суббота, 18 сентября 2021 г.

За рік роботи жоден із 5 пріоритетів програми Віталія Кличка не виконано повністю, - результати дослідження

За рік роботи жоден із 5 пріоритетів програми Віталія Кличка не виконано повністю, - результати дослідження

Попри збільшення прозорості та публічності роботи міської влади Києва, в чутливих до корупційних схем департаментах КМДА пов’язаних із управлінням земельними ресурсами та містобудуванням, комунальною власністю продовжується практика імітації реформ.

Про це в ході круглого столу  “Річниця прийняття програми Київського міського голови: оцінка прогресу у виконанні реформ” заявив директор Фундації “Відкрите суспільство” Іван Сікора.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 
 

Як показує дослідження Фундації “Відкрите суспільство”, переважна більшість зобов’язань програми В.Кличка виконано лише частково та мають ознаки імітації виконання, а про деякі важливі для зменшення корупції зобов’язання -  взагалі забули. Жоден із 5 задекларованих пріоритетів його програми не можна вважати виконаним повністю. Із оцінками експертів Фундації “Відкрите суспільство” переважно погодилися експерти  та опозиційні депутатами міськради, що представляють “Самопоміч” та “Демократичний альянс” (Максим Гапчук та Галина Янченко).

На думку директора Фундації “Відкрите суспільство” Івана Сікори, “найбільш проблемним є  виконання програми В.Кличко в частині завдання “нищівного удару по корупції” в сфері детінізації земельних ресурсів та збільшення бюджетних надходжень від їх оподаткування та всього що пов’язано із  ними (незаконні та самовільні забудови, парковки, комунальне майно та робота КП, МАФи, пайові внески забудовників)”.  Поширеною стала практика уникнення пошуку  можливостей для збільшення надходжень до бюджету Києва шляхом “підганяння” очікуваних цифр під планові показники та продовження практики лобіювання уряду щодо збільшення нормативу податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), який залишається в бюджеті Києва. Досі не виконано зобов’язання щодо  створення єдиної база даних майна, що знаходиться у комунальній власності. Попри проведення аудиту роботи частини комунальних підприємств збитки в 1 кварталі 2015 р.  від діяльності  408 КП склали більше 420 млн. грн., що на 42% більше збитків за аналогічний період минулого року. Досі керівники КП призначають без конкурсів, а інформація про фінансові плани КП та звіти про їх виконання часто відсутня у відкритому доступі.

Президент Фундації “Відкрите суспільство” Леся Шевченко  зазначила, що важко оцінювати програму в якій немає конкретних цифр та очікуваних  результативних показників. Експерт на конкретних прикладах показала, що попри покращення наповнення сайту міської влади та створення нового сайту, є  проблеми доступу до публічних документів.  На запити публічної інформації щодо кількості  скасованих незаконних рішень попередньої влади міста та розроблених детальних планів території, відповіді або взагалі не наданні  в порушення термінів або наданні без зазначення конкретики.  

Експерт в сфері містобудування Віктор Глеба звернув увагу на зобов’язання В.Кличка навести лад в сфері земельних відносин та повернути незаконно відібрану у киян землю. На йому думку, попри  намагання вирішити проблему В.Кличку варто нарешті визначитися кого інтереси для нього є пріоритетними: забудовників та власників різноманітних бізнесів пов’язаних із земельними ресурсами, яких вистачає в його команді чи киян? На конкретних відомих об’єктах незаконної забудови експерт показав приклади імітації прозорості інформації у Містобудівному кадастрі Києва. Замість обговорення внесення змін до чинного Генплану Києва до 2020 р., Віталій Кличко напевно не полишив намагань “протягнути” новий Генплан Києва 2025, що має намір фактично легалізувати тисячі незаконних землевідведень попередників.

Учасники круглого столу поставили під сумнів готовність команди В.Кличка до діалогу та громадського контролю. Представники КМДА не прийшли на круглий стіл попри офіційне запрошення. Попри пропозиції О.Резнікова про оцінювання роботи команди Кличка не за 100–ма днями, а по результатах року, київська влада відмовилася заслухати альтернативний громадський звіт по виконанню Програми В.Кличка від експертної організації, яка вже 5 років займається аналізом міської  політики.

Читайте также: Кличко утверждает, что за последние 1,5 года Киев получил 1,5 млрд инвестиций

КиевVласть

Алексей Руденко

Теги: кличко, генплан, глеба, янченко, кадастр, обещание, анализ, гапчук, сикора, имитация, відкрите суспільство

суббота, 18 сентября 2021 г.
18:05
Планові відключення електроенергії в Київській області 19 вересня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:03
Киевляне во время акции “World Cleanup Day” собрали с улиц города около 500 кубометров мусора (фото)
16:06
В Киеве с молотка продают Научно-технический центр “Плазмотрон” (фото)
15:02
Житель Фастовского района обустроил в арендованной квартире нарколабораторию (фото)
14:03
За останню добу на коронавірус захворіли 207 жителів Київщини
13:01
Фастівська райрада виділила 11 млн гривень на добудову приймального відділення ЦРЛ, – “ЄС”
12:04
Сегодня вечером в Киеве могут ограничивать вход на трех станциях метро
11:05
Киевоблсовет просит ВРУ увеличить финансирование Киевского областного онкодиспансера
10:03
В Баришівці відкрилася громадська приймальня “Європейської Солідарності”
09:04
В Украине за сутки вакцинировано более 130 тысяч человек
07:15
Сегодня, 18 сентября, во всех районах Киева проведут ярмарки
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 18 сентября 2021 года
пятница, 17 сентября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 18 вересня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:27
На выходных в Киеве ярмарки изменят маршруты общественного транспорта
20:04
Столичные власти планируют выдать матпомощь 34 киевлянам к Дню памяти жертв Бабьего Яра
19:44
Власти Киева заявили, что в течение лета демонтировали почти 1700 незаконных элементов благоустройства
Календарь событий
Как Нацполиция расследует “бюджетные распилы” на строительстве Подольско-Воскресенского мостоперехода
17 сентября 2021 г. 16:00
Как Нацполиция расследует “бюджетные распилы” на строительстве Подольско-Воскресенского мостоперехода
Следователи Нацполиции продолжают расследовать факты возможных бюджетных “распилов” при строительстве Подольско-Воскресенского мостоперехода. Недавно, в рамках уже как минимум третьего уголовного производства, правоохранители установили, что в 2020 году на этих работах могло быть украдено 4,5 млн гривен – генподрядчик ООО “Эко-Буд-Трейд” не провел некоторые работы, которые обязан был провести. В ходе следствия еще в середине августа 2021 года подозрения были вручены директору указанной компании и одному из экс-руководителей КП “Дирекция строительства дорожно-транспортных сооружений” (заказчик работ) – последнему уже избрана мера пресечения в виде личного обязательства. Каким будет исход этого расследования, прогнозировать тяжело. Ведь если раньше правоохранители инкриминировали “дорожным коммунальщикам” присвоение бюджетных средств, то сейчас следствие официально считает, что подчиненные Виталия Кличко ничего не знали о таких злоупотреблениях. Следовательно, должны быть привлечены к ответственности за намного  менее “опасное” преступление – служебную халатность.