сумі 1 471 016,5 тис. грн., в тому числі доходи загального фонду районного бюджету 1 458 653,9 тис. грн., доходи спеціального фонду районного бюджету 12 362,6 тис . грн.

Подписывайтесь на новости «КиевVласть»
 

Якщо проаналізувати деякі пункти даного фінансового документу, можна дійти сумного висновку: це – бюджет розкрадання та проїдання.

З одного боку за жителів Києво-Святошинського району можна порадіти, адже розмір бюджету становить майже півтора мільярди гривень. Єдина проблема полягає у абсолютно бездарному розподілі коштів з боку районної влади.

З півтора мільярдного кошторису Києво-Святошинська районна рада на ремонт своєї установи виділила цілих 3 мільйони гривень: 1,5 мільйони на ремонт даху та 1,5 мільйони на ремонт основного приміщення.

В той же день, 20 грудня, коли було ухвалено бюджет району, особисто я разом з групою активістів завітали в приміщення районної ради, і яку картину ми побачили: у трьох кабінетах пофарбували стіни і роблять ремонт ще у двох, це кабінети заступників, яким  в травні 2016 року було зроблено капітальний ремонт. То що ж виходить? 3 мільйони коштів виділено з районного бюджету на те, щоб пофарбувати стіни у трьох кабінетах? Мабуть фарба – золота?..

Також передбачено розширення штату районної ради, тепер працюватиме на п’ять працівників більше – тобто 31.

Один із пунктів в бюджеті – “соціальне забезпечення” складає 1966,8  тис. грн., ще 322,460,7 тис. грн. піде на освіту. На перший погляд, це – чудово, але насправді ці величезні кошти йдуть, як вода скрізь пісок…

Ось так під кінець року Києво-Святошинська районна державна адміністрація разом з Києво-Святошинською районною радою розподілили кошти районного бюджету.

Що стосується  системи електронних закупівель ProZorro, то вона практично не працює в Києво-Святошинському районі. Мінімальний поріг закупівлі становить півтора мільйони гривень, але закупівлю можуть "ділити" на кілька частин, що дозволяє не вдаватися до допомоги системи.

Для людей, які розуміють всю процедуру взаємин між депутатами та адміністраціями, для потрібних голосувань адміністрації розподіляють виконання бюджетних замовлень серед компаній, які є підконтрольними депутатам. Так найпростіше підставити свою фірму, виконати примітивний комплект робіт максимально оптимізувавши витрати, наприклад десь пофарбувати, десь підбілити,  замість брусу сто двадцятого покласти шестидесятий, а кошти - привласнити.

Читайте: Глава Киево-Святошинского райсовета должен быть избран по закону, а не по решению, - Тигов

Олександр Тигов, голова громадського руху “Рух територіальних громад”, екс-голова Києво-Святошинської районної ради

КиевVласть