четвер, 28 березня 2024 г.
АЗС и дальше будут повышать цены на бензин

АЗС и дальше будут повышать цены на бензин

Матвей Холошин

Заместитель руководителя ОО "Публичный аудит"

Апрельские прогнозы экспертов относительно дальнейшего подорожания топлива на отечественных АЗС, к сожалению, оправдались. На некоторых заправках цены повысились сразу на гривну. Водители не успевают следить за ценниками на АЗС, ведь они меняются чуть ли не каждый день.

Возникает вполне резонный вопрос: если курс доллара падает, то почему же цена на бензин растет? Тем более, что украинский рынок светлых нефтепродуктов на 80% состоит из импортного товара, закупаемого за доллары или евро. Следовательно, в пересчете по нынешнему валютному курсу цены на АЗС должны быть ниже.

Однако, не стоит забывать о последних тенденциях на мировых рынках, где цены на нефть приближаются к отметке почти 50 долларов за баррель. То есть, от февральских котировок в 33 доллара за баррель к майским в 49 долларам, нефть выросла на 48%. Причем, столь резкий рост начался именно с апреля.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Это не могло не сказаться на конечной стоимости готовой продукции, поскольку стоимость сырья в ней составляет 50-55%. Ведь оптовый и розничный рынки нефтепродуктов, как правило, реагируют на внешние факторы, влияющие на ценообразование, примерно с месячным опозданием. И эта цепная реакция дошла до украинских трейдеров именно сейчас.

Кроме того, с 1 апреля с.г. Беларусь повысила экспортную пошлину на нефть и нефтепродукты, вывозимые с зоны Евразийского таможенного союза. В частности, ставка экспортной пошлины на товарные бензины с 24 долларов за тонну достигла 33,4 долларов. Отметим, что Беларусь является лидером на отечественном рынке импортных нефтепродуктов (доля - более 70%).

В структуре отечественных цен на светлые нефтепродукты закупочная стоимость составляет чуть более 30%. Соответственно, повышение экспортной пошлины на 40% автоматически увеличивает цену закупки минимум на 20%, что в итоге, разумеется, увеличивает конечную цену - примерно на 30-40 коп. за литр.

Повышение стоимости сырой нефти на рынках мира, судя по всему, продолжится. Тенденция указывает на то, что ее стоимость превысит 50 долларов за баррель. Соответственно, стоимость топлива на украинских АЗС может повыситься еще на 50 коп. - 1 гривну.

Единственное, что может несколько сдержать такое подорожание, - уменьшение спроса, если украинцы попытаются сэкономить и будут меньше пользоваться личными автомобилями.

Читайте: Цена на бензин в Киеве: 20 мая 2016

КиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, бензин, азс, цены, импорт, баррель, сырая нефть

четвер, 28 березня 2024 г.
20:44
У Гостомелі працюватиме перевізний цифровий флюорограф
20:22
Протягом доби зафіксовано 48 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.