субота, 25 червня 2022 г.

Всім і кожному: на Київщині стартувала масова вакцинація

Всім і кожному: на Київщині стартувала масова вакцинація

В столичному регіоні сьогодні, 21 липня, стартувала кампанія з масової вакцинації. Вже розгорнуто і працює 11 центрів щеплень у 8 містах області, у найближчий час відкриється ще більше. У Київській облдержадміністрації звітують, що область забезпечена усім необхідним у повному об’ємі – вакцинами, ліжками, киснем. Влада також закликає жителів регіону щепитися. 

Про це KV стало відомо в ході брифінгу очільника Київської облдержадміністрації (КОДА) Василя Володіна 21 липня. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Центри масової вакцинації

Так, він повідомив, що від сьогодні на Київщині працюватиме 11 центрів масової вакцинації (ЦМВ). Облаштували локації для щеплень у восьми містах області – Броварах, Білій Церкві, Борисполі, Обухові, Богуславі, Славутичі, Українці та Яготині. Вони працюватимуть щоденно, у будні з 9 до 17 та у вихідні – з 9 до 15 години. 

Окрім ЦМВ, в області розгорнуто 137 пунктів щеплення, на сьогодні з них працює 105. Працюють вони за графіком медзакладів, у яких розташовані, запис відбувається за номером телефону відповідної реєстратури. Що ж до ЦМВ, записатися можна онлайн або за телефоном – 0 800 60 20 19. 

“Кожен охочий, незважаючи на належність до груп ризику, матиме можливість обрати найближчий пункт щеплення та вакцинуватися. Повний перелік буде на сайті МОЗ та КОДА. Крім того, працюємо над відкриттям якомога більше таких центрів вакцинації у всіх районах області. Також працюватимуть мобільні бригади, які вакцинують організовані колективи людей від 50 осіб, професійні групи та маломобільних громадян”, — зазначив Володін.

Читайте: Тимошенко анонсував старт масової вакцинації від коронавірусу для всіх категорій населення 

На сьогодні лише в Білій Церкві працює 4 ЦМВ та 8 мобільних бригад. Але КОДА наживо відслідковує запит по районах та містах. Зважаючи на те, що мобільні бригади не повинні простоювати, їх направлятимуть до тих міст та районів, де більший запит на вакцинацію, а кількість центрів будуть збільшувати за потреби. Наразі в КОДА йде робота, аби у найкоротші терміни відкрити такі центри в Бучі, Білій Церкві. 

“Різниця між пунктом щеплення та ЦМВ у тому, що центри працюватимуть також і по вихідних. Маю зазначити, що перед нами також стоїть завдання з підготовки мобільних бригад – різні вакцини потребують різної підготовки. По мірі проходження навчання медиків у бригадах будемо відкривати нові центри. Також будемо звертати увагу на попит населення, тобто у першу чергу відкривати ЦМВ та направляти бригади до населених пунктів, у яких більший запит”, – повідомив Володін.

Запис та припинення “Дії”

Організовані колективи (більше 50 осіб) можуть також записатися за вказаним номером телефону. Після опрацювання заявки організаторам повідомлять, коли приїде мобільна бригада. 

Працівники охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, військові, працівники державних органів можуть звернутися до свого роботодавця, аби той сконтактував із регіональним координаторов, які визначені наразі у всіх ОТГ, та стати у чергу, або самостійно обрати пункт щеплення або записатися до ЦМВ. Люди з маломобільних категорій населення можуть залишити заявку на виїзд мобільної бригади до них додому за номером, вказаним вище, або звернутися телефоном до свого сімейного лікаря. 

Губернатор просить звернути увагу, що запис у чергу через сайт або додаток “Дія” припиняється, оскільки доступ до вакцинації відкритий для всіх. Пріоритетними категоріями лишаються люди, що перебувають у групі ризику за станом здоров’я та віком, а також працівники державних органів та бюджетних установ (соціальні працівники, військові, медики, освітяни). 

“Якщо ви ще не вакцинувалися, оберіть найближчий пункт щеплення або ЦМВ та захистіть себе”, – наголошує Володін.

Читайте: Минздрав заявил о начале пятого этапа вакцинации населения против COVID-19 

Наразі в області щеплення проводиться вакцинами Oxford/AstraZeneca (AstraZeneca), CoronaVac (SinoVac), Comirnaty (Pfizer), Moderna (Moderna). 

“Кожна з цих вакцин є ефективною та рятує життя, але працюють вони лише тоді, коли потрапляють до організму. Випереджаючи питання щодо ефективності тієї чи іншої вакцини від нових штамів COVID-19 – посилатимуся на публікацію управління охорони здоров’я Великобританії, у якій сказано, що вакцинація захищає від тяжкого перебігу хвороби та госпіталізації. У зоні ризику госпіталізації та важкого перебігу – люди віком від 60 років та/або супутніми захворюваннями (цукровий діабет, серцева недостатність, онкологічні захворювання) та ті, що щоденно контактують з великою кількістю людей. Ми наполегливо рекомендуємо їм якомога швидше щепитися від коронавірусу”, – каже губернатор.

Автобуси

КОДА разом з органами місцевого самоврядування працює над організацією маршрутів для підвезення жителів віддалених районів до центрів вакцинування. Підвіз відбуватиметься шкільними автобусами, перші запрацюють уже сьогодні. 

Рішення використовувати саме шкільні автобуси виплило з того, каже Володін, що вони вже курсують певними маршрутами, тож будуть призначені відповідальні люди, які будуть коригувати існуючі та складати додаткові маршрути. Також разом із меріями та старостами у громадах адміністрація визначатиме та повідомлятиме людей про час руху автобусів, маршрути, та якою вакциною відбуватиметься щеплення.

Готовність лікарень

За словами очільника КОДА, упродовж попередньої хвилі працювало 29 лікарень, що були визначені як опорні, кількість ліжок сягала понад 4 тисячі ліжок, 95% з них було підключено до кисню. Станом на сьогодні працює 13 опорних лікарень, ліжка яких повністю забезпечені киснем. Наразі є інформація про нові штами, але в КОДА продовжується робота з забезпечення централізованим киснем ліжок усіх лікарень області, аби досягти 100%. Володін вважає, що область повністю готова до наступної хвилі коронавірусу – зокрема зважаючи на те, що навіть за попередньої хвилі, на щастя, у лікарнях все ще були вільні місця, а заповненість не сягала подекуди і 90%. 

Читайте: Лише 4% “ковідних” ліжок на Київщині зайняті 

Темпи вакцинації

За даними, які навів Василь Володін, із початку вакцинувальної кампанії щеплення отримали понад 275 тисяч людей, з яких близько 176 тисяч отримали тільки першу дозу, і решта – першу та другу дозу. Це, у першу чергу, медики, освітяни, військові, літні люди та прості “відповідальні мешканці Київщини, які власним прикладом показали необхідність та правильність вакцинування”, зазначає очільник КОДА. 

На жаль, у деяких містах Київщини темпи щеплення критично низькі – зокрема, така ситуація склалася у Борисполі, де вакцину отримали менше 6 тисяч чоловік, або менше 10% від кількості населення міста. Володін зазначив, що у Борисполі ЦМВ працює майже місяць, і причина низьких темпів вакцинації там – відсутність інформації, бо обсяги вакцини достатні. 

“Кожен мешканець Борисполя може звернутися до ЦМВ і, навіть якщо він ніде не записувався попередньо, може записатися у чергу в ЦМВ і отримати щеплення упродовж 10 хвилин – і це працює, ми перевіряли на практиці”, – впевнив Володін.

Подібна ситуація, каже губернатор, склалася на Фастівщині – там також щеплення отримав низький відсоток населення. 

Читайте: Завтра, 22 июля, в Фастове откроется Центр вакцинации населения от COVID-19 

“Сьогодні є вибір. Якщо ви звертаєтеся до пункту вакцинації – там щеплять CoronaVac’ом, у ЦМВ це – Pfizer або Moderna. Пункти та центри повністю забезпечені вакциною, потрібно лише бажання людей, розуміння та паспорт, із яким потрібно прийти до пункту або центру вакцинації. Не потрібно “вирішувати через знайомих” або мати зв’язки – все відкрито та доступно”, – наголосив очільник Київської ОДА. 

Нагадаємо, вакцину проти коронавірусу Comirnaty від Pfizer-BioNTech починають використовувати для щеплень в центрах масової вакцинації. Вона буде доступна для усіх охочих із пріоритетом для літніх людей і людей з супутніми захворюваннями.

Читайте: В центрах массовой вакцинации начинают прививать вакциной Comirnaty производства Pfizer 

Фото: KV

КиевVласть

Влад Григор'єв

Теги: новости киевской области, новости киевщины, коронавирус, карантин, кода, белая церковь, COVID-19, власть киевщина, борисполь, буча, вакцинация, фастов, обухов, министерство здравоохранения, василий володин, украинка, яготин, богуслав, центры массовой вакцинации

субота, 25 червня 2022 г.
18:40
російські окупанти пошкодили ядерну підкритичну установку “Джерело нейтронів” у Харкові, - Держатомрегулювання
18:05
Вночі Україна була атакована 60-ма ракетами російських агресорів, - Сапожко
17:12
На столичному Печерську виявили тіло чоловіка з вогнепальним пораненням в голову
16:07
У одному з районів Києва зафіксовано випадок сказу в куниці
15:10
Поблизу села Борщів на Київщині ремонтують міст через Трубіж
14:35
Комендантська година на Київщині продовжена до 3 липня
14:05
На Київщині відбудеться фестиваль повітряних зміїв
13:43
Мери Берліна та Мадрида поговорили з фейковим Кличко
13:02
Реактивні системи залпового вогню M142 HIMARS вже працюють в інтересах оборони України, - Залужний (відео)
12:33
Ракетні удари з території Білорусі – провокація РФ з метою втягнення Білорусі у війну, - ГУР України
12:15
У Київському зоопарку до літнього вольєру вийшли велетенські черепахи (фото)
11:38
Внаслідок збройної агресії рф в Україні загинули 339 дітей, понад 611 отримали поранення
11:05
Армія рашистів втратила в Україні 217 літаків та 184 гелікоптери, - Генштаб ЗСУ
10:45
За минулу добу на Київщині знешкодили 319 вибухонебезпечних предметів
10:14
Київська прокуратура викрила організатора схеми по збуту неякісних бронежилетів для ЗСУ
09:28
У суботу, 25 червня, ярмарки пройдуть у восьми районах столиці (адреси)
Календар подій
Киянам та гостям столиці: “перемикатись з війни” треба в міру - без пияцтва у публічних місцях та мажорів за кермом
14 червня 2022 г. 10:15
Не всім, можливо, це сподобається, але мушу написати. Мене дещо шокує той карнавал веселощів, безтурботно-радісного настрою, який спостерігається на вулицях Києва, особливо у вихідні. Парапет у парку Слави перетворили в розпивочну – пивом і шампанським увесь залитий. Голосно кричать, регочуть, нецензурні слова через одне. Мажори гасають на великих швидкостях по вулицях, їхні динаміки гупають на усю силу. Патрульної поліції не видно. Але ж адміністративну відповідальність за таке нахабство за кермом, лихослів'я, куріння та вживання алкоголю в громадських місцях ніхто не скасовував.