воскресенье, 28 ноября 2021 г.

Зеленського просять врятувати онкодиспансер у Білій Церкві

Зеленського просять врятувати онкодиспансер у Білій Церкві

У Київоблраді обговорюють можливість об’єднати обласний і білоцерківський онкологічні диспансери. Останній обслуговує не тільки Білу Церкву, але й низку прилеглих міст. На користь цього рішення висловлюється колишня керівниця облДОЗу Алла Арешкович, яка посіла місце керівника Київського обласного диспансеру. Однак далеко не всі у Білій Церкві раді пристати на подібне.

Як стало відомо KV, у Київській обласній раді (КОР) 8 лютого 2021 року відбулося продовження засідання робочої групи із заслуховування керівників комунальних закладів та підприємств, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області щодо стану їхньої діяльності. Зокрема, на засіданні заслухали звіт керівниці КНП КОР “Білоцерківський онкологічний диспансер” (БЦОД) Людмили Репецької. 

Як повідомляє сайт КОР, “усі ці медичні заклади протягом лютого мають підготувати проєкти угод, які вже в березні сторони підпишуть. До цього департаменти КОДА спільно з профільними комісіями КОР сформують соціальне замовлення. Адже усі кошти, які виділяються з обласного бюджету, мають спрямовуватися на певні послуги. І це стосується не лише медичних закладів, а й інших комунальних підприємств та установ”. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Головна лікарка диспансеру Людмила Репецька у коментарі місцевим ЗМІ повідомила, що питання закриття закладу не піднімалося: 

“Перед нами виступала директорка Київського обласного онкологічного диспансеру (Алла Арешкович), але ні вона, ні загалом на комісії це питання не піднімалося. Навпаки, комісія зробила висновок, що наш заклад є самодостатнім. Я спілкувалася з ними і бачу, що є розуміння, що закриття диспансеру не на часі. Тому я б не хотіла сильно роздмухувати це питання. Ми на засіданні доповідали про стан справ у закладі та перспективи розвитку. Але ми тримаємо руку на пульсі”.


Але, як виявилося, питання припинення роботи БЦОД таки піднімалося – повз комісію, керівництвом “Київського обласного онкодиспансеру”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Так, 14 січня 2021 року за підписом в.о. гендиректора Київського обласного онкодиспансеру Алли Арешкович надійшов лист до голови КОР Олександра Склярова. У цьому листі вона зазначає, що у структурі Київського онкодиспансеру діє кілька відділень та центр гематології трансплантації кісткового мозку, а також лікарня оснащена дороговартісним обладнанням, себто, обласний диспансер у Києві обслуговує не лише мешканців Київської області. 

Читайте: Областной онкодиспансер рискует остаться без КТ и МРТ до конца года

А от Білоцерківський онкодиспансер, на думку Алли Арешкович, обслуговує переважно жителів Білої Церкви. Тому вона пропонує з метою “ефективного використання трудових і фінансових ресурсів” припинити юридичну особу КНП КОР “Білоцерківський обласний онкодиспансер” шляхом приєднання до КНП КОР “Київський онкологічний диспансер”. Адже “наявність і функціонування двох закладів охорони здоров’я, які здійснюють аналогічну діяльність” Арешкович вважає “неефективним та нераціональним”.

На питання можливого закриття БЦОД звернув увагу і нардеп від Білої Церкви Микола Бабенко (“Біла Церква разом”). У себе на фейсбук-сторінці він написав:

“У Київській обласній раді активно обговорюють питання оптимізації онкологічної служби в області. Таким чином існування КНП КОР “Білоцерківський обласний онкологічний диспансер” буде припинено шляхом об’єднання з КНП КОР “Київський обласний онкологічний диспансер”. Така оптимізація може стати загрозою існування закладу. Вважаю таке рішення неприпустимим, враховуючи, що наше місто є лідером в Київській області за кількістю онкозахворювань, а Київський регіон – один із перших за показниками захворюваності на рак в Україні”.

Місцеві депутати осторонь також не лишилися. Як повідомив секретар Білоцерківської районної ради Вадим Кошель (фракція ВО “Свобода”), 10 лютого 2021 року на сесії депутати райради підтримали звернення фракції ВО “Свобода” до президента України, Верховної Ради, Кабінету міністрів, Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради та рад усіх рівнів Білоцерківського району Київської області з вимогою недопущення ліквідації КНП КОР “Білоцерківський обласний онкологічний диспансер”. Звернення виголосила депутат Білоцерківської районної ради від ВО “Свобода” Марина Полонська.

Прийнятим рішенням депутати райради вимагають:

  1. Зняти з розгляду Київської обласної ради питання припинення юридичної особи – КНП КОР “Білоцерківський обласний онкологічний диспансер” шляхом приєднання до КНП КОР “Київський обласний онкологічний диспансер”.

  2. Не допустити ліквідацію КНП КОР “Білоцерківський обласний онкологічний диспансер”.

  3. Розглянути пропозицію передачі будівлі КНП КОР “Київський обласний протитуберкульозний диспансер” на баланс КНП КОР “Білоцерківський обласний онкологічний диспансер”.

  4. Забезпечити належне фінансування КНП КОР “Білоцерківський обласний онкологічний диспансер”.

“До Білоцерківської організації ВО “Свобода” звернувся колектив КНП КОР “Білоцерківський обласний онкологічний диспансер” з проханням недопущення ліквідації закладу. Ми оперативно підготували відповідний проєкт рішення та винесли його в сесійну залу. Дякую усім депутатам, які підтримали наших медиків”, – прокоментувала Марина Полонська.


У соцмережах люди бідкаються: Білоцерківський онкодиспансер обслуговує не тільки безпосередньо Білу Церкву, але й 9 районів півдня Київщини, яким у разі його “об’єднання” доведеться їхати до столичного закладу. Люди також жаліються на значно нижчий рівень послуг, який надає київський заклад.

Слід зазначити, що Аллу Арешкович призначили виконуючою обов'язки директора комунального підприємства Київської обласної ради "Київський обласний онкологічний диспансер" 3 грудня 2020 року.

Його колишній директор Олег Ременніков помер 26 листопада 2020 року від ускладнень, спричинених коронавірусною хворобою. 

Нагадаємо, Алла Арешкович кандидувалася в депутати Київської облради від "Слуги народу" (№4 у списку партії в ТВО №9, Фастівщина). Кандидат медичних наук, радник голови Київської ОДА. 

Арешкович працювала заступником голови КОДА з моменту підписання Олександром Горганом розпорядження №70-к від 19 жовтня 2018 року. Вона продовжила посідати посаду після підписання розпорядження №93-на 14-листопада 2018 губернатором Олександром Терещуком. Була звільнена губернатором Михайлом Бно-Айріяном в серпні 2019 року.

Читайте: Зараз наша медицина переживає не найкращі часи, але це можна виправити

Зазначимо, що Київська область входить у трійку лідерів по Україні за кількістю онкологічних хворих (щорічно діагностується вперше більше 6000 онкохворих) і за темпами приросту онкологічних захворювань (в середньому близько до 3% щорічно), а в той же час лікувально-діагностичні можливості онкологічної служби Київщини (кількість ліжок, забезпечення лікувально-діагностичним обладнанням) є одними з найменш забезпечених в Україні і становлять від 60% до 65% від подібних середньодержавних онкологічних показників.

Найбільш складна онкологічна ситуація склалася в південному регіоні Київщини (на даний час – це місто Біла Церква та Білоцерківський район, до якого входить 13 територіальних об’єднаних громад, де проживає близько 500 тис. населення (до 30% від населення Київщини), яке знаходяться в зоні обслуговування КНП КОР “Білоцерківський обласний онкологічний диспансер”.

Як писала KV, у липні минулого року у рамках другого етапу медичної реформи в Білій Церкві закрилося КНП КОР "Білоцерківський протитуберкульозний диспансер". При цьому міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий тоді заявив, що для підтримки даної установи "грошей у мерії немає".

Читайте: В Белой Церкви закрывают тубдиспансер (видео)

У мережі також згадали долю “Білоцерківського протитуберкульозного диспансеру”, який обласна влада вирішила приєднати до “Київського обласного фтизіатричного центру”. 

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Влад Григор'єв

Теги: новости киевской области, новости киевщины, белая церковь, киевоблсовет, геннадий дикий, александр скляров, Алла Арешкович, вадим кошель, белоцерковский онкодиспансер, марина полонская, кнп кос, людмила репецкая

воскресенье, 28 ноября 2021 г.
07:15
Сегодня, 28 ноября, ярмарки пройдут в пяти районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 28 ноября 2021 года
суббота, 27 ноября 2021 г.
18:05
Планові відключення електроенергії в Київській області 28 листопада 2021 року (повний список населених пунктів)
17:10
Департамент благоустройства КГГА не видит, как появляются нелегальные киоски возле “Берестейской” (видео)
16:04
Голова Київської обласної ради Наталія Гунько звернулась з нагоди Дня пам'яті жертв голодомору
15:01
Алексей Резников и Этьен де Понсен обсудили роль Франции в наращивании оборонных возможностей Украины
14:04
За останню добу коронавірус діагностували в 698 жителів Київщини
13:07
В 2021 году большинство посетителей Чернобыльской зоны - жители Украины
12:03
Спікер ВР Руслан Стефанчук звернувся до українців з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів
11:30
Нацбанк просят заставить “Ощадбанк” наладить работу своих отделений в Подольском районе Киева
11:01
Мэр Киева Виталий Кличко о Голодоморе: это трагедия нашего народа, которая до сих пор болит
10:10
Голова КОДА Василь Володін звернувся до мешканців Київщини з нагоди дня пам’яті жертв Голодомору
09:32
Неизвестные разгромили бар “Хвильовий” на столичном Подоле
09:03
Более 24 млн прививок от коронавируса сделано в Украине
07:15
Сегодня, 27 ноября, ярмарки пройдут во всех районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 27 ноября 2021 года
Календарь событий