четверг, 21 октября 2021 г.

Володимир Шандра: “На Київщині запрацює дворічна обласна антикорупційна програма”

Володимир Шандра: “На Київщині запрацює дворічна обласна антикорупційна програма”

Боротьба з корупцією на обласному рівні на найближчі два роки отримає ще одну програмну опору. Представники Київської облдержадміністрації розробили окрему Програму щодо запобігання і протидії корупції на 2015-2017 роки у регіоні. Вона створена у рамках загальнодержавної антикорупційної політики. Про мету, ключові цілі, напрямки та результати, які чекають від реалізації програми, розповів голова Київської обласної державної адміністрації Володимир Шандра. 

- Володимире Миколайовичу, які основні пункти цієї програми і чим вона відрізнятиметься від аналогічних програм інших регіонів?

- Корупція роками процвітає у державному секторі, роз’їдаючи його зсередини. За допомогою цієї програми хочемо зупинити її подальший розвиток у органах державних та місцевого самоврядування Київщини. Головна мета програми в принципі читається з її назви. Це зведення до мінімуму фактів зловживання влади, ефективне застосування антикорупційного законодавства на місцях і формування серед населення вкрай негативного ставлення до будь-яких проявів корупції. На практиці це виллється у ряд конкретних заходів. Зокрема в кожному районі буде створена регіональна мережа онлайн-приймалень, де кожен мешканець Київщини зможе через веб-камеру та монітор поспілкуватися із керівництвом області, озвучити свою проблему чи скаргу щодо дій того чи іншого чиновника, а також у такому ж режимі оперативно отримати відповідь чи роз’яснення щодо свого питання. Разом з тим запрацює новий регіональний call-центр, працівники якого у телефонному режимі надаватимуть безкоштовні консультації і прийматимуть скарги від жителів області. У такий спосіб ми хочемо спростити та пришвидшити процес вирішення проблеми для пересічних мешканців, які зіштовхнулися з фактами корупції з боку посадових осіб. Робота таких регіональних онлайн-приймалень та call-центру буде націлена на оперативність оформлення скарги, прозорість у її розгляді та ефективне вирішення питань, з якими звертатимуться громадяни.

- Є думка, що з корупцією нині складно боротися, оскільки саме суспільство вже звикло вирішувати свої питання, пропонуючи і даючи хабарі…

- От власне, одним із важливих пунктів програми є формування у населення дуже негативного ставлення до корупції. Нам потрібно змінювати свій менталітет та соціальну свідомість із пострадянської на європейську, де хабарництво вважається не просто ганебним та аморальним фактом, але й тягне за собою конкретну відповідальність. Західні посадовці, які погоріли на хабарах, завжди добровільно йдуть у відставку. Тамтешнє суспільство не дозволяє перебувати при владі корупціонерам. Ось так і українці мають заразитися “вірусом нетерпимості” до корупції, добровільно інформувати про відомі їм факти корупції або вимагання хабара. Для цього буде запущена відповідна інформаційна кампанія у ЗМІ, регулярно проводитимуться соцопитування щодо виявлення динаміки у сприйнятті корупції населенням.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

- Уже є намічений план дій щодо реалізації програми: коли і що конкретно буде втілено?

- Поки що у нас є рамковий документ, в якому чітко прописана вся “теорія” програми, яка пройшла успішне публічне обговорення. Далі вона має бути ухвалена обласними депутатами і наповнена конкретним фінансовим змістом. Усі заходи, що здійснюватимуться, стосуватимуться трьох блоків питань. Йдеться про створення чіткої антикорупційної стратегії в області, розробку конкретних механізмів для запобігання корупції і, як я вже казав, формування у населення негативного ставлення до її проявів. Переконаний, що вести боротьбу з корупцією потрібно одночасно на максимально широкому фронті – від медицини до освіти, від адміністративних структур до органів самоврядування. Необхідно розрубувати вузли корупції у всіх держорганах і демонструвати людям, що ми гідні і можемо жити у чистому та незаплямованому владними злодіяннями середовищі, у суспільстві з прозорою системою взаємовідносин між населенням і представниками держорганів.

- Яких результатів чекаєте від втілення програми?

- Вона допоможе створити дієві умови для вирішення проблеми корупції, адже у її рамках будуть консолідовані зусилля місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій. Вірю і в такі позитивні результати програми як ефективне застосування антикорупційного законодавства представниками держорганів, створення дієвої системи протидії корупції в усіх сферах та активного контролю громадськістю щодо недопущення проявів корупції серед посадових осіб. 

Читайте також: Все жители Киевской области будут иметь равный доступ к качественному образованию

КиевVласть

Спілкувалася Оксана Мельник

Теги: губернатор, киевская область, коррупция, шандра, корупція, Київщина, Володимир Шандра, боротьба

среда, 20 октября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 21 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:35
Принят новый рамочный стандарт профессионально-технического образования
20:21
Депутат Киевоблсовета Пироговский досрочно сложит полномочия
20:04
В столичном кинотеатре “Флоренция” отремонтируют помещения двух этажей
19:45
Коммунальщики за два дня высадили 21,5 тысяч цветов в Днепровском районе Киева (фото)
19:30
Кабмин ввел спецсчета для зачисления платы за распределение газа
19:21
У Прип’яті готують до реконструкції однойменне кафе
19:03
В ночь на завтра, 21 октября, в Киеве изменят движение ночной троллейбус №92Н и трамвай №28
18:45
За две недели столичные коммунальщики демонтировали около 100 незаконных элементов благоустройства
18:27
У Макарівській громаді проклали 3,8 км нового асфальту
18:06
Столичные полицейские изъяли наркотиков на миллион гривен (фото)
17:53
Тарифы на вывоз мусора будут рассчитывать по новому - решение Кабмина
17:43
Киевские власти заявили о намерении повысить стоимость проезда в коммунальном транспорте
17:20
Усов, якого звинувачують у вимаганні хабарів з перевізників, почав виправдовуватися, - Прокопишин
17:04
На улице Ломоносова в Киеве сгорели 5 автомобилей (фото)
16:45
В Совет почетных граждан Киева при КГГА включили трех новых членов
Календарь событий
Як парламент вміє створювати для українців проблеми, а потім героїчно їх вирішувати
13 октября 2021 г. 11:45
За політичним популізмом і прагненням робити все необдумано, депутати запустили механізм здорожчання послуг для кожного українця. На превеликий жаль, частина рішень українських парламентарів спрямована не на захист громадян та їхніх прав, а на створення додаткових проблем і перепон. У минулому році Верховна Рада схвалила закон про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, який одразу викликав неоднозначну реакцію в суспільстві.