неділя, 14 серпня 2022 г.

За рік роботи жоден із 5 пріоритетів програми Віталія Кличка не виконано повністю, - результати дослідження

За рік роботи жоден із 5 пріоритетів програми Віталія Кличка не виконано повністю, - результати дослідження

Попри збільшення прозорості та публічності роботи міської влади Києва, в чутливих до корупційних схем департаментах КМДА пов’язаних із управлінням земельними ресурсами та містобудуванням, комунальною власністю продовжується практика імітації реформ.

Про це в ході круглого столу  “Річниця прийняття програми Київського міського голови: оцінка прогресу у виконанні реформ” заявив директор Фундації “Відкрите суспільство” Іван Сікора.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 
 

Як показує дослідження Фундації “Відкрите суспільство”, переважна більшість зобов’язань програми В.Кличка виконано лише частково та мають ознаки імітації виконання, а про деякі важливі для зменшення корупції зобов’язання -  взагалі забули. Жоден із 5 задекларованих пріоритетів його програми не можна вважати виконаним повністю. Із оцінками експертів Фундації “Відкрите суспільство” переважно погодилися експерти  та опозиційні депутатами міськради, що представляють “Самопоміч” та “Демократичний альянс” (Максим Гапчук та Галина Янченко).

На думку директора Фундації “Відкрите суспільство” Івана Сікори, “найбільш проблемним є  виконання програми В.Кличко в частині завдання “нищівного удару по корупції” в сфері детінізації земельних ресурсів та збільшення бюджетних надходжень від їх оподаткування та всього що пов’язано із  ними (незаконні та самовільні забудови, парковки, комунальне майно та робота КП, МАФи, пайові внески забудовників)”.  Поширеною стала практика уникнення пошуку  можливостей для збільшення надходжень до бюджету Києва шляхом “підганяння” очікуваних цифр під планові показники та продовження практики лобіювання уряду щодо збільшення нормативу податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), який залишається в бюджеті Києва. Досі не виконано зобов’язання щодо  створення єдиної база даних майна, що знаходиться у комунальній власності. Попри проведення аудиту роботи частини комунальних підприємств збитки в 1 кварталі 2015 р.  від діяльності  408 КП склали більше 420 млн. грн., що на 42% більше збитків за аналогічний період минулого року. Досі керівники КП призначають без конкурсів, а інформація про фінансові плани КП та звіти про їх виконання часто відсутня у відкритому доступі.

Президент Фундації “Відкрите суспільство” Леся Шевченко  зазначила, що важко оцінювати програму в якій немає конкретних цифр та очікуваних  результативних показників. Експерт на конкретних прикладах показала, що попри покращення наповнення сайту міської влади та створення нового сайту, є  проблеми доступу до публічних документів.  На запити публічної інформації щодо кількості  скасованих незаконних рішень попередньої влади міста та розроблених детальних планів території, відповіді або взагалі не наданні  в порушення термінів або наданні без зазначення конкретики.  

Експерт в сфері містобудування Віктор Глеба звернув увагу на зобов’язання В.Кличка навести лад в сфері земельних відносин та повернути незаконно відібрану у киян землю. На йому думку, попри  намагання вирішити проблему В.Кличку варто нарешті визначитися кого інтереси для нього є пріоритетними: забудовників та власників різноманітних бізнесів пов’язаних із земельними ресурсами, яких вистачає в його команді чи киян? На конкретних відомих об’єктах незаконної забудови експерт показав приклади імітації прозорості інформації у Містобудівному кадастрі Києва. Замість обговорення внесення змін до чинного Генплану Києва до 2020 р., Віталій Кличко напевно не полишив намагань “протягнути” новий Генплан Києва 2025, що має намір фактично легалізувати тисячі незаконних землевідведень попередників.

Учасники круглого столу поставили під сумнів готовність команди В.Кличка до діалогу та громадського контролю. Представники КМДА не прийшли на круглий стіл попри офіційне запрошення. Попри пропозиції О.Резнікова про оцінювання роботи команди Кличка не за 100–ма днями, а по результатах року, київська влада відмовилася заслухати альтернативний громадський звіт по виконанню Програми В.Кличка від експертної організації, яка вже 5 років займається аналізом міської  політики.

Читайте также: Кличко утверждает, что за последние 1,5 года Киев получил 1,5 млрд инвестиций

КиевVласть

Алексей Руденко

Теги: кличко, генплан, глеба, янченко, кадастр, обещание, анализ, гапчук, сикора, имитация, відкрите суспільство

субота, 13 серпня 2022 г.
17:48
Контррозвідка СБУ запобігла витоку до ворога інформації про розташування Сил оборони столиці
17:05
На Київщині піротехніки ДСНС знешкодили майже 61 тисячу вибухонебезпечних предметів
16:27
Пошук талантів: Ірпінська дитяча школа мистецтв запрошує на навчання
15:47
Автобуси маршруту № 21 курсуватимуть із заїздом до станції метро “Почайна”
15:05
Резніков закликав країни - учасниці формату “Рамштайн” допомогти Україні покарати рф за воєнні злочини
14:15
Киянин отримав 5 років позбавлення волі за крадіжку мережевих дротів
13:12
Внаслідок збройної агресії рф в Україні понад 711 дітей отримали поранення
12:20
За два місяці у Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю додалося 500 нових підопічних, - Марина Хонда
11:11
Втрати рашистів сягнули 43,4 тисяч вояків та 1 856 танків, - Генштаб ЗСУ
10:10
Мешканцю Вишгорода повідомлено про підозру у незаконній порубці лісу на понад 1,5 млн гривень
09:30
У суботу, 13 серпня, ярмарки пройдуть у більшості районів Києва (адреси)
08:55
У Фастові запрацює Центр комунікації з медичних питань
08:11
Наступальними діями противник намагався просунутися в напрямках Лисичанського НПЗ, - Генштаб ЗСУ
п'ятниця, 12 серпня 2022 г.
20:45
Лемури варі у київському зоопарку відтепер мешкають на власних островах (відео)
20:26
У столиці шахраї за підробленими документами продали квартиру померлого киянина (відео)
20:08
Зеленський запропонував подовжити воєнний стан до 21 листопада
Календар подій
Відкритий лист члена Оргкомітету Київського форуму волонтерів Президенту України Володимиру Зеленському
3 серпня 2022 г. 09:00
Шановний Володимире Олександровичу! 15 липня 2022 року у Києві відбувся перший масштабний Київський Форум волонтерів, в якому взяли участь більше 120 волонтерських спільнот і волонтерів. На форумі було обрано його координаційний орган, покликаний сприяти вирішенню проблем волонтерського руху та його взаємодії з державою –  Оргкомітет. Членом Оргкомітету обрали і мене. Серед багатьох проблем руху, що розглядалися на форумі за участю запрошених представників державних органів, постало питання податкових ризиків для значної кількості волонтерів, діяльність яких йде не через офіційно зареєстровані неприбуткові організації. Впевнений, що Ви у повній мірі обізнані щодо обсягу допомоги армії, вимушеним переселенцям та постраждалим в результаті окупації, що з 2014 року, а тим більше після початку повномасштабної війни, надає волонтерський рух. На жаль, органи влади – Верховна Рада, Кабінет міністрів та інші виконавчі органи в законодавчому та організаційному плані часто не встигають відповідати викликам, що стоять перед країною та волонтерською спільнотою. Тому, розуміючи важливу роль волонтерського руху для національної безпеки і оборони держави та виходячи зі статті 106 п.17 Конституції України від імені волонтерської спільноти прошу Вас як Верховного Головнокомандуючого Збройних сил України розібратися у проблемі і, виходячи з Ваших можливостей як Президента країни знайти механізми її вирішення.