понедельник, 12 апреля 2021 г.

Все для балансу. Ганна Старикова розповіла про свої перші кроки на посаді голови Київської обласної ради

Все для балансу. Ганна Старикова розповіла про свої перші кроки на посаді голови Київської обласної ради

Відсьогодні керувати колегіальним органом столичного регіону буде висуванка ВО "Батьківщина" Ганна Старикова. Як раніше повідомляла КиевVласть, відповідне рішення було прийнято на першому засіданні пленарної сесії Київської обласної ради VII скликання. За затвердження кандидатури нового голови КОР проголосував 51 депутат.

Ганна Старикова не приховує, що йшла на сьогоднішнє засідання КОР нового скликання з наміром здобути посаду керівника обласної ради. Про свої перші кроки у новому статусі вона розповіла журналістам одразу після прийняття депутатами відповідного рішення.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Ганна Старикова: Перш за все хочу подякувати колегам за довіру. Вважаю, що 51 голос на підтримку моєї кандидатури - це високий рівень, який вимагає від мене відповідальних і виважених рішень. Для мене бажаним є досягнення політичного балансу в області і у владі.

- Ви очікували, що будете обрані головою КОР?

- Чесно кажучи, коли йшла на сесію, дуже на це сподівалася. Розумію, що питання непросте. Власне, на Київщині воно завжди вважалося проблемним, враховуючи досвід обрання голови КОР у 2006 та 2010 роках.

- Якими Ви бачите перші кроки обласної ради нинішнього скликання?

- По-перше, необхідно провести чітку інвентаризацію комунального майна в Київській області та вирішити питання житлово-комунального господарства. Зараз ми не можемо залишити людей без опалення. При цьому оплата комунальних послуг для громадян має бути доступною. І це - не якесь партійне гасло, а звичайна, зрозуміла кожній людині необхідність.

По-друге, в планах активна децентралізація. Для Київщини це питання актуальне, адже передбачає новий адміністративно-територіальний поділ області. Депутати минулого скликання не змогли врегулювати питання децентралізації в повній мірі. Але справа не лише в самих депутатах, є і проблеми законодавчої бази, і проблеми в депутатському корпусі Верховної Ради.

- Яким чином плануєте співпрацювати з журналістами?

- Для мене журналістика - це запорука формування громадянського суспільства, тому двері мого кабінету будуть завжди відчинені для журналістів. Без вільної журналістики ми не зможемо сформувати громадянське суспільство. Однозначно, обласній раді працювати треба так, щоб було менше незручних питань.

- Керівництво обласних рад 2006-2010 років минулого скликання мало традицію підписувати з обласною державною адміністрацією документ про розподіл обов’язків, що означав такий собі “пакт про ненапад”, який унеможливлював конфлікти. Чи маєте Ви намір також підписувати такий документ?

По-перше, повноваження обласної адміністрації є делегованими, а не відібраними. Децентралізація передбачає наявність більшої кількості повноважень у місцевих рад. Однак рішення про підписання тих чи інших документів мають бути лише консолідовані, узгоджені з усіма політичними силами. Я не можу вирішувати таких питань одноосібно. Потрібно вести консультації з представниками усіх політичних сил у Київській обласній раді.

- Депутатський корпус нового скликання Київської обласної ради складається із представників вісьмох партій. Як ви вважаєте, чи будуть виникати труднощі в роботі на політичному ґрунті? Чи очікуєте виникнення непорозумінь, наприклад, із представниками партії УКРОП, куди ввійшли люди, які досі перебувають у чорному списку вашої партії?

- Київська обласна рада не є одинокою в плані різноманіття політсил. Наприклад, до складу Кіровоградської та Полтавської обласних рад ввійшли представники 10 партій.  Я впевнена, що не маю права не зважати на думки та позиції депутатів, що обрані на своїх округах і є авторитетами для своїх громад.

Щодо колишніх партійців “Батьківщини”, гадаю, що з плином часу люди визнають свої помилки. І 51 голос за мою кандидатуру це підтвердив. Я буду прагнути до того, щоб голосування в нинішньому скликанні КОР проводилося на рівні 60-70 відсотків підтримки, вважаю нинішню сесію дуже показовою в цьому плані.

- Ви народилися на Київщині?

-  Я - киянка. Народилася в російськомовній родині. Але вважаю своєю рідною мовою українську, адже навчалася в україномовній школі. Після інституту почала працювати в ВР і займатися громадською діяльністю в Київській області. На посаді буду однозначно спілкуватися державною мовою. Вважаю, що будь-яка людина, що йде працювати у владних структурах, повинна спілкуватися винятково державною мовою. Також з 2007 року я перебуваю в лавах “Батьківщини” і не планую міняти партійну приналежність, адже мені близькі ідеали саме цієї партії.

Читайте также: Киевский областной совет возглавила депутат от ВО “Батькивщина” Анна Старикова

КиевVласть

Оксана Мельник

Теги: киевоблсовет, батькивщина, кос, интервью, старикова

воскресенье, 11 апреля 2021 г.
16:08
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
18:03
Неизвестные устроили пожар в столичной многоэтажке, чтобы скрыть убийство (видео)
17:05
В Подольском районе столицы проведут ремонты в 4 детсадах, 4 школах и 1 интернате (список)
16:04
У суботу серед жителів Київщини зафіксовано 659 нових захворювань на коронавірус
15:05
Коммунальщики Деснянского района столицы намерены устроить массовое захоронение шин на пустыре (фото)
14:04
По факту сноса дома Уткина в центре столицы начато уголовное расследование (фото, видео)
13:03
Правоохранители задержали подозреваемого в забрасывании здания Департамента городского благоустройства КГГА “снарядами” с зеленкой (фото)
12:02
В столице за сутки выявили около 700 новых носителей коронавируса
11:03
Компания из орбиты Микитася перед банкротством заявила долгов на 2 млрд гривен
10:04
На трассе Киев-Чернигов в результате ДТП погиб водитель
09:01
За сутки в Украине выявили более 12 тысяч новых носителей коронавируса
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 11 квітня 2021 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 11 апреля 2021 года
суббота, 10 апреля 2021 г.
18:05
В Шевченковском районе столицы проведут ремонты в 5 детсадах и 11 школах (список)
17:06
За прошедшие сутки в Киеве умерло более полусотни больных коронавирусом
16:07
У пассажира столичного метро обнаружили боевые гранаты
Календарь событий
Проект закона о местном референдуме: благие намерения и хитрые уловки
9 апреля 2021 г. 15:00
Проект закона о местном референдуме: благие намерения и хитрые уловки
Рабочая группа под началом первого вице-спикера Верховной Рады (ВР) Руслана Стефанчука (на фото) предложила общественности проект закона о местном референдуме (МР). Чтобы провести МР по инициативе территориальной общины (ТО), инициативная группа должна будет сначала собрать подписи не менее 10% избирателей ТО. Референдум состоится, если в нем примут участие не менее половины избирателей ТО, а решение будет приниматься простым большинством от числа проголосовавших. На МР можно будет вынести вопросы о досрочном прекращении полномочий местных советов и их голов – решения МР по таким вопросам будут вступать в силу автоматически. Право инициировать МР о полномочиях местной власти получат и местные советы с головами, но тогда нельзя будет ограничиться вопросом о полномочиях только совета без головы, и наоборот. В части организации и проведения голосования на МР законопроект дублирует с незначительными нюансами нормы избирательного законодательства. А нормы, предваряющие процесс референдума, содержат ряд технических уловок, позволяющих свести на нет усилия инициативных групп к проведению МР.