п'ятниця, 24 січня 2025 г.

Приватна оселя з газобетону: основні правила будівництва та український бренд

Приватна оселя з газобетону: основні правила будівництва та український бренд

При будівництві з блоків автоклавного газобетону власники осель часто припускаються помилок, що впливає на якість і кінцевий результат будівництва. Матеріал переважає перед своїми конкурентами, є теплим, екологічним, вогнестійким та довговічним, однак, потребує правильного поводження, щоб уникнути утворення тріщин. 

Тріщини можуть утворюватись в стінах з газобетону за умови неправильно зведеного фундаменту: зокрема, кладка з газобетону має невисоку міцність на вигин, тому, фундамент, на який вона спирається, має бути достатньо стійким і геометрично правильним. У цьому випадку вигини і деформації провокують появу естетично не привабливих тріщин. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Найкращим рішенням для будинків з газобетону є монолітний залізобетонний фундамент різних конструкцій (стрічковий, плитний, ребристо-плитний і т. і.). Важливо не тільки правильно його збудувати і вдало підібрати конструкцію, а й унеможливити промерзання підошви фундаменту та її надмірне замокання. Для цього рекомендується зробити водовідштовхуюче вимощення, а в разі малозаглибленого фундаменту на пучиністих грунтах  – вимощення з утепленням. В протилежному випадку навіть найпрофесійніший фундамент може спровокувати розтріскування газобетонних стін.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також, варто звертати увагу на рівність викладки першого ряду газобетонних блоків. Саме від нього залежить рівність всієї стіни: якщо перший ряд укладено зі зміщеними діагоналями, виправити це в наступних “слоях” кладки буде майже неможливим. Допустиме відхилення від лінії горизонту складає 30 мм. Якщо воно більше, будівельнику доведеться додатково вирівнювати фундамент перед кладкою. 

Невеликі перепади по висоті між сусідніми в ряду блоками усуваються шліфувальної дошкою або рубанком, а рівність кладки можна контролювати за допомогою лазерного або оптичного нівеліра та шнура.

Одна з найпоширеніших помилок – зведення стіни з газобетону за допомогою звичайного цементно-піщаного розчину. В такому випадку, товщина шва виходить еквівалентною традиційним кам’яним стінам (до 12 мм), що призводить до суттєвих втрат тепла з будинку. Необхідно використовувати спеціальний клей для газобетону, адже оптимальна товщина шва складає 1-3 мм. 

Перед нанесенням клею треба видаляти пил з поверхні блоків, а в зимовий період додатково – крижану кірку. В разі не виконання цих вимог адгезія між блоками буде мінімальною, що призведе до утворення тріщин в кладочних швах. Зайвий клей необхідно видаляти: його можна підрізати шпателем після підсихання розчину. Розмазування по швам виглядатиме брудно та порушуватиме однорідність основи.

Також, щоб уникнути тріщин, рекомендується звертати увагу на правильну перев’язку сусідніх рядів блоків. Величина перев'язки блоків заввишки 200 мм повинна становити не менше 80 мм. Якщо ви будуєте в сейсмічно небезпечних районах, то перев’язка швів повинна становити не менше 100 мм. Ні в якому разі не використовуйте в кладці обрізані елементи коротше 50 мм, а обрізки більшого розміру розташовуйте на відстані 125 мм від шва між блоками нижнього ряду. 

Несучі стіни ж з перегородками не варто перев'язувати блоками або, наприклад, з'єднувати обрізками арматури, забитими в стіни. У місці такого сполучення можуть з'явитися тріщини. Несучі і ненесучі стіни навантажені по-різному і дають неоднаковий осад. Щоб компенсувати її, їх поєднання варти виконувати за допомогою гнучких анкерів, що допускають невеликі деформації.

Не забувайте армувати підвіконні зони: в кутах прорізів концентруються серйозні напруження, які потрібно “знімати”. Для цього в підвіконних рядах боків встановіть арматуру, яка буде виступати за межі отвору з кожного боку на відстань не менше 90 см. Для цього вам знадобиться два прутка сталевої (рідше – композитної) арматури діаметром 8-10 мм. Прутки укладаються в попередньо виконані штроби, а потім заливаються цементним розчином або клеєм для газобетону. При монтажі арматури в звичайний цементний розчин перетин штроби має бути не менше 40х40 мм, а при монтажі в клейовий склад досить перетину 20х20 мм. Кожну штробу рекомендується виконувати на відстані 50-60 мм від краю кладки. Від якісного армування підвіконних зон залежить поява тріщин в кутах прорізів. Бажано виконувати армування й над віконними та дверними прорізами. Арматура повинна виступати за межі отвору з кожного боку на відстань не менше 50 см.

Стіни ж армувати не обов’язково, однак, якщо довжина глухої стіни шириною 300 мм перевищує 6 м, стіни шириною 375-400 мм – 9 м, рекомендується виконати їх конструкційне армування. Таке армування не підвищує несучу здатність газобетонної кладки, а лише знижує ризик виникнення температурно-усадочних тріщин і деформації основи побудови.

Правильно влаштовуйте армопояс в несучих стінах під перекриттями і дахом: щоб будинок не промерзав, армопояс закривають із зовнішнього боку теплоізоляційними плитами (товщиною 30-50 мм), як правило, з пінополістиролу. Помилкою є облаштування армопоясу з цегли, навіть армованою стальною сіткою. Такий “армопояс” не буде виконувати своїх функцій в повному обсязі та є додатковим “містком холоду”. Необхідно продовжувати армопояс по фронтону, замикаючи його. В крайньому випадку – усувати розпір за рахунок додаткових стійок під дахом.

Зайвою роботою буде влаштування підсилюючого вертикального залізобетонного  включення (“серцевини”) в несучих стінах. Автоклавний газобетон досить міцний матеріал, що не потребує підсилення: кладка з газобетонних блоків має достатню несучу здатність, і тому особливої користі від такого рішення немає. А от шкода може бути. Крім виникнення додаткових “містків холоду” в стінах, різнорідні поверхні вертикального стику важкого бетону і газобетону – потенційні місця виникнення тріщин. При внутрішньому опорядженні стін штукатуркою місця з’єднання треба підсилювати армуючою склосіткої для запобігання утворення вертикальних тріщин в даному вузлі.

Якісні будівельні матеріали також стануть запорукою вдалого будівництва. В пристоличних Броварах розташувався найпотужніший завод в Європі, який виробляє газобетонні блоки TM Stonelight та ТМ Baugut: ТОВ “Орієнтир – Буделемент”. Завод виробляє газобетон вже понад 15 років і щоденно випускає близько 4 160 м3 матеріалу, а щорічно – майже 1 500 000 м3 газобетонних блоків. З цієї кількості можна побудувати щонайменше 20 000 будиночків. 

ТОВ “Орієнтир-Буделемент” – соціально відповідальний виробник, який  піклується про екологію. Для виробництва газобетонних блоків ТМ Stonelight використовуються тільки сертифіковані природні екологічні матеріали. Готова продукція упаковується в екологічну ресайклингову плівку датського виробництва. 

Завод обладнаний потужними системами очистки конденсату та проходить щоквартальну лабораторну перевірку. Крім того, щорічно проводиться заміна усіх фільтрів виробництва, ефективність очищення яких складає 99,0%.

Фото: з відкритих джерел.

КиївВлада

Анастасія Олійник

Теги: завод, будівництво, виробництво, де в києві, газобетонні блоки, газобетон, стоунлайт, новини компані й, як побудувати

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій