субота, 27 квітня 2024 г.

Новая нормативная оценка земли подняла арендную плату для некоторых предприятий Киева в 60 раз

Новая нормативная оценка земли подняла арендную плату для некоторых предприятий Киева в 60 раз

Торгово-регуляторная комиссия Киевсовета создала рабочую группу для изучения очевидно завышенной нормативной денежной оценки столичной земли. Благодаря стараниям главы бюджетной комиссии столичного горсовета Андрея Странникова и секретаря Киевсовета Владимира Прокопива, арендная ставка, к примеру, для киевской птицефабрики с 2014 года выросла в 60 раз. Предприятие рискует стать банкротом, а киевляне лишиться рабочих мест и яиц.

Об этом KV стало известно в ходе сегодняшнего заседания постоянной комиссии Киевсовета по вопросам торговли, предпринимательства и регуляторной политики.

Члены торговой комиссии рассмотрели ходатайство №08/10890 от 24.06.2016 года “О пересмотре решения Киевсовета №23/23 от 03.07.2014 года “Об утверждении технической документации по нормативной денежной оценки земли Киева”.

ООО “Птицефабрика киевская” просит депутатов пересмотреть нормативную денежную оценку столичной земли и заказать повторные расчеты для их предприятия.

Из ходатайства следует, что на сегодня нормативная денежная оценка земельного участка в Деснянском районе площадью 99 га составляет 690 млн грн, а арендная ставка за землю под курятниками, соответственно - 20,7 млн грн в год. Для сравнения, в 2014 году оплата аренды участка обходилась этой птицефабрике всего в 358 тыс. грн в год.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Отметим, что причиной увеличения арендной ставки практически в 60 раз стала утвержденная Киевсоветом в 2014 году новая техническая документация по нормативной денежной оценке земли.

Как сообщил источник KV в Киевсовете, в 2014 году коллеги по фракции “Солидарность” -  глава бюджетной комиссии Киевсовета Андрей Странников и на тот момент глава градостроительно-земельной комиссии горсовета Владимир Прокопив - наобещали мэру Виталию Кличко “золотые горы”, лоббируя скорейшее утверждение новой нормативной оценки столичных земель. Тогда Кличко, дескать, в это поверил и дал им на это добро. А депутатский корпус, якобы, даже не подозревал, каким коллапсом это обернется для киевских предпринимателей.

По данным представителя ООО “Птицефабрика киевская” Игоря Зинчука, сегодня предприятие работает в убыток, и совершенно не способно “тянуть” завышенную в 60 раз арендную плату.

“Еще полгода - и птицефабрика станет полным банкротом. Убыток  уже сейчас составляет 70 млн грн. Город потеряет 400 рабочих мест. Максимум, что мы можем платить - это 6 млн грн в год”, - рассказал Игорь Зинчук.

На сегодняшнем заседании профильной комиссии горсовета предпринимателей поддержала депутат Елена Овраменко (“Солидарность”).

“Такая нормативная денежная оценка земли совершенно не соответствует экономической ситуации в стране. То, что земля в Киеве сейчас чрезмерно дорогая - состоявшийся факт”, - заявила Овраменко.

При этом, глава комиссии Александр Бродский (фракция “Единство”) в этом еще сомневается. Он предложил депутатам сперва изучить “насколько рационально птицефабрика использует землю”. По его мнению, столичных куриц можно попробовать усадить поплотнее, а часть земли “отмести”.

По инициативе Бродского комиссия и создала рабочую группу для изучения вопроса.

Отметим, поскольку на Крещатике, 36, депутаты вскоре пойдут на летние каникулы, то следующее заседание комиссии пройдет лишь 31 августа, а долг птицефабрики по аренде земли, тем временем, будет продолжать расти.

КиевVласть

Дарья Калашникова

Теги: новости киева, киевсовет, прокопив, странников, рабочая группа, арендная ставка, оценка земли, торгово регуляторная комиссия, киевская птицефабрика

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.