пятница, 16 апреля 2021 г.

За рік роботи жоден із 5 пріоритетів програми Віталія Кличка не виконано повністю, - результати дослідження

За рік роботи жоден із 5 пріоритетів програми Віталія Кличка не виконано повністю, - результати дослідження

Попри збільшення прозорості та публічності роботи міської влади Києва, в чутливих до корупційних схем департаментах КМДА пов’язаних із управлінням земельними ресурсами та містобудуванням, комунальною власністю продовжується практика імітації реформ.

Про це в ході круглого столу  “Річниця прийняття програми Київського міського голови: оцінка прогресу у виконанні реформ” заявив директор Фундації “Відкрите суспільство” Іван Сікора.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 
 

Як показує дослідження Фундації “Відкрите суспільство”, переважна більшість зобов’язань програми В.Кличка виконано лише частково та мають ознаки імітації виконання, а про деякі важливі для зменшення корупції зобов’язання -  взагалі забули. Жоден із 5 задекларованих пріоритетів його програми не можна вважати виконаним повністю. Із оцінками експертів Фундації “Відкрите суспільство” переважно погодилися експерти  та опозиційні депутатами міськради, що представляють “Самопоміч” та “Демократичний альянс” (Максим Гапчук та Галина Янченко).

На думку директора Фундації “Відкрите суспільство” Івана Сікори, “найбільш проблемним є  виконання програми В.Кличко в частині завдання “нищівного удару по корупції” в сфері детінізації земельних ресурсів та збільшення бюджетних надходжень від їх оподаткування та всього що пов’язано із  ними (незаконні та самовільні забудови, парковки, комунальне майно та робота КП, МАФи, пайові внески забудовників)”.  Поширеною стала практика уникнення пошуку  можливостей для збільшення надходжень до бюджету Києва шляхом “підганяння” очікуваних цифр під планові показники та продовження практики лобіювання уряду щодо збільшення нормативу податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), який залишається в бюджеті Києва. Досі не виконано зобов’язання щодо  створення єдиної база даних майна, що знаходиться у комунальній власності. Попри проведення аудиту роботи частини комунальних підприємств збитки в 1 кварталі 2015 р.  від діяльності  408 КП склали більше 420 млн. грн., що на 42% більше збитків за аналогічний період минулого року. Досі керівники КП призначають без конкурсів, а інформація про фінансові плани КП та звіти про їх виконання часто відсутня у відкритому доступі.

Президент Фундації “Відкрите суспільство” Леся Шевченко  зазначила, що важко оцінювати програму в якій немає конкретних цифр та очікуваних  результативних показників. Експерт на конкретних прикладах показала, що попри покращення наповнення сайту міської влади та створення нового сайту, є  проблеми доступу до публічних документів.  На запити публічної інформації щодо кількості  скасованих незаконних рішень попередньої влади міста та розроблених детальних планів території, відповіді або взагалі не наданні  в порушення термінів або наданні без зазначення конкретики.  

Експерт в сфері містобудування Віктор Глеба звернув увагу на зобов’язання В.Кличка навести лад в сфері земельних відносин та повернути незаконно відібрану у киян землю. На йому думку, попри  намагання вирішити проблему В.Кличку варто нарешті визначитися кого інтереси для нього є пріоритетними: забудовників та власників різноманітних бізнесів пов’язаних із земельними ресурсами, яких вистачає в його команді чи киян? На конкретних відомих об’єктах незаконної забудови експерт показав приклади імітації прозорості інформації у Містобудівному кадастрі Києва. Замість обговорення внесення змін до чинного Генплану Києва до 2020 р., Віталій Кличко напевно не полишив намагань “протягнути” новий Генплан Києва 2025, що має намір фактично легалізувати тисячі незаконних землевідведень попередників.

Учасники круглого столу поставили під сумнів готовність команди В.Кличка до діалогу та громадського контролю. Представники КМДА не прийшли на круглий стіл попри офіційне запрошення. Попри пропозиції О.Резнікова про оцінювання роботи команди Кличка не за 100–ма днями, а по результатах року, київська влада відмовилася заслухати альтернативний громадський звіт по виконанню Програми В.Кличка від експертної організації, яка вже 5 років займається аналізом міської  політики.

Читайте также: Кличко утверждает, что за последние 1,5 года Киев получил 1,5 млрд инвестиций

КиевVласть

Алексей Руденко

Теги: кличко, генплан, глеба, янченко, кадастр, обещание, анализ, гапчук, сикора, имитация, відкрите суспільство

пятница, 16 апреля 2021 г.
11:23
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:04
В ​​Печерском районе столицы высадили Аллею свободы слова (фото)
19:45
Директор Департамента охраны культурного наследия КГГА Александр Никоряк в 2020 году удвоил свои гривневые сбережения
19:23
Кличко установил для своего заместителя Анны Старостенко надбавку за выслугу лет
19:05
“Укрзализныця” запланировала более 10 дополнительных поездов на Пасху и майские праздники
18:45
Киев создал комиссию для организации и проведения весеннего призыва на срочную военную службу
18:26
Прокуратура подозревает чиновника КОГА во взяточничестве
18:03
Депутатская зарплата народного депутата Сергея Бунина в 2020 году выросла втрое
17:42
Дело о смертельном ДТП на Майдане Независимости передано в суд, - прокуратура
17:23
Правоохранители сообщили о подозрении жителю Киевщины в инсценировании кражи собственного автомобиля Jaguar (фото)
17:14
Завтра Київщина отримає першу партію вакцини від Pfizer-BioNTech
17:03
Депутат Трубицын требует защитить дом Рутковского
16:44
Столичные власти намерены провести 5-й Киевский Евро Марафон невзирая на локдаун
16:21
Зарплата областного мажоритарщика Николя Галушко в Раде составила в 2020 году 441 тыс. гривен
16:05
Подача заявок на участие в общественном бюджете заканчивается 25 апреля
15:41
У Києві знайшли додаткових 500 койко-місць для хворих на Covid-19
Календарь событий
Парад броварских жен: Наталья Гунько может сменить Александра Склярова на посту спикера Киевоблсовета
16 апреля 2021 г. 19:55
Парад броварских жен: Наталья Гунько может сменить Александра Склярова на посту спикера Киевоблсовета
Две фракции Киевского областного совета сделали очередной шаг к реформе коллегиального органа. В числе конечных целей: смена руководства совета, правки регламента и пересмотр персонального состава комиссий. Неизменным останется разве что присутствие жен видных броварских политиков в президиуме коллегиального органа. Правда, и в их рядах произойдет ротация. Так, ожидается, что супруга мэра Броваров Марина Сапожко из “Батькивщины” лишится своего поста первой вице-председательницы облсовета. В то же время, жена парламентария от “слуг” и броварского бизнесмена Анатолия Гунько Наталия будет пересажена из кресла в сессионном зале в кресло спикера совета Киевщины. Голоса за нее готовы дать как коллеги по областной “Слуге народа”, так и представители других фракций, которые помимо консолидации нового большинства сейчас активно заняты приближением даты заседания.