п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Прогулки по улице Богомольца в Киеве

Прогулки по улице Богомольца в Киеве

Улица Богомольца возникла в средине XIX века и называлась Эспланадной. Первое название — не случайное, ведь рядом располагалась эспланада Новой Печерской крепости. Спустя несколько десятилетий ее переименовали в улицу Виноградную, поскольку рядом был высажен шикарный виноградный сад.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Во время прогулки мы узнаем, где похоронен легендарный академик медицины, вспоминаем великую княжну, любуемся памятником операм из кино и смотрим на дом для сотрудников НКВД.

Пристанище легендарного академика (ул. Богомольца, 2)

А вот современное название улица получила в 1946 году в честь легендарного ученого Александра Богомольца. В здании №2 когда-то проживал известный во всем мире академик. Возле его дома открыли даже дендропарк в его честь. В парке находится могила Богомольца. На могиле академика установлен бронзовый бюст ученого на постаменте из черного полированного лабрадорита.

Элитный дом и следы великой княжны (ул. Богомольца, 5)

Шестиэтажное здание №5 построено в начале ХХ века и использовалось как доходный дом. Сейчас стоимость жилья тут — более 1 млн долларов.

Риелторы этот дом прозвали "царским". На Богомольца проживала великая княжна Александра Петровна, жена князя Николая Николаевича, сына императора Николая I, в доме графини Колонна-Чосновской. После кончины мужа княжна стала монахиней в основанном ей Покровском монастыре в Киеве. Дом, в котором она жила, не сохранился.

Дом, где разивалась отечественная медицина (ул. Богомольца, 4)

Трехэтажное серое здание с небольшими пилястрами на улице Богомольца, 4, ныне все знают как институт физиологии им. Богомольца. Этот памятник истории построен в 30-х годах ХХ века.

В нем работали легендарные ученые, которые изменили ход развития отечественной медицины. К примеру, Александр Богомолец (научная сфера — патофизиолог, онкология) и Александр Макарченко (изучал изменения нервной системы при интоксикации, а также активность головного мозга при инфекциях). На фасаде учреждения установлены две мемориальные доски в их честь.

Самый длинный дом для сотрудников НКВД (ул. Богомольца, 7/14)

Стоит обратить внимание на серое здание под №7/14, которое занимает почти всю нечетную сторону улицы.

Четырехэтажный дом был построен в 30-х годах прошлого века. Кирпичный 17-секционный дом строился не для простых людей, а для сотрудников НКВД — народного комиссариата внутренних дел.

Кстати, с домом связана печальная история. Когда рыли траншеи под его фундамент, обвалилась земля, и погиб один строитель. За этот просчет судили прораба.

Дом строился почти полтора года, и несколько десятилетий он считался самым длинным домом в Киеве.

Жеглов и Шарапов охраняют здание МВД (ул. Богомольца, 10)

Здание МВД на улице Богомольца, 10, уже более семи лет украшает необычная скульптура, привлекая туристов. Она расположена у входа в здание. Здесь запечатлены в бронзе Владимир Высоцкий и Владимир Конкин в образе легендарных следователей Глеба Жеглова и Володи Шарапова.

Композиция называется "Место встречи изменить нельзя" в честь одноименного фильма. Памятник посвящен всем сотрудникам украинского уголовного розыска.

Источник: kiev.segodnya.ua

Фото: Александр Яремчук 

КиевVласть

Теги: новости киева, культура, мегаполис, университет им богомольца

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.