неділя, 19 січня 2025 г.

Прогулка по Георгиевскому переулку и Стрелецкой в Киеве

Прогулка по Георгиевскому переулку и Стрелецкой в Киеве

Георгиевский переулок спрятался сразу за заповедником "София Киевская". Перед тем как "нырнуть" сюда, можно полюбоваться персонажем из легендарного мультика - милой скульптурой "Ежик в тумане". Ее любят все киевляне, но, увы, ежик с иголками-гвоздиками часто страдает от вандалов, которые отбирают у него из лапок узелок.

В начале переулка находится четырехэтажное здание бордового цвета под № 7.

Памятник архитектуры в прошлом использовали как доходный дом, но и сегодня часть помещений по-прежнему жилые.

По соседству находится еще один старинный особняк — 9. Сейчас в нем разместился департамент здравоохранения КГГА. На боковой стене здания в конце прошлого года появился мурал: львовский художник Taras Arm изобразил здесь летящих журавлей. Через дорогу, на стене больницы, есть еще один рисунок — с черными машинками.

Брама Заборовского — яркая достопримечательность столицы.

Памятник архитектуры считается парадным въездом в резиденцию митрополитов киевских на территорию Софийского собора. Брама построена в 1746 году в стиле украинского барокко.

Заказчиком объекта был митрополит Киевский и Галицкий, епископ Рафаил (в миру -Михаил Заборовский). Ныне бело-голубые врата - в отличном состоянии: около пяти лет назад они были полностью восстановлены, а каждый год проводится косметический ремонт. Фасад украшен несколькими парами небольших колонн с декоративной лепниной в виде листьев винограда. По центру разместился герб митрополита.

В верхней части сооружения можно разглядеть две театральные маски с явно недобрыми ухмылками. Сверху браму украшают шишки и золотистое солнце.

Стоит обратить особое внимание и на пятиэтажный ярко-розовый особняк с огромным шпилем на ул. Стрелецкой, 20/24.

В нем почти три года проживал советский комик, популярный юморист и киноактер Юрий Тимошенко, которого больше знают как веселого Тарапуньку, выступающего в паре с задорным Штепселем. На углу дома в его честь установлена памятная табличка, где он изображен с бабочкой на шее. Сам старинный особняк построен в 1912 году в стиле рационального модерна знаменитым архитектором Александром Вербицким (он также автор проекта железнодорожного вокзала "Киев-Пассажирский", паровозного депо станции "Дарница"). Вербицкий был и одним из жителей дома. Если пристально присмотреться к зданию, можно отыскать на фасаде множество интересных декоративных элементов: мордочки львов, ажурную лепнину и даже женские лица с очень выразительными глазами. А в углу здания над крышей возвышается симпатичная башенка, которую часто называют "башней Тарапуньки".

Улица Стрелецкая называется так не случайно: еще в XVII веке на фундаменте княжих валов поселились русские стрельцы, обосновав там Стрелецкую слободу. Сейчас одно из самых необычных зданий на ней - семиэтажный угрюмый дом под № 28.

Фасад особняка выполнен в стиле модерн, но с очевидными готическими деталями, которые похожи на гигантские заточенные карандаши. Здание построено в начале прошлого века как доходный дом.

В 20-х годах ХХ века в этом особняке проживал украинский архитектор и живописец Василий Кричевский, о чем свидетельствует мемориальная доска на фасаде. Он работал в сфере кино и театра в качестве художника­-декоратора. Его труды можно увидеть в фильмах "Тарас Шевченко" режиссера Петра Чардынина и "Звенигора", который снял Александр Довженко. На боковой стене горожане могут рассмотреть огромный мурал, посвященный молодой Лесе Украинке. Там изображена девушка в вышиванке, которая задумчиво смотрит вдаль. Создал мурал австралиец Гвидо Ван Хелтен.

В конце улицы в одноэтажном особняке № 15 разместилось посольство Норвегии.

Кирпичный дом с ажурным декором имеет историческую ценность, ведь особняк принадлежал купцу Николаю Григоровичу-Барскому (родственник легендарного киевского архитектора Ивана Григоровича-Барского). Знатные хозяева воспитывали аж девятерых детей! На фасаде здания также есть памятная доска, где указано, что в нем гостили украинская поэтесса Леся Украинка и ее мать Олена Пчилка.

Источник: kiev.segodnya.ua

 КиевVласть

Теги: новости киева, культура, мегаполис, улица стрелецкая, георгиевский переулок, брама заборовского

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.