среда, 22 сентября 2021 г.

Жителі Василькова не визначились, хто для них авторитет, - депутат Евеліна Березанська

Жителі Василькова не визначились, хто для них авторитет, - депутат Евеліна Березанська

Цикл інтерв'ю з очільниками міст Київщини, який KV запустила в січні цього року, отримав неабиякий резонанс. Після публікації тієї чи іншої розмови до редакції надходить безліч відгуків від місцевих активістів та політиків. Хтось схвально ставиться до виголошених головами тез. Інші навпаки, дуже критично сприймають їхні відповіді. Запускаючи цей цикл, KV ставила за мету якомога досконаліше вивчити ситуацію у кожній громаді, роздивитися її з усіх боків та дати читачеві максимальне поле для роздумів. Допомогти у цьому нам  взялися лідери місцевої громадсько-політичної думки. Сьогодні говоримо про Васильків із заступником голови комісії з питань освіти та науки, культури, молоді та спорту Евеліною Березанською.

KV: Що відбувалось на сесії міськради 27 березня? Хто був ініціатором? Чого вимагали депутати?

Евеліна Березанська: Ініціативна група депутатів зібралась, аби заслухати звіт комісії, яка надавала адресну матеріальну допомогу жителям міста. Причиною цьому стала резонансна заява міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова щодо підкупу виборців у Василькові перед першим туром виборів Президента. Ми просто хотіли почути відповіді на питання і я впевнена, що навіть міському голові було що відповісти.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Але сесія не відбулась, навіть не надали приміщення для громади. Можливо, через те, що секретар та мер тоді були у відпустці. Кожного разу ми впевнюємось, що апарат міськради не зважає на депутатів, в результаті робота між нами не є злагодженою.

Національні телеканали, які були у той день в міськраді, показали якусь частину подій, які насправді відбуваються в місті. Місцеві засоби інформації висвітлили ситуацію зі свого ракурсу, не в інтересах громади. Ми не мали на меті конфліктно вести обговорення, хотіли лише висловити свою думку щодо ситуації.

Читайте: Васильковские депутаты потребовали провести внеочередную сессию в связи с увеличением финансирования программы “Турбота” (видео)

KV: Чого хотіли місцеві жителі, які прийшли на засідання? Чому вони виступили проти ініціативи депутатів?

Евеліна Березанська: Ми своїх жителів знаємо, потреби кожного. Виступали проти ініціативи депутатів ті, хто діяв за вказівкою виключно тих керівників, на яких ми чекали. Якби це відбувалось цивілізовано в рамках засідання, то і виглядало б інакше, там би кожен отримав час на виступ. Депутати зовсім не проти, щоб громада отримувала допомогу, навпаки - готові цьому всіляко сприяти. Питання у тому, що розподіляти кошти потрібно справедливо. Їх мають отримувати в першу чергу ті, хто потребує, наприклад, після хірургічних операцій, тяжко хворі і ті, хто справді в скрутному матеріальному становищі.

Перед виборами ці кошти роздавали усім. І тепер, коли до мене звертаються ті, кому дійсно потрібно, я не можу нічим допомогти. Коштів за програмою “Турбота” не залишилось. І зараз залишається багато питань - чому гроші давали саме перед виборами? Чому саме по 1000 гривень? Чому саме тим, хто мав проголосувати за конкретного кандидата?

KV: Коли ви заявили про бажання скликати позачергову сесію, як відреагував апарат міськради?

Евеліна Березанська: Нам відповіли, що за законом  про бажання скликати позачергову сесію ми мали повідомити мінімум за два тижні. І ми також це розуміли. Але ми також розуміли, що є важливе питання, яке не може чекати, а чергова сесія планується тільки у кінці квітня. До виборів залишилось менше тижня, було ще доречно уникнути серйозних порушень для їх проведення, замість цього продовжили готувати вибори на користь чинного гаранта. Апарат ради діє згідно вказівок секретаря ради, тому причина їхнього зникнення в день зібрання людей всім зрозуміла.

KV: У цей час міський голова пішов у відпустку. На вашу думку це просто збіг?

Евеліна Березанська: Він пішов у відпустку на наступний день після того, як ми подали заяву щодо призначення позачергової сесії. Офіційно, лише для громади та депутатів. Наприклад, центральним телеканалам він приділив час для інтерв’ю. Звісно, це його особиста справа. До того ж, ні для кого не секрет, що він очолював виборчий штаб кандидата Петра Порошенка. За законом він так чи інакше мав піти у відпустку на час ведення такої діяльності.

KV: Намагання провести позачергову сесію у міськраді назвали політичним шоу. Як можете прокоментувати?

Евеліна Березанська: Кожен депутат ініціативної групи представляє якусь політичну силу. У кожного є свій керівник і, звісно, що кожен хоче прозорих виборів. Тому і почали піднімати політичні питання, які стосуються жителів наших дільниць. Соромно лише за  ставлення міськради. Крім того, що нашу думку не враховують і наші вимоги ігнорують, намагання дійти до правди там перекрутили так, щоб ми виглядали провокаторами, які нібито форсують події.

Особисто я політичним шоу вважаю діяльність усього корумпованого крила влади на державному рівні, які чудово проглядаються гілочками від чинного гаранта через КОДА і до місцевих органів самоврядування. Як журналіст, проводячи розслідування, переконуюсь у цьому щоразу, навіть коли отримую погрози.

KV: Чи було зафіксовано підкуп?

Евеліна Березанська: Так, і сьогодні за інформацією ЗМІ ми продовжуємо у цьому переконуватись. Мені відомо, що міського голову та секретаря допитували у цій справі, також на допит було викликано 1,5 тисячі місцевих жителів. Наразі слідчі дії продовжуються. Мене вражають коментарі міської влади щодо цієї ситуації, не розумію, чому вони мають таке зухвале ставлення до серйозних речей.

Хочу відмітити, що кожен депутат серед величезної кількості жителів піклується про надання коштів на адресну допомогу виборцям. Після довідки від депутата, пакет документів розглядає комісія виконавчого комітету міської ради, у складі якої начальник управління соціального захисту населення. Саме з тієї причини, що раніше були виявлені факти розподілу коштів з порушеннями, ми в свій час голосували за те, щоб виключити її зі складу. Рішення набрало достатню кількість голосів, але міський голова наклав на нього вето, навіть не виносячи це питання на повторний розгляд. Таким чином проігнорувавши думку більшості депутатів. На ініціаторів того питання почали здійснювати тиск.  

Читайте: Мэр Василькова Сабадаш прокомментировал ситуацию с подкупом избирателей

KV: Чи відчуває депутатський корпус вплив Ігоря Кононенка? А Тетяни Засухи?

Евеліна Березанська: Він втручається у роботу міської ради, але не допомагає у вирішенні важливих питань. Одного разу він приїхав до нас, виступили всі начальники відділів із проханнями. Я також виступила із питанням щодо спортивної сфери, в якому він справді міг допомогти. Однак місцева преса, яка була там присутня, це питання зі своїх сюжетів вирізала. Він сприяє у виділенні коштів тільки тим депутатам, які у президентській партії. Часто блокує прийняття рішень, важливих для міста. Скоріше за все, він діє за власними потребами. І я не виключаю, що підкупи у Василькові відбувались не без його участі. Наш секретар, Оксана Перінська, здається, повністю йому підзвітна.

Я не знайома із Тетяною Засухою і не можу говорити про її вплив на Васильків, проте  мені відомо, що вибори у Ковалівській ОТГ Васильківського району відбулись виключно за її сприяння. І результати вони “зробили” непогані - голова і усі депутати громади від однієї партії, жодна політична сила не зашкодила цьому.

Читайте: Нардеп Кононенко раскрыл источники финансирования строительства школы №6 в Василькове (видео)

KV: Які стосунки у депутатського корпусу із міським головою?

Евеліна Березанська: Спілкуючись з більшістю депутатів, я не вважаю, що міський голова має більшість у міськраді. Півроку тому майже вдалося проголосувати за зняття секретаря ради. Це той випадок, коли у депутатів відбулось “просвітлення”. Але перед сесією із ними поспілкувались, мабуть щось пообіцяли і засідання скасували. Ніхто не зробив жодних висновків.

Я не можу сказати, що ми не довіряємо міському голові. Адже величезна прогалина в користі його заступників, за яких голосують депутати. Проблема в секретареві ради, яка  не виправдала наших сподівань в консолідації нашої праці. Вона створила розкол між депутатами, що, в свою чергу, стало причиною непорозуміння між головою і депутатами і продовжує роздмухувати недоброзичливу атмосферу. Коли ти завжди і з усіма чесний, подібних речей не стається. Я довіряла міському голові, вірила в те, що він завжди тримає слово. Можливо, у мера не вистачає важелів впливу на те, що відбувається. Ми ж розуміємо, що є район, область, державний рівень. Перед кожним  на його території ставлять свої завдання, які потрібно виконувати.

KV: Чи є проблеми із прийняттям рішень? Вистачає голосів на важливі проекти?

Евеліна Березанська: Як правило, ми розглядаємо важливі для міста питання у першій частині сесії і кворуму вистачає. Частіше ці рішення приймаються одноголосно. Коли починаємо говорити про земельні питання, то тут вже складніше. Вірогідність прийняття рішення залежить від того, як його подасть міський голова і яке бачення у секретаря з цього приводу.

Є такі проекти рішень, які навіть не виносяться на сесію. Уявіть, наш секретар може собі це дозволити. Якщо так чинять з депутатами, можете собі уявити, що можуть вдіяти звичайні жителі міста.

Проблема в прийнятті рішень полягає в тому, що ми навіть не маємо часу на вивчення проекту. Таким чином, дуже зручно виносити на розгляд питання, в яких зацікавлені окремі посадові особи. Керівництво освіти на кожному кроці переконує нас корупційною діяльністю. Нею отруєне все місто.

KV: Розкажіть, які є у місті кричущі проблеми?

Евеліна Березанська: Минулі проблеми залишились. Вода, освітлення, дороги і т.д. Те, що видно усім - проблеми із дорогами. Більш-менш нормальні дороги у нас дві, - та, якою може приїхати в місто Петро Порошенко і та, за яку клопотав Ігор Кононенко. Щоб вони потім сказали - “молодці, гарні дороги зробили”. А в інших місцях доріг майже немає. Звісно, що кошти за 4 роки на це виділялись і якусь частину дійсно в них вкладали. Але якісно ці дороги роблять лише на папері. Насправді покриття вистачає максимум на півроку.Ми отримали майже мільйон доларів державної субвенції на реконструкцію парку. Як житель міста можу сказати, що це - взагалі не пріоритетний напрямок. Парк - це однозначно чудово. Нашим жителям взагалі немає, де активно відпочити. Однак у центрі міста навіть немає туалету. Це - елементарні потреби людей.

Нібито робились ремонти дитячих майданчиків. Коштів було виділено втричі більше, ніж реально витрачено. Ялинку встановили втричі дешеву, ніж у документації. Усе робиться ніби для “галочки”. І потім якщо виборець запитає, на що витратили його податки, міська влада відповість - ось вам дорога, ось вам майданчик. Але через рік воно не буде придатне для користування і хто буде нести відповідальність?

Є у нас всім відома проблема із будівництвом зруйнованої школи №6. Вже третій рік не вистачає коштів, аби її збудувати. Ніхто не уявляє, як її можна відновити за рахунок лише місцевих коштів. Друге питання, хто ж буде спроможний сприяти та вирішувати так, щоб виділили кошти з державного бюджету.

Читайте: Разрушенную школу Василькова могут отстроить за три года, - мэр Сабадаш

Дуже проблемним було питання встановлення стели Героям Небесної Сотні. Довго сперечались громада з владою, громадські організації з жителями. Ми так і не прийшли до компромісу. По-перше, на стелі хотіли викарбувати імена загиблих героїв. Я вважаю, що зараз це буде недоречним, адже, на жаль, війна продовжується. По-друге, ми не можемо визначитись із місцем. Влада запропонувала місце існуючого парку, на території якого можна було створити майданчик для занять зі скейтбордингу або велодром. Альтернативи для занять здоровим активним спортом молодь не має, для них не створено жодних умов. Про те, що ми виховуємо спортивний резерв серед нашої молоді, жодна тверезомисляча людина теж сказати не може.

KV: Яким чином, на вашу думку, можна покращити ситуацію у місті? Чого тут не вистачає?

Евеліна Березанська: Багато жителів Василькова працюють у Києві, залишаючи свої  податки у столиці. Наше місто втрачає значні надходження. Окрім того, я вважаю, що кожен житель Василькова, хоча б у вільний час, має приймати активну участь у житті міста. Ті жителі, які в місті, інколи не чують того, що хочуть зробити для них на краще депутати. Коли вони піддаються маніпуляціям з боку влади, місто втрачає вдвічі. Байдужість - це найбільший ворог для кожного міста. Кожен може критикувати певні дії влади, але все буде без змін. Зрушення стануться, коли ми будемо старатися  спільними зусиллями цього прагнути. Нам не вистачає єдності. Громада не визначилась, хто для неї авторитет. Люди зневірені у спроможності влади забезпечувати якісний рівень життя населенню. Коли зміниться кадрова політика разом з повною відповідальністю перед населенням, тоді можна розпочинати планування цілей і реалізації в найближчі терміни. Головне - думати про кожного і виконувати роботу на совість.

Читайте: Володимир Сабадаш: “Із інвесторів до Василькова найбільше йдуть забудовники”

Фото: KV

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, васильков, интервью, игорь кононенко, владимир сабадаш, подкуп избирателей, васильковский горсовет, татьяна засуха, эвелина березанская

среда, 22 сентября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 23 вересня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:22
Руководство Соломенского района Киева просят наладить работу школьных столовых
20:05
В Подольском районе Киева заложили аллею дружбы между Украиной и Германией (фото)
19:44
Еще в двух ТРЦ Киева открылись центры массовой вакцинации
19:26
Кличко распорядился распределить 4 млн гривен на финансирование 35 общественных инициатив
19:05
Кличко переутвердил список ответственных лиц за развитие Труханова острова
18:45
В столичном вузе непривитых студентов будут выселять из общежития, - СМИ
18:30
Стартовали работы по озеленению “Файна Таун”, - KAN
18:22
Кабмин решил увеличить уставный капитал “Укрфинжитла”
18:07
Фастівщина – ще один район на Київщині, де оновлюється дорожня інфраструктура в рамках “Великого будівництва”
17:52
Рада призвала мир осудить выборы в Госдуму, устроенные РФ в Крыму и частично на Донбассе
17:46
С 23 сентября в Ирпене на Киевщине продолжат работать три школы и два детсада
17:35
Кадры Кабмина: свежие правительственные назначения 22 сентября 2021 года
17:22
Местные власти могут обязать выбрать управителей для всех многоэтажек, которыми никто не управляет
17:05
Часть школ и детсадов Фастовской общины прекращает работу из-за провальных показателей по вакцинации
16:42
Кабмин поручил Минэкономики выпустить и разместить первые акции Нацинвестфонда
Календарь событий