среда, 16 октября 2019 г.
Бідна Мельпомена. Три місяці білоцерківський театр Саксаганського сидить без зарплати

Бідна Мельпомена. Три місяці білоцерківський театр Саксаганського сидить без зарплати

Ольга Бабій

Голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Київської обласної ради

В понеділок, 11 квітня, постійна комісія з питань бюджету та фінансів Київської обласної ради провела виїзне засідання в комунальному підприємстві КОР "Київський академічний обласний музично-драматичний театр імені Саксаганського".

Основними вимогами, які озвучили депутати, стосувалися того, що Київська обласна рада як власник театру, що повернув собі повноваження щодо управління об’єктом (до 2016р. театр підпорядковувався Київській облдержадміністрації), до сьогоднішнього дня не розуміє:

- як витрачаються кошти спецфонду театру;

- яким чином театр здійснює гастрольну діяльність.

Театр ім.Саксаганського, розташований в м. Біла Церква - обласний заклад Київської області, що фінансується за рахунок обласного бюджету. Він має надавати рівносильно послуги всім мешканцям Київщини – так вважають весь депутатський корпус Київської обласної ради. Для того, щоб зняти гостре питання із фінансуванням по заборгованості з заробітної плати, ми розповіли членам трудового колективу, що необхідно:

1.​ Надати повну та прозору звітність про використання коштів спецфонду за2016р.

2.​ Надати план використання та надходження коштів на 2017р.

3.​ Прозвітувати про гастрольну діяльність на 2016р.

4.​ Надати план гастрольної діяльності на 2017р.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

В мене особисто, як в керівника великого підприємства, було до колективу театру одне просте запитання: чому профспілковий комітет три місяці мовчить, що є заборгованість по заробітній платі? Для розгляду цього питання на позачерговій сесії обласної ради, яка за регламентом збирається в разі надзвичайних ситуацій в регіоні, необхідно було єдине – заява від творчого колективу із підписами охочих вирішити проблему.

Є більш гострі питання, неотримання відповідей на які й призвели до такої ситуації:

Чому керівник театру, розуміючи наслідки, подав штатний розпис театру до свого безпосереднього власника, Київської обласної ради, від якого залежить забезпечення фінансами комунального підприємства, аж в лютому 2017р., хоча задля запобігання таким ситуаціям повинен був це зробити максимум в листопаді 2016р.

В мене склалося враження, що ані персонал, ані керівництво театру до кінця не розуміє, що наразі формальні відписки по гастролях та незрозумілі небюрократам фінансові звіти, які були доречними в минули роки, вже не можуть бути підставою для виділення коштів на фінансування на потреби, які ніхто з депутатів не розуміє.

Київська обласна рада складається з депутатів-представників усіх регіонів Київщини. Вони опікуються своїми округами та піклуються про інтереси мешканців. Цілком зрозумілим, на мою думку, є бажання кожного з депутатів знати, де можна побачити обласний комунальний заклад, яким й театр, окрім Білої Церкви. Також весь депутатський склад, а не тільки бюджетна комісія, прагне знати, на що саме керівництво витрачає кошти. Натомість більше ніж півроку Київська обласна рада не може отримати елементарного звіту за витрачені кошти громади області. На що вони йдуть ? Чи достатньо їх? Чи можливо коштів навіть більше треба для забезпечення життєдіяльності?

Певно, керівництво театру вважає, що депутати – представники округу м. Біла Церква своїм колегам, представникам інших регіонів Київської області, повинні вимальовувати необхідність фінансування чи не з повітря, доводячи силою переконання та власної харизми, а не цифрами та аргументацією необхідність його існування як обласного комунального закладу.

Чому керівник театру не відстоює інтереси театру на рівні обласної ради, не спілкується із депутатами, не наводить необхідність фінансування даного театру? До такого висновку прийшли усі депутати, адже директор театру, пан Усков, не виконує доручення органу управління, Київської обласної ради, які за минулий рік, після передачі прав від Київської облдержадміністрації, неодноразово письмово просили надати театр необхідну документацію задля сталого фінансування комунального підприємства.

Ще раз наголошую, як голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Київської обласної ради, органу управління театру ім. Саксаганського, - що повинен був зробити керівник театру після зміни органа управління?

1.​ Подати всі відповідні плани та звіти, що я зазначила вище, не за типовими формами а за тими, що запросили депутати додатково, щоб зрозуміти для себе та зняти питання з фінансування театру.

2.​ Надати ті плани по гастрольній діяльності. Що не є проблемою для театру, тому що на засіданні комісії в театрі сам пан Усков наголосив, що плануванням діяльності театру в штаті займається ШІСТЬ осіб.

Чому на протязі майже року півдюжини працівників так й не зуміли забезпечити інформацією Київську обласну раду як власника в частині того, які витрати відбуваються в театрі, аби зрозуміти, які взагалі потреби в театру – це ще запитання без відповіді.

Читайте: Унынье Мельпомены. Киевоблсовет подозревает театр им. Саксаганского в расточительстве

Ольга Бабій, депутат Київської обласної ради

КиевVласть

Теги: белая церковь, Ольга Бабий, задолженность по зарплате, театр Саксаганского, депутат Київськоі обласної ради

среда, 16 октября 2019 г.
10:26
В Новоселках на Киевщине за 16 млн гривен отремонтируют дом культуры
10:02
Курс валют в Киеве: 16 октября 2019
09:41
Зеленский инициирует введение 2-летнего моратория на проверки ФЛП
09:27
На дорогах столицы на прошлой неделе зафиксировано 843 ДТП
09:04
Экс-нардеп Игорь Луценко стал советником Кличко (документ)
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 16 октября 2019 года (полный список населенных пунктов)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 16 октября 2019
вторник, 15 октября 2019 г.
20:45
В Киеве в прошедшее воскресенье было установлено сразу два температурных рекорда
20:26
Бывшие владельцы снова пытаются вернуть себе землю под Сквером Небесной Сотни
20:05
“Киевблагоустройство” начало демонтаж скандальной надстройки на крыше здания на Майдане Независимости (фото)
20:00
КС разберется, может ли КГГА возглавлять не мэр столицы - пресс-служба Виталия Кличко (документ)
19:46
В Голосеевском районе Киева до конца рабочей недели можно бесплатно провериться у маммолога
19:24
На выходных, 19 и 20 октября, по ночам будут перекрывать движение транспорта на Дарницкой площади в Киеве
19:05
Волонтер и медик Максим Ионов хочет возглавить Киевоблздрав
18:43
Под Офисом президента предприниматели требовали наложить вето на два принятых Верховной Радой закона (фото, видео)
18:26
В Киеве за 4 млн гривен отремонтируют ограждение Борщаговской линии скоростного трамвая
Календарь событий
Опасный футбол. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (7-13 октября 2019 года)
15 октября 2019 г. 18:30
Опасный футбол. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (7-13 октября 2019 года)
От столичных властей потребовали призвать к ответу ООО “ГК Бети” за некачественные ремонты в домах Шевченковского района, а от КП “Житло-сервис” – предоставить документы о безопасности использования футбольного поля в школе №266. “Киевводоканал” и “Киевтеплоэнерго” снова обвиняют в вымогательстве платы за поверку счетчиков. На озере-реке Подборной так и не проводятся работы по расчистке и укреплению берегов. Дети из садика №607 в Оболонском районе Киева вынуждены перепрыгивать строительные ямы по деревянным мостикам. Руководство Дарницкой, Шевченковской и Печерской РГА не спешит отчитываться за проделанную за полгода работу. Об этом и многом другом — в очередном обзоре запросов и обращений депутатов Киевсовета от КиевVласть.