п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Арифметика Госуправления делами: во сколько Украине обходятся иждивенцы во главе с Президентом

Арифметика Госуправления делами: во сколько Украине обходятся иждивенцы во главе с Президентом

Максим Гольдарб

Руководитель ОО "Публичный аудит"

Негосударственной подход наблюдается практически во всех сферах экономики страны, четко прослеживается он и в качестве управления государственными делами. Чиновники не собираются отказываться от предоставленных государством благ, продолжают тратить средства налогоплательщиков, когда граждане получают последние копейки, чтобы эти же блага оплатить. Если бы была цель, порядок был бы наведен всего за несколько месяцев. Но это никому не нужно, ведь в мутной воде, как известно, легче ловить рыбу.

Бывший премьер-министр Арсений Яценюк обещал, что госбюджет не будет платить за льготы и прихоти чиновников. Но эти намерения так и не стали действительностью, если оценивать официальные отчеты об использовании бюджетных средств.

“Публичный аудит” оценил свежую финансовую статистику по расходам, которую на днях опубликовало Государственное управление делами (ГУД), и убедился, что по некоторым категориям расходы даже увеличились, а власть не спешит становиться экономной.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Согласно данным, за 2015 год, ГУД потратило в общей сложности 1,26 млрд гривен, что на 220 млн гривен больше, чем в 2014 году.Так, обслуживание Президента обошлось налогоплательщикам в 2013 году в 291 млн гривен, в 2014 году - 288 млн гривен, в 2015 году – 441 млн гривен.

Раньше транспортные расходы были в отдельном разделе, но год назад их спрятали в общей сумме затрат, поэтому в 2015 году мы видим резкое увеличение расходов. Не исключено, что сделано это для сложности подсчетов расходов на перелеты, поскольку Президент Петр Порошенко неоднократно указывал, что некоторые полеты происходили за свой, а не за государственный счет.

Хотя, судя по отчету, опубликованному на сайте ГУД, расходы на полеты действительно сократились, и составляют около 46 млн гривен.

В любом случае, сокращение расходов на полеты не уменьшило потребности в государственных деньгах для Президента. Более того, в 2015 году, по сравнению с 2013 годом, расходы на визиты главы государства выросли.

Также не была сокращена площадь государственных резиденций. При этом, траты на их содержание выросли.

“Публичный аудит” проследил расходы Национальной академии государственного управления (НАГУ) при Президенте с четырьмя региональными институтами. На подготовку кадров, повышение квалификации в 2013 году НАГУ потратила 162 млн гривен, в 2014 году - 146 млн, в 2015 году - 150 млн. Средние расходы на одного слушателя здесь составляют 92,7 тыс грн. Для сравнения: в Киевской национальном университете им. Шевченко средние расходы на слушателя составляют 33,2 тыс. гривен.

То, что ГУД живет на широкую ногу за счет налогоплательщиков и не спешит менять ситуацию, указывают и финансовые показатели подчиненных ему госпредприятий, учреждений и организаций, обнародованные на запрос “Нет коррупции!”. В 2014-2015 годах ни одно из этих предприятий не может похвастаться высокими доходами, а некоторые откровенно убыточны, несмотря на рыночные зарплаты их руководителей.

Так, ГП “Коммунар” умудряется владеть убыточным медико-косметическим салоном “12 месяцев здоровья”. Хотя его спа-салон “расположен в самом центре Киева, с парикмахерскими, косметическими, оздоровительными, а с недавних пор и стоматологическими услугами”, сказано в материале “Нет коррупции!”.

Гостиница “Украина”, расположенная в самом центре Киева, “в 2014 году нанесла ГУД убытков на 7,6 млн гривен”. Строительное управление ГУД в 2015 году принесло прибыль в размере всего 28 тыс. гривен, а до того показывало убытки.

Читайте: Две биографии Сергея Березенко

Максим Гольдарб, руководитель “Публичный аудит”

КиевVласть

Теги: Новости, президент, чиновники, госсредства, госуправление

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.