п'ятниця, 5 липня 2024 г.

История улицы Дегтяревской в Киеве

История улицы Дегтяревской в Киеве

Улица Дегтяревская ранее называлась Старожитомирским шоссе. В начале ХХ века переименована в честь киевского купца Михаила Дегтярева (сын первого городского головы Киева). Детей у него не было, потому все свои сбережения (около 2 млн руб.) завещал городу. В советское время улица называлась Красных Командиров и Александра Пархоменко.

В начале улицы (Дегтяревская, 5) есть розовый особняк, похожий на сказочный терем, там сейчас Малая опера.

Фото: Малая опера на Дегтяревской, 5

Ранее это был Народный дом (построен в 1902 году). Его создали с целью "отвлечь" пролетариат от пьянства. В нем находился Клуб трамвайщиков.

Рядом — самое старое в Киеве Лукьяновское трамвайное депо.

Фото: Выселенное старинное депо для трамваев

Тут строят огромный ТРЦ. Уцелели лишь админздание и электростанция депо.

Построены они в 1891—1910-х годах как "парк конной городской железной дороги". Многие работники депо погибли во время войны, в их честь в скверике через дорогу установлен памятник.

Фото: Памятник работникам депо, погибшим во время войны

А на админздании депо осталась табличка с надписью: "Улица названа именем героя войны Александра Пархоменко, который участвовал в разгроме белогвардейцев войск Врангеля и банд Махно".

Улица Дегтяревская стала эпицентром одной из самых ужасных исторических трагедий. Осенью 1941 года сюда было приказано явиться евреям Киева, откуда их гнали убивать в Бабий Яр. Не очень хорошие ассоциации, связанные и со зданием №13.

Там находится Лукьяновский тюремный замок, построенный в 1850—1860-х годах. Следственный изолятор на Дегтяревской, в котором сидели — Юлия Тимошенко, Юрий Луценко, "коляднык" судья Игорь Зварыч, кинорежиссер Сергей Параджанов, власти планируют выставить на торги и возвести на его месте жилые дома или ТЦ, а новую тюрьму построить под Киевом.

Фото: Лукьяновский тюремный замок

На старинной улице сохранился комплекс сооружений бывшего Дегтяревского приюта, построенный в начале ХХ века (Дегтяревская, 19).

Фото: Комплекс сооружений бывшего Дегтяревского приюта

Там когда-то были обустроены корпуса для хронически больных горожан и детей, а также небольшая баня, часовня и даже отдельная прачечная. Сейчас в комплексе прописалось командование сухопутными войсками Украины. Там же, на территории, установлен памятник: огромный танк и рядом с ним бронзовая скульптура танкиста. Правда, рассмотреть старинные особняки и монумент прохожим не удастся, поскольку территория ограждена высоким забором.

Фото: Бронзовая скульптура танкиста

В конце улицы Дегтяревской находится благородное, но немного мрачное здание №39.

Фото: Здание №39 на ул. Дегтяревской

Оно построено в 60-х годах прошлого века. В нем до сих пор работают сотни ученых, поскольку там расположился Институт газа НАН Украины. Среди известных личностей, которые там совершили научные открытия: ученый-металлург Николай Доброхотов, а также ученый Виктор Копытов, который занимался разработками прикладной теории горения и теплообмена в промышленных печах. В их честь есть мемориальные доски, которые установленны на фасаде дома.

Фото: Ученый-металлург Николай Доброхотов

Фото: Ученый Виктор Копытов

Источник: Сегодня

Читайте: Прогулка по Арсенальной площади и улице Ивана Мазепы

КиевVласть

Наталья Мова

Теги: новости киева, история, улица дегтяревская

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.